Sprawdź, jak pomóc niedowidzącemu zwierzakowi przystosować się do nieznanego otoczenia.
Lęk separacyjny to zachowanie wynikające z paniki, w którą wpada psiak odizolowany od opiekuna. Jakie są objawy? Jak oswoić zwierzę z naszą nieobecnością? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Radosław Ekwiński, behawiorysta.
Żelaźniak to roślina ogrodowa, która ze względu na swoje pokaźne gabaryty chętnie jest wykorzystywana do ozdoby i aranżacji ogrodów. Jest odporny i nie ma szczególnych wymagań w uprawie. Ma żółte kwiaty i w całości pokryty jest meszkiem. Stanowi jedną z ulubionych roślin pszczół.
Krzew Mojżesza to roślina, która ma zdolności do samozapłonu. Nazywana jest też dyptamem. Spotkanie z tą byliną może mieć tragiczne skutki. Bywa, że bliski kontakt prowadzi do rozległych oparzeń, przede wszystkim podczas upalnych dni. Co to za roślina? Jak chronić się przed poparzeniem i co zrobić, jeśli już do tego dojdzie?
Uporządkowana i czysta przestrzeń to nierzadko święty graal wielu pań domu. Niestety, często osiągnięcie zamierzonych celów wizualnych (i higienicznych) wiąże się z wykorzystaniem silnych środków chemicznych, które, oprócz nieskazitelnych powierzchni, pozostawiają po sobie osady czy nieprzyjemny zapach. Czy można tego uniknąć? Jak wprowadzić ład w domu nie sięgając po produkty, które są szkodliwe dla środowiska, więc także dla nas?
W Polsce zwierzę to pojawiło się około lat 90 ubiegłego wieku. Do Niemiec i Rosji zostało sprowadzone około 1930 roku z Ameryki Północnej. Chociaż wydaje się być miłym zwierzakiem, które chciałoby się trzymać w domu, to za jego posiadanie bez wypełnienia odpowiednich formalności można dostać milion złotych kary. Tym niepozornym zwierzęciem, którego nie wolno trzymać w domu bez zgody jest szop.
W naturalnym środowisku różanecznik występuje tylko w Japonii. Innymi popularnymi nazwami tego gatunku są rododendron oraz azalia. Chcesz uprawiać tę roślinę w swoim ogrodzie, ale nie wiesz, na co zwrócić największą uwagę? Różaneczniki japońskie są dość wymagające w pielęgnacji, jednak warte poświęceń – w okresie kwitnienia zmieniają ogród nie do poznania.
Omieg to roślina coraz częściej pojawiająca się w naszych ogrodach. Kiedy zapewnimy jej wszystko, czego potrzebuje, odwdzięczy się bujnym wzrostem i pełnym zdrowiem. Jakie wymagania ma omieg i jak należy go uprawiać?
Wyjątkową pasją Kamila Piwowarczyka z Kozubszczyzny są bociany. Choć ma dopiero 23 lata, to już udało mu się założyć ośrodek rehabilitacyjny, który pomaga zranionym ptakom. Jakie jeszcze inicjatywy prowadzi radny gminy Konopnica?
Kolorowe szkło z PRL-u wraca do łask. Miłośnicy wnętrzarskich dodatków poszukują wazonów, półmis, kieliszków z tamtego okresu. W Dzień Dobry TVN o sztuce użytkowej z lat 60., 70. i 80. XX wieku opowiedziała znawczyni Monika Urbanowicz.
Katarzyna Jaroszyński dotarła na warszawską Ochotę, gdzie mieszczą się stare kamienice. W jednej z nich znajduje się lokum urządzone w stylu mid-century modern. - Starałam się łączyć różne rzeczy
"Drapieżników nie należy lekceważyć".
Szkodniki roślin to istne utrapienie każdego ogrodnika. Choć zazwyczaj mają niewielkie rozmiary, to mogą wyrządzić wiele szkód. Jednymi z popularnych szkodliwych owadów są miseczniki. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić.
Teraz chcą zacząć wszystko od nowa w Polsce.
Sprawdź, które rasy sprawdzają się najlepiej.
Sezon ślubny trwa w najlepsze. W związku z tym przyszłe panny młode poszukują inspiracji, by zorganizować uroczystość swoich marzeń. Kluczową decyzją jest m.in. wybór odpowiednich kwiatów do bukietu. Jakie będą najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Anna Wojtala.
Zobacz, jak dobrze wykorzystać małą przestrzeń.
Rododendrony to niezwykle dekoracyjne rośliny z okazałymi kwiatami i imponującymi liśćmi. Jakie są ich odmiany? Gdzie najlepiej się rozwijają? Jak je uprawiać? O tym w reportażu Dzień Dobry TVN opowiedział ogrodnik Łukasz Skop.
Uprawa bonsai to hobby państwa Kurowskich. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o sposobach pielęgnacji i podcinaniu drzewek, które - jak się okazuje - jest niezwykle istotne. Co jeszcze należy wiedzieć o tej niezwykłej sztuce?
Uroczy maluch w jednym z ogrodów zoologicznych upatrzył sobie za obiekt zabaw ogromnego kota. Choć dziecko robiło wszystko, by przykuć uwagę lwa, ten jednak pozostawał niewzruszony. Nagranie podbija sieć.
Grupa byków uciekła kilka dni temu z hodowli w Starym Lesie w województwie opolskim. Z 33 osobników udało się schwytać 20, pozostałe wciąż są na wolności. Czy bydło jest zawsze takie rogate? Czy stado byków na gigancie jest niebezpieczne? Jakie są zwyczaje tych zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał lekarz weterynarii Michał Barczykowski.
Jabłoń ozdobna zaliczana jest do grona najbardziej atrakcyjnych wizualnie roślin. W zależności od odmiany drzewa, można spotkać egzemplarze o kwiatach białych, różowych, czerwonych lub purpurowych.
Myszy kojarzą się z niedużymi, szarymi zwierzątkami, które budzą popłoch wśród wrażliwych kobiet i stanowią ulubiony cel polowań kotów.
Oczko wodne na balkonie to dekoracja, która ma mnóstwo zalet.
Trawy ozdobne podbijają nasze ogrody. I nic dziwnego, są efektowne, proste w uprawie i niezwykle dekoracyjne praktycznie przez cały rok. Jedną z chętniej uprawianych traw jest ostnica cieniutka, którą warto poznać nieco bliżej.
Jeszcze do niedawna jedynym znanym jadowitym ssakiem w Polsce był rzęsorek rzeczek. Naukowcy odkryli drugi gatunek. To niewielkich rozmiarów ryjówka aksamitna, która potrafi upolować osobniki większe od siebie.
Roślina ta ma wiele odmian o specyficznych wymaganiach.
Dereń Cornus mas to ozdobne, owocujące drzewko, często wykorzystywane do aranżacji żywopłotu. Jest jedną z najbardziej odpornych roślin. Nie tylko radzi sobie ze szkodnikami i chorobami, ale nie straszne są mu też mrozy, susza i wiatr. Cornus mas rodzi cierpkie i kwaśne owoce, które wykorzystywane są do produkcji konfitur i dżemów. Jest prosty w uprawie i pielęgnacji.
Wbrew pozorom borsuki to zwierzęta spokojne i stroniące od polowań.
Zbliżają się wakacje i wiele osób planuje zabrać na wyjazd swojego psa. Jednak, aby taka podróż była maksymalnie komfortowa zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił behawiorysta Radosław Ekwiński.