Rośliny idealne do ciemnych pomieszczeń
Anna Skorupska zaznacza, że nie istnieją kwiaty, które będą rosły w totalnej ciemności. Mimo tego można wyróżnić tzw. rośliny żelazne, które dobrze radzą sobie w zakamarkach pozbawionych wystarczającej ilości światła. - Dużo nam wybaczają. Do takich roślin zaliczamy: wężownicę, zamiokulkasa czy aglaomenę - wymienia ekspertka.
Architektka krajobrazu dodaje, że w przypadku hodowania wspomnianych kwiatów powinniśmy stosować bardzo pomocny w rozwoju zieleni trik. - Warto posiadać 2 sztuki takich roślin i co tydzień je wymieniać miejscami. Jedną roślinę trzymamy przez tydzień w ciemnej łazience, a po tygodniu przestawiamy w widne, jasne miejsce, żeby się zregenerowała - wyjaśnia gościni Dzień Dobry TVN.
Anna Skorupska wspomniała również, że alternatywą dla typowych kwiatów są chociażby rośliny stabilizowane. - Nie potrzebują podlewania. One wytrzymają 10 lat, mają swoją zieleń. Możemy z nich robić różne kompozycje w naczyniach. Np. mchy, chrobotki, paprocie. Z nich możemy zrobić obraz. Ogranicza nas tylko wyobraźnia - tłumaczy miłośniczka ogrodnictwa.
Imitacja światła dziennego w łazience bez okien
Czy w pomieszczeniu, w którym panuje ciemność i nie ma dostępu do światła dziennego, można trzymać rośliny, które tego światła potrzebują? Okazuje się, że tak. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią żarówkę.
- Możemy mieć rośliny, które wymagają troszeczkę więcej światła, ale zamiast takiej zwykłej żarówki, zamontować żarówkę do doświetlania roślin, taką specjalistyczną. Wybrać o neutralnej barwie, żeby była też dla nas przyjemna. Wtedy każdy centymetr, który jest oświetlony, możemy zazielenić - uświadamia Anna Skorupska.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Bambusy w polskich ogrodach. Jak dbać o nie zimą?
- Po skończeniu 70 lat zrobił doktorat z kaktusów. "Nie nudzę się i mam co robić"
- Doniczkowe pogotowie. Jak wygląda praca w hotelu dla roślin?
Autor: Berenika Olesińska
Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News