Berberys to rodzaj ciernistego krzewu o wielu odmianach, także takich, które posiadają zimozielone liście. Berberys w ogrodzie może tworzyć żywopłot, ale także doskonale sprawdzi się jako roślina na skalniaku (berberysy karłowate) oraz w kompozycjach rabatowych, a także jako roślina okrywowa (berberysy płożące).

  Cis to drzewo lub krzew o zimozielonych igłach. Jest rośliną długowieczną, może żyć nawet tysiąc lat. Cis pospolity występuje naturalnie w Polsce. W ogrodach cis najczęściej jest wykorzystywany jako żywopłot, ponieważ bardzo dobrze znosi przycinanie. Można z niego tworzyć krzewy o ciekawych kształtach.

  Poplon jest doskonale znany rolnikom, wielu z nich jest wręcz zobowiązanych, aby stosować nawozy zielone w swoich uprawach. Taki rodzaj naturalnego nawożenia poprawia strukturę i skład gleby. Sprawia, że kolejne rośliny będą rosły bujniej i wydadzą obfite plony. Jakie rośliny wysiewać na poplon?

  Dereń w ogrodzie to doskonały wybór dla osób poszukujących krzewu, który jest zarazem dekoracyjny, jak i łatwy w uprawie. Jak wygląda dereń? Na rynku istnieje wiele odmian tego krzewu, każda z nich ma nieco inne wymagania, wielkość i walory estetyczne. Dlatego przed wyborem krzewu do naszego ogrodu warto zastanowić się, na jakich cechach najbardziej nam zależy, aby uniknąć potem niepotrzebnych problemów.

  Uprawa współrzędna to, najprościej ujmując, sadzenie warzyw obok siebie. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Niektóre warzywa możemy z powodzeniem uprawiać na jednej grządce, inne natomiast nie przepadają za swoim towarzystwem. Podpowiadamy, jak sadzić warzywa obok siebie, aby dobrze rosły i wydały obfity plon.

  Uprawa ziemniaków w przydomowym ogródku w zasadzie nie wymaga nawożenia nawozami mineralnymi, należy jednak przestrzegać kilku zasad. Jaki nawóz pod ziemniaki jadalne jest najlepszy i najzdrowszy? Kiedy nawozić ziemniaki? Co wybrać zamiast sztucznych nawozów? Jakie gnojówki są najlepsze pod ziemniaki? Co to jest zielony nawóz pod ziemniaki?

  Tulipany to popularne kwiaty cebulkowe kwitnące wiosną. Istnieje wiele odmian tulipanów, mają one różne kolory, a także kształty kwiatów. Różnią się również terminem kwitnienia oraz wysokością. Nie są to rośliny o dużych wymaganiach, ale potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

  Kiedy sypać wapno na trawnik? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Wapnowanie trawnika to bardzo ważna czynność, która zapewni nam piękny trawnik przed domem. Dzięki wapnowaniu, pH podłoża ulegnie podwyższeniu, przez co murawa stanie się silniejsza, bardziej zielona, bez mchu, chwastów lub skrzypu polnego.

  Rodzaj pożaru określony jest przez to, co się pali, gdzie, i jak szybko ogień się rozprzestrzenia. To także podstawowe informacje, których potrzebuje straż pożarna, przyjmując zgłoszenie. Czy wiesz, jak w kompetentny sposób udzielić strażakom tych podstawowych informacji?

  Begonie wyróżniają się pięknie kwitnącymi kwiatami i wielobarwnymi liśćmi, które różnią się w zależności od odmiany. Dowiedz się, jak uprawiać i pielęgnować najpopularniejsze z nich: begonię bulwiastą, stale kwitnącą, królewską i zwisającą.

  Nie musimy mieć ogródka czy działki, aby móc cieszyć się naturalnymi i pięknymi kwiatami. Nawet na najmniejszym balkonie można stworzyć niepowtarzalne roślinne kompozycje, które będą cieszyć oko przez kilka lat. Sprawdźmy, jakie kwiaty wiszące na balkon i taras są najpopularniejsze, i poznajmy zasady ich pielęgnacji i uprawy.

  Mech to jeden z groźniejszych chwastów zagrażających trawie. Potrafi rozwijać się prawie na każdym podłożu. Kiedy pojawia się na trawniku, może mieć bardzo negatywny wpływ na stan murawy. Blokuje on bowiem korzeniom trawy dostęp do wody i innych minerałów niezbędnych do jej odżywienia. Nic więc dziwnego, że pytanie, jak zlikwidować mech na trawniku, to jedno z podstawowych zmartwień każdego posiadacza domu z ogrodem.

  Rozplenica słoniowa, trawa Uganda, trawa Vertigo to nazwy tej samej, pochodzącej z Afryki, rośliny. Trawa Vertigo jest najszybciej rosnącą trawą na świecie, do tego osiągającą wysokość nawet do 90 cm. Charakteryzują ją ciemnozielone, niemal czarne liście. Doskonale sprawdza się jako roślina ozdobna w przestronnych wnętrzach. Na zewnątrz może rosnąć jedynie od wiosny do jesieni.

  Zamiokulkas to roślina chętnie hodowana w mieszkaniach, a jednym z powodów są jej małe wymagania. Łatwy w uprawie, a do tego ładnie się prezentujący, spotykany jest w galeriach handlowych, restauracjach i urzędach. Niestety może okazać się rośliną niebezpieczną.

  Palmy doniczkowe cieszą się w Polsce od lat niesłabnącą popularnością ze względu na stosunkową łatwość uprawy i egzotyczny wygląd. Palma pokojowa miesiące letnie może spędzić na balkonie lub tarasie. W sprzedaży dostępne są również mrozoodporne palmy ogrodowe. Palma ogrodowa po odpowiednim zabezpieczeniu może rosnąć na zewnątrz przez cały rok. Doradzamy, jak powinna wyglądać pielęgnacja palmy i jak zadbać o roślinę, żeby dobrze czuła się w ogrodzie przez cały rok.

  Hodowla róż doniczkowych – zarówno tych przeznaczonych do wnętrz, jak i ogrodowych – od lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Poszukując pięknych kwiatów o efektownym wyglądzie i delikatnym zapachu, coraz częściej wybieramy róże. Pielęgnacja tych roślin nie należy jednak do łatwych i różni się od uprawy róż gruntowych. Doradzamy, jak dbać o róże doniczkowe, aby cieszyły nas dłużej niż jeden sezon.

  Jeśli szukamy do naszego ogrodu łatwego w uprawie, długowiecznego krzewu o pięknych kwiatach, doskonałym wyborem będzie piwonia drzewiasta. Sprzedaż piwonii drzewiastych stała się w ostatnich latach bardzo popularna, wciąż nie są one jednak tak często spotykane, jak bylinowe piwonie. Przesadzanie tych krzewów wymaga co prawda pewnej wprawy, przycinanie piwonii drzewiastych jest natomiast bardzo łatwe – przed zimą wystarczy usunąć przekwitnięte kwiaty. Radzimy, jak dbać o piwonie, aby cieszyły nas dłużej niż przez jeden sezon.

  Kamery obserwują nas niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć, jakie mamy w związku z tym prawa, a osoby monitorujące obowiązki wobec nas. Monitoring wizyjny a ochrona danych osobowych to kwestie trudne do połączenia.