Jakie kwiaty kwitną w czerwcu? To najpopularniejsze propozycje

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Laflora.pl
Jak zabezpieczyć kwiaty przed suchym i ciepłym powietrzem?
Jak zabezpieczyć kwiaty przed suchym i ciepłym powietrzem?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Czerwiec to miesiąc, w którym kwitnie wiele przepięknych kwiatów ozdobnych. Które z nich warto mieć w swoim ogrodzie? Są to m.in. róże, irysy, czy lilie ogrodowe. Poznaj wszystkie popularne propozycje.

Czerwcowe kwiaty

Czerwiec to miesiąc intensywnego wzrostu kwiatów ozdobnych. Po wielu miesiącach chłodu te rośliny w końcu budzą się do życia. Nie są już narażone na zagrażające im przymrozki, a oprócz tego mają dłuższy dostęp do promieni słonecznych w trakcie dnia. Jakie kwiaty kwitną w czerwcu?

Jest to m.in. róża, zachwycająca swoją różnorodnością. Najczęściej wybieranymi gatunkami tej rośliny są róże rosnące na rabatach, pnące gatunki róż czy róże parkowe. Te kwiaty są popularne ze względu na swój intensywny zapach czy różnorodną gamę kolorystyczną.

Róża może zdobić nasz ogród, ale możemy ją także ściąć i wstawić do wazonu. Wiele kobiet wybiera te kwiaty na bukiet ślubny. Nic dziwnego, ponieważ są niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Jeżeli nie mamy ogrodu, postawmy na miniaturową różę. Nadaje się ona do posadzenia w średniej wielkości donicy.

Co jeszcze kwitnie w czerwcu? Rośliną, którą udekoruje nasz ogród może być też piwonia ogrodowa. Te wieloletnie kwiaty wraz z początkiem lata wypuszczają pąki kwiatowe, sięgające średnicy nawet ponad 15 centymetrów. Mają przepiękny zapach i różne kolory. Możemy je ściąć i umieścić w wazonie, oprócz tego sprawdzą się jako kwiaty na bukiet ślubny, ponieważ są symbolem spełnienia i szczęścia.

Jakie kwiaty wieloletnie kwitną w czerwcu?

Kolejnym kwiatem wieloletnim, który kwitnie w czerwcu są wieloletnie kosaćce zwane irysami. Występują w różnych gatunkach, a te, które kwitną w czerwcu to m.in. kosaćce bródkowe. Ich kwiaty są duże i mogą występować w wielu kolorach. Te rośliny uwielbiają słońce i żyzną ziemię, ponadto co kilka lat wymagają przesadzenia.

Co kwitnie w czerwcu? Kwiaty ozdobne

Jedną z pięknych roślin kwitnących w czerwcu są lilie ogrodowe. Typowym gatunkiem jest lilia biała, jednak łącznie obejmuje ona około 115 gatunków. Dobrze czuje się w towarzystwie innych roślin wieloletnich. Występuje w wielu kolorach, a ich odmiany możemy podzielić na:

  • lilie botaniczne;
  • lilie orientalne;
  • lilie azjatyckie;
  • lilie amerykańskie.

Jako ozdoba ogrodu sprawdzi się też celozja pierzasta. Warto posadzić ją na początku czerwca, ponieważ nie jest ona odporna na niskie temperatury. Pochodzi z Indii i uważana jest za roślinę dziką. Jest ona rośliną jednoroczną i osiąga około 40 cm wysokości.

Rośliną jednoroczną, która kwitnie w czerwcu jest mak lekarski. Jego nasiona są źródłem wapnia, żelaza, magnezu, fosforu. Najczęściej osiąga 120 centymetrów w łodydze.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Laflora.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Clive Nichols

Pozostałe wiadomości