Uroczy maluch w jednym z ogrodów zoologicznych upatrzył sobie za obiekt zabaw ogromnego kota. Choć dziecko robiło wszystko, by przykuć uwagę lwa, ten jednak pozostawał niewzruszony. Nagranie podbija sieć.
Grupa byków uciekła kilka dni temu z hodowli w Starym Lesie w województwie opolskim. Z 33 osobników udało się schwytać 20, pozostałe wciąż są na wolności. Czy bydło jest zawsze takie rogate? Czy stado byków na gigancie jest niebezpieczne? Jakie są zwyczaje tych zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał lekarz weterynarii Michał Barczykowski.
Jabłoń ozdobna zaliczana jest do grona najbardziej atrakcyjnych wizualnie roślin. W zależności od odmiany drzewa, można spotkać egzemplarze o kwiatach białych, różowych, czerwonych lub purpurowych.
Myszy kojarzą się z niedużymi, szarymi zwierzątkami, które budzą popłoch wśród wrażliwych kobiet i stanowią ulubiony cel polowań kotów.
Oczko wodne na balkonie to dekoracja, która ma mnóstwo zalet.
Trawy ozdobne podbijają nasze ogrody. I nic dziwnego, są efektowne, proste w uprawie i niezwykle dekoracyjne praktycznie przez cały rok. Jedną z chętniej uprawianych traw jest ostnica cieniutka, którą warto poznać nieco bliżej.
Jeszcze do niedawna jedynym znanym jadowitym ssakiem w Polsce był rzęsorek rzeczek. Naukowcy odkryli drugi gatunek. To niewielkich rozmiarów ryjówka aksamitna, która potrafi upolować osobniki większe od siebie.
Roślina ta ma wiele odmian o specyficznych wymaganiach.
Dereń Cornus mas to ozdobne, owocujące drzewko, często wykorzystywane do aranżacji żywopłotu. Jest jedną z najbardziej odpornych roślin. Nie tylko radzi sobie ze szkodnikami i chorobami, ale nie straszne są mu też mrozy, susza i wiatr. Cornus mas rodzi cierpkie i kwaśne owoce, które wykorzystywane są do produkcji konfitur i dżemów. Jest prosty w uprawie i pielęgnacji.
Wbrew pozorom borsuki to zwierzęta spokojne i stroniące od polowań.
Zbliżają się wakacje i wiele osób planuje zabrać na wyjazd swojego psa. Jednak, aby taka podróż była maksymalnie komfortowa zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił behawiorysta Radosław Ekwiński.
Zoja to szczeniak, który trafił pod opiekę Fundacji pod Psim Aniołem. Piesek miał dużo szczęścia i zaledwie po kilku tygodniach spędzonych w azylu znalazł nowy dom. Kim są jego nowi właściciele? Jak zwierzak odnalazł się w nowym miejscu?
Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego do bazy spłynęło już blisko 4,2 miliona deklaracji. Oznacza to, że obserwowane jest "duże przyspieszenie" w kwestii składanych dokumentów. Osoby, które nie dostarczą dokumentów w terminie muszą się liczyć z grzywną. Do kiedy złożyć deklarację do CEEB? Jakie są kary za jej brak?
Tojeść rozesłana (Lysimachia nummularia) to wieloletnia roślina należąca do rodziny pierwiosnkowatych. W naturalnym środowisku można ją spotkać w Europie, na Kaukazie i w zachodniej części Azji. Jakie występują odmiany tojeści rozesłanej?
Turkuć podjadek to nie tylko jeden z największych owadów, ale także niebezpieczny szkodnik. Gdy pojawi się w ogrodzie, zwykle jest to zapowiedź długiej i uciążliwej walki. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo go rozpoznać i wiedzieć, w jaki sposób go zwalczać.
Na nasze pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN agent nieruchomości Maciej Mindak.
Gładkowłosa świnka morska to uroczy i niekłopotliwy gryzoń. Z tych względów bardzo często wybierana jest na pierwsze zwierzątko dla poczatkujących opiekunów, czyli dzieci. Przed podjęciem decyzji o jej zakupie lub adopcji, warto jednak wiedzieć, czego świnka morska potrzebuje, by mogła żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.
Krzewy to grupa roślin lubiana przez wielu pasjonatów ogrodnictwa. Mają wiele zalet i zastosowań i można je, w przeciwieństwie do ogromnych drzew liściastych sadzić także w małych ogrodach. Jednym z bardziej interesujących krzewów jest porzeczka alpejska.
Gaśnica halonowa powstała w latach 60. XX wieku i szybko stała się jedną z najbardziej popularnych gaśnic podręcznych. Z uwagi na ochronę środowiska i bezpieczeństwo obecnie rezygnuje się ze stosowania tego typu gaśnic. Gaśnice halonowe używane były (lub są) do gaszenia pożarów grupy B i C, rzadziej grupy A. Co to oznacza i przede wszystkim – co to jest halon? Sprawdźmy.
Trytoma groniasta (Kniphofia uvaria) w naturalnym środowisku występuje w południowych obszarach Afryki i na Madagaskarze. Od około XIX wieku jest również hodowana w Europie. Kiedy wysiewać roślinę i jak ją pielęgnować, by cieszyć się pięknym widokiem egzotycznych kwiatów?
W warszawskim ZOO na świat przyszły aż trzy osobniki jelenia sika. To zwierzę, które nie występuje już w naturze. Na facebookowym fanpejdżu ZOO w Warszawie pogratulowano opiekunom z Kopytnego.
Ekspertki z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku pokazały przykładowe domki dla małych stworzeń.
Wyjątkowa i niezwykle ozdobna szachownica kostkowata należy do roślin chronionych w Polsce. Jest trująca, jednak przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności nie wpływa negatywnie na stan zdrowia. Warto wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować roślinę, aby w kontrolowany, bezpieczny sposób uprawiać ją przez długie lata i cieszyć się jej właściwościami dekoracyjnymi. Poznaj charakterystykę szachownicy kostkowatej oraz najciekawsze odmiany tej rośliny.
Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.
Modna kuchnia to przede wszystkim drewno i ceramika. W tym sezonie stawiamy na praktyczne rozwiązania, o których w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka w dziedzinie aranżacji wnętrz.
Języczka Przewalskiego to bylina, która może być uprawiana w każdym miejscu w ogrodzie.
Jak wyglądał ten eksperyment i jakie są jego efekty? Sprawdź.
"Bez nawozu nie będzie kwitnienia".
Do tragicznego wydarzenia doszło w miejscowości Łask.
Nachrapnik to część ogłowia, który łączy w sobie funkcję zapobiegania mimowolnego otwierania się końskiego pyska i przesuwania lub wypadania wędzidła. Powinien być dopasowany do charakteru i budowy konia.