Dom

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniu oprócz gatunków typowo ozdobnych, ma również rośliny o właściwościach leczniczych. Warto wykorzystać je jako naturalne środki wspomagające walkę z chorobami. Zobacz, jakie rośliny doniczkowe lecznicze mogą być uprawiane w domu.

  Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu urodziło się w tym roku wyjątkowo dużo baranków, co zdaniem ekspertów jest zasługą ciepłej jesieni oraz dobrej trawy. Wśród młodych znalazł się wyjątkowy okaz, który po narodzeniu ważył aż 7 kg. Zobacz, jak radzi sobie to urocze jagnię.

  Magnolia to niesamowicie urokliwy krzew. Kiedy zaczyna ozdabiać okoliczne parki swoimi bujnymi kwiatami, możemy mieć pewność, że wiosna już na stałe zagościła wśród nas. Wbrew pozorom magnolia nie jest trudna w uprawie, wystarczy spełnić podstawowe warunki, aby krzew był zdrowy i okazały. Kilku wskazówek udzielił ogrodnik Dominik Strzelec.

  Pozytywnym efektem przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest to, że odkrywamy w sobie nowe talenty i rozwijamy umiejętności. Do takich należy nauka szycia, do której zachęca Jan Leśniak, projektant i autor książek. Nam pokazał, jak w prosty sposób wykonać poduszki na taras, wykorzystując stare dżinsy. Do dzieła!

  Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.

  Pomidory wyhodowane we własnym ogródku są bardzo aromatyczne i smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie. Ale - aby ich uprawa się udała - należy wykonać pikowanie. Na czym polega? Jak to zrobić prawidłowo? O tym mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.

  Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zetknęłaby się z tą popularną rośliną. Pelargonia, bo o niej mowa, zdobi niemal co drugi polski ogród, balkon czy taras. Przedstawiamy najczęściej spotykane odmiany pelargonii oraz kilka przydatnych wskazówek, jak dbać o tę wdzięczną roślinę. Maja Popielarska zdradza, jak stworzyć kompozycje z pelargoniami, które sprawdzą się nawet w najnowocześniejszych wnętrzach.

  Jak podają amerykańskie media, w nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów do adopcji lub opieki zastępczej. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte przez ludzi, którym z powodu przymusowej izolacji brakowało towarzystwa. A jak sytuacja przedstawia się na warszawskim Paluchu? Jak obecnie wygląda proces adopcji?

  W trudnym dla nas czasie, zamiast się zamartwiać zróbmy coś, co poprawi nam humor. Zajęciem, które ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jest zabawa w ogrodnika. W glebie znajdują się związki, które przenikając przez skórę, powodują uwalnianie hormonu szczęścia. Gotowi na nowe wyzwanie? O tym, jak wysiać łąkę kwietną opowiedział nam ogrodnik, Karol Podyma.

  Decoupage to kolejna umiejętność, której możemy poświęcić trochę czasu, dopóki zostajemy w domu. Samodzielnie ozdobione pudełka, skrzynki, doniczki czy inne bibeloty uzyskają świeży i niepowtarzalny wygląd, a my będziemy mieć pewność, że nasze ozdoby są jedyne w swoim rodzaju. Gotowi do podjęcia wyzwania? Sekrety tej techniki zdradziła nam Anna Lamparska.

  Podczas brania prysznica po ścianach kabiny spływa nie sama woda, lecz z dodatkiem mydła, żeli do mycia i szamponów. Powstałe w ten sposób zacieki wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Najlepiej wypróbować sprawdzone sposoby na skuteczne mycie kabiny prysznicowej.

  Z powodu koronawirusa cały czas spędzamy w domu, przez co bardziej niż kiedykolwiek doceniamy balkony. Kwarantanna to dobra okazja do zaaranżowania nastrojowej oazy spokoju. Problem pojawia się, gdy nasz balkon nie jest tak ustawny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zobacz, jak maksymalnie wykorzystać małą i wąską przestrzeń.