Drzewa kwitnące w czerwcu. Jakie kwitną w Polsce?

Autor:
Nastazja
Bloch
Drzewa kwitnące w czerwcu. Jakie kwitną w Polsce?

Czerwiec to miesiąc, w którym za oknem robi się coraz bardziej kolorowo. W ogrodach i parkach podziwiać możemy lipy, robinie akacjowe czy tulipanowce. Jakie jeszcze drzew urozmaicają okres przejściowy między wiosną a latem? Jakie drzewa i krzewy kwitną w czerwcu?

Drzewa kwitnące w czerwcu

Wiosna powoli dobiega końca, a lato nadchodzi wielkimi krokami, to oznacza jedno – coraz wyższe temperatury oraz kolorowe drzewa za oknem. W czerwcu bowiem zakwita wiele ich gatunków. Przedstawiamy najważniejsze:

Jarząb pospolity nazywany inaczej jarzębiną. Nieduże drzewo sięga ok. 8-12 m wysokości. Charakteryzuje się szarą korą pnia. Liście są zaś duże i pierzaste z ząbkami na brzegach. Uwagę zwracają także czerwone owoce jarzębu. Warto jednak pamiętać, że w stanie surowym są niejadalne, a wręcz trujące. Do spożycia nadają się po ugotowaniu lub zblanszowaniu. Wtedy można przygotować z nich nalewki, soki czy dżemy.

Robinia akacjowa to drzewo, które charakteryzuje się powyginanymi pędami. Kwiaty przybierają piękny biały kolor, jednak występują nielicznie.

Tulipanowiec amerykański jak sama nazwa wskazuje, roślina wytwarza duże, zielono-żółte kwiaty, które kształtem przypominają tulipany. Pojawiają się one jednak na osobnikach, które mają przynajmniej 15 lat.

Katalpa in. surmia pospolita to drzewo, które od czerwca do sierpnia zachwyca okazałymi kwiatostanami. Te przybierają kolory białe oraz żółte z czerwoną plamką wewnątrz.

Lipa drobnolistna pięknie pachnie i jeszcze lepiej wygląda. Kwiaty o jasnożółtej barwie uwielbiają nie tylko miłośnicy natury, ale także i pszczoły. Owocem jest orzech ze skrzydełkami.

Drzewa kwitnące wiosną na biało

 W czerwcu pojawia się także wiele białych kwiatów na krzewach. Nie tylko są uniwersalne i dobrze wyglądają w każdym ogrodzie, ale także dodają elegancji aranżacjom wnętrz. Prym wiodą:

  • azalnie,
  • kaliny,
  • lilaki,
  • jaśminowce
  • różaneczniki,
  • kiścień wawrzynowy,
  • laurowiśnia wschodnia
  • hortensja ogrodowa

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Katrin Ray Shumakov/GettyImages

Pozostałe wiadomości