Podlewać, czy nie podlewać? Sadzić? Jeśli tak, to kiedy? A jaki nawóz wybrać? Z tymi i podobnymi pytaniami kierujemy się zawsze do niej - Mai Popielarskiej. Na roślinach zna się jak nikt. A jako, że pogoda za oknem zwiastuje niechybne nadejście wiosny, prosimy Maję o radę, jak przygotować się na nowy sezon. Co zrobić z roślinami po zimie?
Pieluchy dla psa są rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać czystość w domu i poprawić komfort zwierzęcia w sytuacji, kiedy zachowanie higieny jest utrudnione. Odpowiednio dobrane nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu pupila. Jednak ich stosowanie powinno wynikać z realnej potrzeby, a nie wygody właściciela.
Czego potrzebują teraz nasze rośliny doniczkowe?
Pochodząca z Ameryki Północnej kwitnąca roślina z rodziny oczarowatych. Nazwana została na cześć angielskiego lekarza Johna Fothergilla – zapalonego botanika, który zbierał i odkrywał nietypowe rośliny na całym świecie. Część jego niesamowitego ogrodu dzisiaj należy do West Ham Pam w Londynie. Fotergilla to roślina o niezwykle ciekawym puszystym kwiatostanie, który przypomina igły i przyciąga zapachem miodu.
Zooterapia zwraca uwagę na wieloaspektowe korzyści, jakie zwierzęta wywierają na ludzi. Już samo posiadanie zwierzaka domowego i opieka nad nim dobroczynnie wpływa na rozwój i kondycję psychoruchową i emocjonalną właściciela i odwiedzających gości. Dlatego zooterapia może stanowić uzupełnienie kompleksowej rehabilitacji pacjenta.
W ogrodzie zoologicznym w Lubinie można spotkać dwa śnieżnobiałe pawie. To prawdziwa rzadkość, by przez przypadek wykluły się takie okazy.
Orlik pospolity to niezwykle ozdobna bylina o wielu zastosowaniach. Warto poznać ją bliżej i zaprosić do swojego ogrodu. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, by jej uprawa była możliwa.
Smak karmy jest bardzo ważny dla zwierząt. Ani koty, ani psy nie lubią zwietrzałego i wysuszonego pokarmu. Z kolei z ekonomicznego punktu widzenia bardziej się opłaca kupować chrupki w większych opakowaniach. Dobrze dobrany pojemnik na karmę dla psa i kota pozwoli zachować na dłużej walory smakowe.
Wszyscy uwielbiamy kwitnące byliny w naszym ogrodzi. Róże, fiolety i biele świetnie komponują się z zielenią liści. Liriope szafirkowata z pewnością znajdzie zastosowanie w niejednej rabatowej kompozycji.
Firletki to dekoracyjne kwiaty, które uprawia się w polskich ogrodach. Jedną z popularniejszych bylin jest firletka kwiecista. Roślina przyciąga uwagę swoim pięknym zabarwieniem, a poza tym jest łatwa w pielęgnacji. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.
"Wychwytuje napady frustracji, lęku, gniewu i je niweluje"
Trawa hakonechloa jest wieloletnią ozdobną trawą, która pochodzi z dalekiej Japonii. W Polsce jest dość popularna – można ją spotkać na terenie parków i przydomowych ogrodów, ale sprawdzi się także na balkonie.
Jednoroczne i wieloletnie zioła w ogrodzie mogą mieć typowo kulinarne zastosowanie, a dodatkowo walory estetyczne i zapachowe. Rosnąca mięta, rumianek, koper czy bazylia są niezwykle aromatyczne i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Dowiedz się, jak i kiedy sadzić zioła w ogrodzie i na czym polega ich uprawa. Czy można już rozpocząć ich uprawę?
Niezwykły kolor i urzekający zapach, liczne odmiany i atrakcyjny wygląd przez cały rok - tymi słowami można opisać lawendę wąskolistną. Zanim zdecydujemy się na jej uprawę, warto poznać ją nieco bliżej.
Wiosenne porządki - jak się za nie zabrać? Wiosną dzień staje się dłuższy, jest więcej naturalnego światła i wyraźnie widać, że czas już na gruntowne porządki. Jak sprzątać mieszkanie by efekt był zadowalający? Sprawdź nasze porady i wskazówki.
Kolorowa roślinność, której niebawem będzie pod dostatkiem, pięknie prezentować się będzie zarówno w ogrodach, jak i balkonach. Ekipa HGTV - Maja Popielarska i Dominik Strzelec oraz nasi prowadzący Marcin Prokop i Dorota Wellman podjęli wyzwanie i przygotowali instalacje roślinne. Kto wygrał ten pojedynek?
Tym razem w cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała widzom dom, którego właścicielka pożegnała styl francuski na rzecz światła i nowoczesnych form. Jej zamiłowanie do zmian sprawiło, że wnętrze odzyskało świeżość, a mieszkańcy swoją ostoję spokoju.
Zmiana pory roku oraz zbliżające się święta wielkanocne to dobra okazja do zrobienia większych wiosennych porządków w domu. Ich stałym punktem jest znienawidzone przez wielu mycie okien. Jak się do tego zabrać, i co ważniejsze, jak myć okna bez zostawiania smug? O tym mówiła w naszym programie Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Co ciekawe, w tym celu przydać mogą nam się rajstopy.
Jakie tapety łazienkowe wybrać?
Dzięki obrazom z gładzi gipsowej można świetnie i oryginalnie ozdobić pomieszczenia. Tego typu akcesoria dodają niesamowitego klimatu. Co więcej - można je uzyskać niewielkim kosztem i samodzielnie wykonać. W jaki sposób? W Dzień Dobry TVN zaprezentowała to dekoratorka wnętrz, Agnieszka Malec.
Bernard Barć pierwszego gada kupił jako 13-latek. O tym, że ma pod łóżkiem węża zbożowego jego rodzice nie wiedzieli przez kilka miesięcy. Dziś spełnia marzenie o pełnowymiarowej hodowli, opiekując się setką osobników.
Łęcze to mała miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. Powstaje tutaj tymczasowy punkt adopcji zwierząt z Ukrainy. Inicjatorką projektu jest 19-letnia Ula Kiersz. Mieszkańcom jednak wcale nie podoba się pomysł młodej dziewczyny. Dlaczego?
Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie niewielkiego psa. Jak się okazuje, słodki, 2-letni Patron pomaga żołnierzom w szukaniu min. "Jest maskotką naszych pirotechników z Czernihowa" – czytamy.
Obecnie na rynku dostępne są tzw. ogrodzenia elektryczne, których zasada działania może wydawać się w pierwszej chwili nieco kontrowersyjna. Czy słusznie?
Jeśli szukamy do naszego ogrodu pnącza, które szybko rośnie i pięknie kwitnie, a jego uprawa nie wymaga czasu ani doświadczenia, powinniśmy postawić na milin amerykański. Uprawa milinu jest bardzo prosta – jeśli będziemy pamiętali o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych, takich jak cięcie i nawożenie, milin w szybkim tempie pokryje naszą pergolę ozdobnymi, trąbkowatymi kwiatami. Radzimy, o czym warto pamiętać przy uprawie milinu amerykańskiego – kiedy go sadzić, jak wygląda jego rozmnażanie i jak go przycinać, aby był efektowną ozdobą naszej pergoli.
Wraz z pojawieniem się nowego domownika, właściciel powinien zaopatrzyć się w szereg akcesoriów składających się na kocią wyprawkę. Wprawdzie na pierwszym miejscu znajdują się takie elementy jak kuweta, żwirek, karma czy drapak, ale ważną częścią wyposażenia są również zabawki dla czworonoga. Wiele z nich to tradycyjne materiałowe myszki, piłki, wędki czy tunele. Niegasnącą popularnością cieszy się także laser do zabawy z kotem. Na czym polega jego działanie i czy aby na pewno jest w pełni bezpieczny?
Jak urządzić 22-metrową przestrzeń?
Badania pokazują, że zwierzaki mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Jeśli Twój rododendron nie wygląda najlepiej, możliwe, że zaczął chorować. Gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy, należy zdecydować się na leczenie. Im szybciej podejmiemy działanie, tym lepiej.
Młoda rzodkiewka to nieodłączny element wiosny – jako jedna z pierwszych nowalijek pojawia się w naszych ogrodach już w połowie maja. Uprawa rzodkiewki jest bardzo prosta, a ze względu na krótki okres wegetacyjny i odporność na przymrozki rzodkiewka doskonale nadaje się do uprawy wczesnowiosennej.