Według kalendarza świąt nietypowych 16 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przybliżyć widzom tajniki pożądanej przez wielu pracy tzw. przytulacza, który na co dzień sprawuje opiekę nad tym uroczym zwierzątkiem. Nasi prowadzący przy okazji wymienili się czułościami z pluszowym niedźwiedziem bambusowym. Kto ukrywał się pod strojem dużego misia?
Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej w Dzień Dobry TVN
Czwartkowy poranek rozpoczęliśmy w Dzień Dobry TVN bardzo przyjemną informacją. - Sprawdziliśmy, że w kalendarzu świąt nietypowych mamy Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. (...) Panda to jest taki wspaniały zwierzak, który przemieszcza się, turlając. W sumie ja jestem trochę pandą u siebie w domu - oznajmił witający widzów programu Damian Michałowski.
- Jeżeli chcielibyście np. wymyślić sobie najbardziej ciekawy zawód świata - przyjemny, który dostarcza samych pozytywnych emocji - to może być to zawód przytulacza pandy - dodała Paulina Krupińska-Karpiel.
Jakie podstawowe pytania warto sobie zadać, by sprawdzić, czy nadajemy się do podjęcia opieki nad pandami? Prowadzący wymienili:
- Czy kochasz pandy?
- Czy lubisz się przytulać?
- Czy lubisz opiekować się zwierzętami?
Twierdzące odpowiedzi są w tym zawodzie jak najbardziej pożądane.
Przytulacz pandy - na czym polega ta praca?
- Wyobraźcie sobie, że idziecie do swojego biura, które mieści się w pięknych okolicznościach przyrody i cały dzień przytulacie pandy, które Wam też oddają miłość - rozmarzyła się w naszym studiu Paulina Krupińska-Karpiel.
Praca opiekuna pand rzeczywiście może być dla wielu osób bardzo przyjemna, jednak niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, by móc ją wykonywać. - Trzeba skończyć specjalne studia, trzeba być tzw. pandologiem. Tak wyglądają profesjonalni przytulacze pand - wskazał Damian Michałowski, prezentując na ekranie zdjęcie pracowników zoo. - Boże, to jest takie słodkie. Oni jeszcze za to dostają pieniądze - dodał.
Kilka lat temu furorę zrobiło ogłoszenie Centrum Badań i Ochrony Pandy Wielkiej w Chinach, w którym oferowano pracę na stanowisku przytulacza zwierząt. Jak podaje tvn24.pl, w 2016 roku pensja takiego pracownika miała wynosić 130 tysięcy złotych rocznie. Wymogi nie były natomiast zbyt wygórowane. W ogłoszeniu wspomniano wyłącznie o: ukończeniu 22. roku życia, dostępności przez 365 dni w roku oraz podstawowej wiedzy na temat pand. Według rekruterów najlepszymi kandydatami miały być osoby, które do tej pory pracowały umysłowo.
- Twoja praca ma tylko jedną misję. Musisz poświęcić 365 dni w roku na dzielenie radości i smutków z małymi pandami. Potrzebna ci będzie wytrwałość - czytaliśmy wówczas w ogłoszeniu.
Nasi prowadzący, choć nie planują rekrutować na stanowisko opiekuna pand, postanowili zaznać małej przyjemności i przytulić się do tego uroczego zwierzaka. W studiu Dzień Dobry TVN pojawił się wielki, biało-czarny, pluszowy niedźwiedź bambusowy, który swoją choreografią taneczną rozbawił ekipę programu. Pod strojem misia ukrywał się Robert Stockinger.
Jak to wyglądało? Zobacz w materiale wideo umieszczonym na górze strony.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Czego Twój pupil nie powinien jeść? "To wszystko tam się gdzieś odkłada"
- Obraża się i zdarzyło jej się odgryźć palec. Jak wygląda opieka nad piranią Kasią?
- Do jej drzwi zapukał dwuipółmetrowy aligator. "Myślałam, że to jedno z moich dzieci robi sobie żarty"
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN