Z każdym dniem robi się coraz cieplej i chociaż nie możemy wychodzić na zewnątrz, to możemy spędzać czas na balkonie lub chociaż przy oknie. Zakupy nie są wskazane, ale nawet domowymi zasobami możemy sprawić, by nasz balkon czy parapet był piękniejszy na wiosnę. Jak pomalować i ozdobić stare doniczki, żeby zyskały nowe życie? Kilka sprytnych sposobów pokazała nam Kasia Pietraszewicz, która zajmuje się metamorfozami mebli.

  Przez pandemię koronawirusa bardzo dużo czasu spędzamy w domu i możemy zająć się pielęgnacją roślin pokojowych, np. rozmnożyć fiołki afrykańskie albo posadzić ananasa. O tym, jak to się robi, ppowiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.

  Urządzanie domu wcale nie musi oznaczać katalogowych mebli i gotowych rozwiązań. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, a nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru. Trudne czasy? To nie przeszkoda. Teraz mamy sporo wolnych chwil, aby tworzyć rękodzieło. Jak się za to zabrać - opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.

  Malowanie mebli nie jest trudne, aby zabrać się do zmiany koloru szafki na biel czy inną modną barwę, wystarczy wybrać odpowiednią farbę i przygotować powierzchnię mebla. Wiesiek Skiba opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak się zabrać do renowacji. Sprawdź, jak pomalować na biało meble drewniane lakierowane, okleinowane i pokryte lakierobejcą.

  Urządzanie mieszkania to wielkie wyzwanie dla każdego, kto marzy o estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu. Wiele uwagi przykładamy do wyboru mebli i kolorystyki wnętrza. Jednak trzeba też pamiętać o odpowiednio dobranych dodatkach, które pozwolą na uzyskanie unikatowego wystroju oraz podkreślenie charakteru pomieszczenia. Jednym z ciekawszych dodatków jest lustro. Można je wykorzystać w aranżacji dowolnego pomieszczenia. Wiele możliwości daje lustro w salonie – będzie nie tylko dekoracją, ale pozwoli także na uzyskanie ciekawych możliwości aranżacyjnych, takich jak optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza.

  Świeczniki ze słoików to efektowne dekoracje świąteczne – zarówno na Boże Narodzenie, Wielkanoc, jak i na Halloween. Mogą stać się także uniwersalną ozdobą pokoju. Wszystko zależy od twojej inwencji i wybranego motywu. Sprawdź najpiękniejsze pomysły na świecznik ze słoika – z użyciem sznurka, serwetek, kamyków, koronki. Jako źródło światła najlepiej sprawdzą się świeczki typu tealight.

  Nie od dziś wiadomo, jak ważny jest wypoczynek po dniu wypełnionym przeróżnymi obowiązkami. Idealnie do tego będą nadawały się wszelkie kanapy czy fotele, na których usiądziemy z książką. Odwiedzając wiele mieszkań, Katarzyna Jaroszyńska trafiała na meble idealnie spełniające funkcję relaksacyjną. Oto niektóre ich przykłady.

  Jesteśmy zamknięci w domach i tęsknimy za wiosną, która jest za oknem. Możemy ją zaprosić do naszego wnętrza i zrobić proste, ale piękne stroiki z kwiatów cebulkowych. Jak je wykonać, a przy okazji pomóc polskiej branży ogrodniczej? Kilka kompozycji pokazała w naszym studiu florystka Anna Wojtala.

  Chociaż w tym roku nie jest nam dane korzystać z pięknej pogody i wiosny za oknem, nikt nie powiedział, że nie może ona zagościć w naszych domach. Kwiatowe dekoracje z pewnością poprawią nam nastój i wprowadzą iście wiosenny klimat. O tym, jakie miksy będą wyglądać najlepiej, opowiedziała nam Marta Kondzielnik, wiceprezes Stowarzyszenia Florystów Polskich.

  Wiele osób marzy o domowym ogródku, w którym będą rosły nie tylko nasze rodzime rośliny, ale także te egzotyczne. Jak sadzić pestki cytrusów i awokado? Ile trzeba czekać na owoce? Opowiadał w naszym studiu ogrodnik, Tomasz Kok.