Czego Twój pupil nie powinien jeść? "To wszystko tam się gdzieś odkłada"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Czego twój pupil nie powinien jeść?
Czego twój pupil nie powinien jeść?Dzień Dobry TVN
wideo 2/33

Jako opiekun psa na pewno znasz ten błagalny wzrok, gdy jesz posiłek. Ważne jest, by nie ulegać urokowi czworonoga i unikać częstowania go jedzeniem dla ludzi. Dlaczego jest to tak ważne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział behawiorysta, dietetyk weterynaryjny Miłosz Ploch.

Toksyczne przekąski dla psów

Każdy właściciel psa wie, jak zachowuje się większość pupili, gdy jemy w ich towarzystwie. Ukochane czworonogi wpatrują się w nas z nadzieją na jakiś smaczny kąsek. Część z nas ulega błagalnemu wzrokowi i częstuje je winogronem czy orzechem. Niestety konsekwencje takiego postępowania mogą być naprawdę groźne.

- Jeżeli jest to jedzenie dla ludzi to znaczy, że nie jest to jedzenie dla psa - tłumaczył w studiu Dzień Dobry TVN behawiorysta, dietetyk weterynaryjny Miłosz Ploch. Ekspert zaznaczył, że większość dań, które spożywamy jest mocno przetworzona, doprawiona np. dużą ilością soli czy pieprzem.

- To wszystko gdzieś się tam odkłada i za jakiś czas pójdziemy do weterynarza i on nam powie, że tam się dzieją różne bardzo złe rzeczy, bo to jest związane z arytmią, wątrobą, bardzo często z oddychaniem - dodał. Jakimi produktami nie można karmić pupila? - Ja bym zwrócił uwagę na czosnek, cebulę - zaznaczył.

Co, gdy pies zje czekoladę lub winogrona?

Dlaczego nie można dawać psom czekolady? Jak tłumaczył ekspert, znajduje się w niej teobromina, czyli składnik, który może bardzo zaszkodzić zdrowiu czworonoga. - Im ciemniejsza czekolada, tym gorsza - dodał Miłosz Ploch. Oprócz tego należy unikać produktów zawierających jej śladowe ilości np. lody, ciastka.

Owoce także nie są polecane, ponieważ zawierają dużą ilość cukru. Szczególnie należy się wystrzegać winogron czy rodzynek. W pewnej ilości mogą doprowadzić nawet do śmierci pupila.

Pamiętajmy, by w razie wątpliwości co do stanu zdrowia psa skonsultować się z weterynarzem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości