W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Doleckich, która mieszka w 170-metrowym domu w Lublinie. Zobaczcie ich efektowne wnętrze.

  Z posiadaniem własnego zwierzaka wiążą się niemałe wydatki. W 2018 roku, według badań Euromonitor International, Polacy na same karmy dla psów i kotów wydali 3,5 mld złotych. A ta kwota rośnie rok w rok – średnio o kilkanaście procent. Jaki budżet należy więc zarezerwować na utrzymanie swojego pupila? W studiu Dzień Dobry TVN gościły Gabi Drzewiecka, dziennikarka i właścicielka Marcela oraz Mordki, Karolina Mieszkowska, właścicielka sklepu z odzieżą i gadżetami dla psów oraz Aneta Awtoniuk, behawiorystka

  Stare meble często wyróżniają się unikatowym designem i wysoką jakością materiałów. Jeśli jednak po latach użytkowania straciły swoje walory wizualne, warto zająć się ich odnowieniem. Renowacja mebli drewnianych może być zlecona specjaliście lub wykonana samodzielnie – jeśli tylko znamy podstawowe zasady, nie powinna sprawić kłopotu. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy blogerkę Małgorzatę Budzich, która opowiedziała o renowacji mebli krok po kroku.

  W pierwszym odcinku „Odpicowanego mieszkania” w nowym sezonie Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Kasię i Roberta, którzy mieszkają w domu w Warszawie. Zobaczcie jego niezwykłe wnętrze.

  Flanelowa koszula, pościel czy kocyk – zapewne każdy z nas posiada przyjemniej jeden z wymienionych produktów. Flanela jest materiałem nie tylko miłym w dotyku, lecz także bardzo ciepłym. Nie dziwi więc fakt, że w czasie sezonu jesienno-zimowego produkty z tej tkaniny są tak popularne.

  Miękki jak aksamit, delikatny jak aksamit – czym ta bawełniana tkanina zasłużyła sobie na tak wyjątkowo pochlebne określenia? Ma wielowiekową tradycję i przez setki lat używana była do szycia reprezentacyjnych szat świeckich i liturgicznych.

  Basset hound sprawia wrażenie leniwego i opieszałego psa, choć tak naprawdę jest przedstawicielem rasy myśliwskiej, przystosowanej do polowania na króliki, bażanty i zające. Obecnie pies cieszy się dużą popularnością jako towarzysz życia codziennego. Poznaj jego charakter i dowiedz się, jak wygląda.

  Alpejski gończy krótkonożny to rasa psów myśliwskich, której przedstawiciele wyróżniają się nietypowym wyglądem oraz silnym charakterem. Choć początkowo może wydawać się przyjaznym i bezbronnym czworonogiem, w rzeczywistości wykazuje się silnym instynktem drapieżnika oraz dużą niezależnością.

  Nebelungi mogą być wspaniałymi przyjaciółmi osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Koty uwielbiają się przytulać i pragną kontaktu z człowiekiem. Sprawdź, co wyróżnia je na tle innych ras pod względem wyglądu oraz poznaj charakter przedstawicieli tej rasy.

  Jak zbudować zdrową relację ze swoim psem, jak go zrozumieć i nauczyć się go słuchać? Opowiedzieli nam o tym behawioryści Zofia Zaniewska–Wojtków i Piotr Wojtków autorzy książki pt. "Słuchając Psa". Z kamerą Dzień Dobry Wakacje wybraliśmy się też na spotkanie z autorką "Psich Sucharków" krótkich komiksów, które mają za zadanie bawić i edukować.

  Pierwszym, co powinieneś zrobić, to wycenić nieruchomość i napisać ogłoszenie. Mieszkanie z kredytem hipotecznym można sprzedać, jednak wymagane jest wykonanie kilku czynności, głównie w banku, w którym udzielono kredytu. Dowiedz się też, jak sprzedać lokum własnościowe i spółdzielcze.

  Trzykrotka prezentuje się niezwykle atrakcyjnie głównie dzięki wspaniałym liściom. Warto poznać tę roślinę nieco bliżej i zrobić dla niej miejsce w swoim wnętrzu czy ogrodzie. Co trzeba o niej wiedzieć, zanim zacznie się ją uprawiać?

  Ostatnio na światło dzienne wypłynął pewien bardzo ciekawy news: psy wykształciły specjalne mięśnie wokół oczu, by budzić w nas czułość. Jak jeszcze nasze zwierzęta domowe manipulują nami w celu osiągnięcia własnych celów? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: Sonia Maciuszek, certyfikowany behawiorysta zwierząt domowych, aktorka Zofia Zborowska, która jest opiekunką Wieśki i aktor Tomasz Ciachorowski - opiekun Rejczel.

  Borelioza u kota jest rzadkością, niemniej w praktyce weterynaryjnej niejednokrotnie stwierdzano jej przypadki. Nie wolno bagatelizować sytuacji, w których może dojść do zakażenia. Pamiętając, że wychodzące z domu koty narażone są na ukąszenia kleszczy, należy stosować odpowiednią profilaktykę.

  Prezent dla ogrodnika wcale nie tak łatwo wybrać. Na rynku jest wiele opcji, które warto dobrze przemyśleć i dopasować do charakteru osoby, która ma zostać obdarowana. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki upominek?

  Wyjątkowo dekoracyjne i zachwycające swoją oryginalnością cynie można podzielić na wiele gatunków i odmian. Jeśli chcesz odmienić ogród, sadząc w nim kwiaty cynii, musisz poznać ich wymagania uprawowe. Sprawdź, kiedy siać cynie i jak prawidłowo o nie zadbać, aby pięknie kwitły.

  Oszczędzanie pieniędzy na jedzeniu wymaga umiejętności planowania i przestrzegania ustalonych zasad. Jak zaoszczędzić na żywności? Do skutecznych sposobów należą: samodzielne gotowanie w domu, kupowanie sezonowych warzyw i owoców, przygotowywanie listy zakupów spożywczych.