Zoja to szczeniak, który trafił pod opiekę Fundacji pod Psim Aniołem. Piesek miał dużo szczęścia i zaledwie po kilku tygodniach spędzonych w azylu znalazł nowy dom. Kim są jego nowi właściciele? Jak zwierzak odnalazł się w nowym miejscu?
Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego do bazy spłynęło już blisko 4,2 miliona deklaracji. Oznacza to, że obserwowane jest "duże przyspieszenie" w kwestii składanych dokumentów. Osoby, które nie dostarczą dokumentów w terminie muszą się liczyć z grzywną. Do kiedy złożyć deklarację do CEEB? Jakie są kary za jej brak?
Tojeść rozesłana (Lysimachia nummularia) to wieloletnia roślina należąca do rodziny pierwiosnkowatych. W naturalnym środowisku można ją spotkać w Europie, na Kaukazie i w zachodniej części Azji. Jakie występują odmiany tojeści rozesłanej?
Turkuć podjadek to nie tylko jeden z największych owadów, ale także niebezpieczny szkodnik. Gdy pojawi się w ogrodzie, zwykle jest to zapowiedź długiej i uciążliwej walki. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo go rozpoznać i wiedzieć, w jaki sposób go zwalczać.
Na nasze pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN agent nieruchomości Maciej Mindak.
Gładkowłosa świnka morska to uroczy i niekłopotliwy gryzoń. Z tych względów bardzo często wybierana jest na pierwsze zwierzątko dla poczatkujących opiekunów, czyli dzieci. Przed podjęciem decyzji o jej zakupie lub adopcji, warto jednak wiedzieć, czego świnka morska potrzebuje, by mogła żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.
Krzewy to grupa roślin lubiana przez wielu pasjonatów ogrodnictwa. Mają wiele zalet i zastosowań i można je, w przeciwieństwie do ogromnych drzew liściastych sadzić także w małych ogrodach. Jednym z bardziej interesujących krzewów jest porzeczka alpejska.
Gaśnica halonowa powstała w latach 60. XX wieku i szybko stała się jedną z najbardziej popularnych gaśnic podręcznych. Z uwagi na ochronę środowiska i bezpieczeństwo obecnie rezygnuje się ze stosowania tego typu gaśnic. Gaśnice halonowe używane były (lub są) do gaszenia pożarów grupy B i C, rzadziej grupy A. Co to oznacza i przede wszystkim – co to jest halon? Sprawdźmy.
Trytoma groniasta (Kniphofia uvaria) w naturalnym środowisku występuje w południowych obszarach Afryki i na Madagaskarze. Od około XIX wieku jest również hodowana w Europie. Kiedy wysiewać roślinę i jak ją pielęgnować, by cieszyć się pięknym widokiem egzotycznych kwiatów?
W warszawskim ZOO na świat przyszły aż trzy osobniki jelenia sika. To zwierzę, które nie występuje już w naturze. Na facebookowym fanpejdżu ZOO w Warszawie pogratulowano opiekunom z Kopytnego.
Ekspertki z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku pokazały przykładowe domki dla małych stworzeń.
Wyjątkowa i niezwykle ozdobna szachownica kostkowata należy do roślin chronionych w Polsce. Jest trująca, jednak przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności nie wpływa negatywnie na stan zdrowia. Warto wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować roślinę, aby w kontrolowany, bezpieczny sposób uprawiać ją przez długie lata i cieszyć się jej właściwościami dekoracyjnymi. Poznaj charakterystykę szachownicy kostkowatej oraz najciekawsze odmiany tej rośliny.
Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.
Modna kuchnia to przede wszystkim drewno i ceramika. W tym sezonie stawiamy na praktyczne rozwiązania, o których w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka w dziedzinie aranżacji wnętrz.
Języczka Przewalskiego to bylina, która może być uprawiana w każdym miejscu w ogrodzie.
Jak wyglądał ten eksperyment i jakie są jego efekty? Sprawdź.
"Bez nawozu nie będzie kwitnienia".
Do tragicznego wydarzenia doszło w miejscowości Łask.
Nachrapnik to część ogłowia, który łączy w sobie funkcję zapobiegania mimowolnego otwierania się końskiego pyska i przesuwania lub wypadania wędzidła. Powinien być dopasowany do charakteru i budowy konia.
"Dodajemy ją do wody, którą później myjemy podłogę"
Wiele osób decyduje się na wypalanie traw bez świadomości, ile szkód takie działanie może wyrządzić na różnych płaszczyznach. Ustawa z 2004 roku o ochronie przyrody obejmuje zakaz wypalania pastwisk, łąk, nieużytków, a także trzcinowisk i szuwarów, rowów, szlaków kolejowych oraz pasów przydrożnych. W tym roku skala pożarów jest wyjątkowo duża. Dlaczego ten zabieg jest szkodliwy i niebezpieczny oraz jakie kary grożą za takie postępowanie?
W sezonie wiosenno-letnim ogród może stać się strefą relaksu i niezastąpionym miejscem spotkań z przyjaciółmi, a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych mebli. Wybór krzeseł, stolików i innych dodatków może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego w trakcie zakupów warto kierować się kilkoma zasadami.
W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Krakowa. Nasza reporterka miała okazję zobaczyć mieszkanie w starej kamienicy urządzone przez wykładowczynię. Jak wyglądają cztery kąty, w których mieszka naukowiec? Dowiecie się tego z reportażu w Dzień Dobry TVN.
"Są przystrojone sklepy, restauracje". Czym wydarzenie zaskakuje w tym roku? W materiale Dzień Dobry TVN opowiedział o tym miłośnik roślin Łukasz Skop.
Filip Tomala kocha kury. Miłość do tych zwierząt okazała się na tyle silna, że postanowił zająć się ich hodowlą. Jak wyglądały jej początki? Czym różnią się od siebie poszczególne gatunki kur? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Pomidory to zdrowe warzywa, których smak ceni prawie każdy. Kiedy idzie wiosna, działkowicze i posiadacze ogródków chętnie zaczynają je uprawiać. Jednak, aby cieszyć się smakiem domowych warzyw, wystarczy zasiać w doniczce. Jak skutecznie je uprawiać? Czy uprawa pomidorów to trudna sztuka? Sprawdź praktyczne porady.
Składanie ręczników - czynność wydawałaby się banalna i prosta. O tym, że może być niezmiernie wciągającym zajęciem, przekonuje TikTokerka, która publikuje filmiki z instrukcją, jak to robić. Nagrania cieszą się ogromną popularnością, a jej oryginalne metody obserwuje w sieci kilka milionów ludzi. Zobacz, jak można poskładać ręczniki, prześcieradła i ubrania, by zajmowały w szafie jak najmniej miejsca.
Irgi to krzewy, które chętnie uprawiamy w swoich ogrodach. I nic dziwnego – to rośliny atrakcyjne, czasami także w okresie zimowym. Poza tym są proste w uprawie i mają wiele ciekawych zastosowań. Poznaj je bliżej.
Straszyk australijski, olbrzymi czy diabelski – którego powinien wybrać początkujący terrarysta? Jak wyglądają i czym żywią się te intrygujące owady? Jakie terrarium należy im zapewnić, decydując się na hodowlę domową straszyków?
O wielu rezydencjach wiemy naprawdę mało, a dotyczące ich szczegóły objęte są ścisłą tajemnicą.