Masz dość rozkładania ubrań na suszarce, masz małe mieszkanie i rozkładana suszarka zajmuje za dużo miejsca? A może masz małe dziecko i musisz prawie codziennie robić pranie? Jeśli odpowiedziałeś na jedno z tych pytań twierdząco, to znak że powinieneś rozważyć zakup pralko-suszarki lub osobnej suszarki. Na co się zdecydować? W tym tekście postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i pomóc podjąć decyzję o zakupie jednego lub dwóch urządzeń.

  W ramach cyklu "Marcin z Lasu" leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt, Marcin Kostrzyński przybliża widzom Dzień Dobry TVN życie zwierząt w polskich lasach. Tym razem opowie nam o dzikich królikach.

  Wybór odpowiedniej pralki dla alergików i osób ze skłonnością do podrażnień skórnych to nie lada wyzwanie. Zależą od niego codzienny komfort i zdrowie użytkowników sprzętu. Podpowiadamy, jakie funkcjonalności są niezbędne oraz przydatne w przypadku skłonności do alergii i na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując idealnej pralki dla alergików.

  Po zimie, z powodu przegrzanych i nieodpowiednio oświetlonych pomieszczeń, niektóre rośliny doniczkowe nie są w dobrej formie. Aby przywrócić im ładny wygląd i właściwe proporcje, warto przeprowadzić kurację odmładzającą. Najlepiej przeprowadzić ją wiosną - przed nadejściem upałów. Jak zatem odmłodzić rośliny doniczkowe? O tym w Dzień Dobry TVN mówił prowadzący cykl "Halo ziemia", ogrodnik Łukasz Skop.

  Nawet my nie lubimy przyjmować lekarstw, nic więc dziwnego, że i nasi milusińscy za tym nie przepadają. Czasami jednak jest to konieczne, a na szali leży zdrowie i życie pupila. Dlatego warto dowiedzieć się, jak podać kotu tabletkę, żeby nie przysporzyć mu zbyt dużo stresu i mieć pewność, że lek trafił tam, gdzie powinien.

  Pięknie złożona serwetka ozdobi stół i doda klasy każdej uroczystości. Wbrew pozorom składanie serwetek nie jest bardzo skomplikowane, a proste wzory można wyczarować w kilka chwil. W studiu Dzień Dobry TVN dekoratorka Elżbieta Lepianka podpowiedziała, jak efektownie złożyć serwetki na Wielkanoc oraz jak udekorować stół.

  Hodowcy, którzy są zrzeszeni w organizacjach kynologicznych, mogą oddawać szczeniaki już w 6–7 tygodniu ich życia – wówczas są one przez nich odpowiednio socjalizowane. W innych przypadkach szczenię można bezpiecznie odseparować od matki nie wcześniej niż w 10. tygodniu życia.

  To, do kiedy pies jest szczeniakiem, zależeć będzie w dużej mierze od rasy, do której należy. Zazwyczaj mniejsze pieski dojrzewają znacznie szybciej niż olbrzymy. Warto poznać te różnice, ponieważ opieka nad szczeniakiem wygląda nieco inaczej niż nad dorosłym psem.

  Wątróbka może być świetną przekąską dla Twojego psa. Jeśli chcesz dać swojemu pupilowi nagrodę, sprawić przyjemność, a jednocześnie zadbać o jego zdrowie, nie musisz kupować drogich przysmaków – możesz przygotować je samodzielnie w domu. Poznaj przepis na ciastka dla psa z wątróbką i sprawdź, czy użyta do ich przygotowania wątróbka powinna być surowa, czy gotowana.

  Kaszel u psa nie zawsze oznacza zwykłe przeziębienie. Zdarza się, że to niegroźna dolegliwość, z którą można uporać się w łatwy sposób, jednak czasem może oznaczać, że pies cierpi na inne schorzenie, które w skrajnych przypadkach zagrażać może jego zdrowiu, a nawet życiu.

  Skowronek w Polsce kojarzy się przede wszystkim z krajobrazem rolniczym. Uznaje się go za zwiastuna wiosny i budzącej się do życia przyrody. W Polsce gniazduje 11 mln par skowronków, co stanowi 25% całej populacji tych ptaków w Europie.

  Szczeniak, podobnie jak małe dziecko, w pierwszych tygodniach swojego życia przesypia większość doby. Gdy trochę podrośnie, śpi ok. 12 godzin na dobę. Sen jest potrzebny psu do regeneracji sił i odpoczynku po długiej zabawie, zapewnia mu też zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego warto zapewnić pupilowi wygodne legowisko w cichym i spokojnym miejscu.

  Regularne czyszczenie żelazka przekłada się na jakość jego użytkowania i żywotność sprzętu. Zaniedbanie i brak dokładności mogą skutkować jego szybszym zużywaniem się lub zepsuciem. Niemal każdemu, kto kiedykolwiek prasował, przydarzył się wypadek skutkujący przypaleniem żelazka. Czym wyczyścić przypalone żelazko, by bardziej go nie uszkodzić?

  Bocian biały to jeden z bardziej charakterystycznych gatunków ptaków w Polsce. Co je bocian biały? Jak wygląda wędrówka bociana białego? Czy jest on objęty ochroną gatunkową? Dlaczego populacja bociana białego tak diametralnie różni się od populacji bociana czarnego? O życiu tego gatunku ptaków mówił w Dzień Dobry TVN prowadzący cykl "Marcin z Lasu", leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt Marcin Kostrzyński.