Wątróbka może być świetną przekąską dla Twojego psa. Jeśli chcesz dać swojemu pupilowi nagrodę, sprawić przyjemność, a jednocześnie zadbać o jego zdrowie, nie musisz kupować drogich przysmaków – możesz przygotować je samodzielnie w domu. Poznaj przepis na ciastka dla psa z wątróbką i sprawdź, czy użyta do ich przygotowania wątróbka powinna być surowa, czy gotowana.

  Kaszel u psa nie zawsze oznacza zwykłe przeziębienie. Zdarza się, że to niegroźna dolegliwość, z którą można uporać się w łatwy sposób, jednak czasem może oznaczać, że pies cierpi na inne schorzenie, które w skrajnych przypadkach zagrażać może jego zdrowiu, a nawet życiu.

  Skowronek w Polsce kojarzy się przede wszystkim z krajobrazem rolniczym. Uznaje się go za zwiastuna wiosny i budzącej się do życia przyrody. W Polsce gniazduje 11 mln par skowronków, co stanowi 25% całej populacji tych ptaków w Europie.

  Szczeniak, podobnie jak małe dziecko, w pierwszych tygodniach swojego życia przesypia większość doby. Gdy trochę podrośnie, śpi ok. 12 godzin na dobę. Sen jest potrzebny psu do regeneracji sił i odpoczynku po długiej zabawie, zapewnia mu też zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego warto zapewnić pupilowi wygodne legowisko w cichym i spokojnym miejscu.

  Regularne czyszczenie żelazka przekłada się na jakość jego użytkowania i żywotność sprzętu. Zaniedbanie i brak dokładności mogą skutkować jego szybszym zużywaniem się lub zepsuciem. Niemal każdemu, kto kiedykolwiek prasował, przydarzył się wypadek skutkujący przypaleniem żelazka. Czym wyczyścić przypalone żelazko, by bardziej go nie uszkodzić?

  Bocian biały to jeden z bardziej charakterystycznych gatunków ptaków w Polsce. Co je bocian biały? Jak wygląda wędrówka bociana białego? Czy jest on objęty ochroną gatunkową? Dlaczego populacja bociana białego tak diametralnie różni się od populacji bociana czarnego? O życiu tego gatunku ptaków mówił w Dzień Dobry TVN prowadzący cykl "Marcin z Lasu", leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt Marcin Kostrzyński.

  Bluszczyk kurdybanek to roślina znana w medycynie naturalnej od dawna. Choć przez pewien czas jej popularność znacznie zmalała, dziś ponownie wraca do łask. Zioło znane jest również pod nazwą bluszczyk pospolity lub zimowy oraz jako kurdybanek. W naturalnym środowisku osiąga wysokość od 10 do 20 cm. Gdy rośnie na ostrym słońcu, na jego liściach pojawiają się charakterystyczne ciemnopurpurowe przebarwienia. Kurdybanek jest rośliną, z której może powstać nalewka pełna zdrowotnych właściwości. Jak jeszcze można ją wykorzystać?

  W diecie psa mogą znaleźć się także owoce, trzeba jednak pamiętać, aby traktować je jedynie jako zdrową przekąskę. Podawane w nadmiarze mogą zaszkodzić czworonożnym pupilom. Jedne z owoców, które warto wprowadzić do diety psa, to banany. Są one źródłem witamin i minerałów, mają słodki smak i przyjemny zapach. Banan to dla psa zdrowa i smaczna nagroda.

  Ruja u kota to czas, który daje się we znaki zarówno kotce, jak i jej właścicielom. Kotki robią wszystko, co mogą, by zaspokoić swój instynkt macierzyński i aby doszło do zapłodnienia. Miauczą głośno, ocierają się o ściany, meble i właścicieli, są niespokojne, czasem uciekają.

  W obecnych czasach, kiedy największe zagrożenie dla pszczół stanowi działalność człowieka, ich obecność w ogrodzie to prawdziwy luksus. Nawet dzikie pszczoły, które nie produkują miodu, potrafią być cennym sprzymierzeńcem roślin. O życiu pszczół i ich przydatności mówił w Dzień Dobry TVN prowadzący cykl "Marcin z lasu", leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt, Marcin Kostrzyński.

  Rybiki są zupełnie niegroźne, a mimo to wywołują negatywne emocje. Błędnie kojarzą się z brudem, chociaż w rzeczywistości lubią środowisko czyste, za to ciepłe i wilgotne. Rybiki to niewielkie, 10-milimetrowe owady wijące się po podłodze, głównie w nocy. Skąd się biorą rybiki i w jakim środowisku się rozmnażają? Jak wytępić rybiki?

  W Polsce w niektórych gminach władze pobierają podatek za posiadanie psa. Jest to opłata, której maksymalna wysokość została ustalona przez Ministerstwo Finansów. Maksymalny dopuszczalny podatek za psa w 2018 r. wynosił 121,24 zł rocznie.

  Yorki, a właściwie yorkshire terriery, słyną z problemów z karmieniem. Do podstawowych trudności w znalezieniu najlepszej karmy dla yorka należy wybredność tych piesków, a także szczególna wrażliwość ich układu pokarmowego. Dlatego posiłki dla nich należy dobierać z rozwagą.

  Z kamerą DDTVN wybraliśmy się do wsi Gąbin, gdzie jałówka "Pistacja" urodziła właśnie czworaczki. To ewenement na skalę światową. Krowa to bardzo towarzyskie zwierzę. W dawnych wierzeniach uznawana była za symbol dobrobytu, w Indiach nadal uważana jest za zwierzę święte. Jest ona też bardzo wdzięcznym obiektem do rysowania. Jak narysować krowę krok po kroku? Wyjaśniamy.

  Ogródek na balkonie lub na tarasie to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wykorzystywać w kuchni własnoręcznie wyhodowane warzywa i zioła. Nie trzeba mieszkać w domu prywatnym ani być właścicielem działki – nawet niewielką powierzchnię balkonu można zagospodarować na warzywny lub ziołowy ogródek. Zobacz, jak założyć miniogródek na balkonie i jakie rośliny warto w nim uprawiać. W Dzień Dobry TVN rad udzieliła Ula Chincz.

  Rozpalanie grilla może zająć mniej niż kwadrans, musisz tylko poznać kilka trików oraz… trafić na odpowiednią pogodę. Przyda się dobra rozpałka i zapas węgla drzewnego. Zabrakło rozpałki lub nie chcesz z niej korzystać? Sprawdź sposoby na sprawne rozpalenie grilla bez jej użycia.