Kosmetyki dla psów w znaczący sposób ułatwiają utrzymanie prawidłowej higieny czworonogów. Co prawda, niektórzy pupile nie przepadają za zabiegami pielęgnacyjnymi, jednak mimo wszystko, co jakiś czas warto je przeprowadzić. Aby zapewnić swoim włochatym podopiecznym jak największy komfort, należy wybrać odpowiednie preparaty. Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla zwierząt?

  Gry dla psów są bardzo ważnym elementem kształtującym prawidłowy rozwój intelektualny i manualny zwierzęcia. Zróżnicowany kształt zabawek motywuje pupilka do koncentracji, a przekąska zdobyta w trakcie zabawy sprawia dodatkowo wielką radość.

  Brzoza pożyteczna to gatunek z rodziny brzozowatych, który wywodzi się z Azji. W Polsce jest uprawiana jako roślina ozdobna, idealna do parków i ogrodów. Doskonale prezentuje się szczególnie zimą ze względu na dekoracyjny pień i gałęzie w białym kolorze. Istnieją ciekawe odmiany brzozy pożytecznej z korą o odcieniu fioletowym lub czerwonym, a także drzewka o nietypowym pokroju.

  Co roku najpiękniejsze rasy psów zjeżdżają się na prestiżowe wystawy, takie jak np. Westminster Dog Show, aby jury mogło wyłonić spośród tych zwierząt prawdziwego championa. O ten tytuł walczą tysiące czworonogów, choć do rywalizacji zgłaszają się jeszcze większe liczby wystawców. Zasady przyznawania tytułu są rozbudowane i zróżnicowane w zależności od wieku zwierząt. Jakie rasy otrzymały ten szlachetny tytuł i które z nich uznaje się za najpiękniejsze psy na świecie? Poznajcie też rasy, które nie są bardzo popularne w naszym kraju, a z powodzeniem mogą starać się o laur najpiękniejszych psów!

  Właściwe karmienie psa to najważniejsze zadanie każdego właściciela czworonoga. Zwierzęciu należy zapewnić wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki pokarmowe i nie dopuścić do przekarmienia lub niedożywienia psa. Na czym polega prawidłowe żywienie psa i ile powinien jeść pies? Jak pomóc psu z nadwagą? W Dzień Dobry TVN o prawidłowym żywieniu czworonogów rozmawialiśmy z Małgorzatą Kizerwetter - zoofizjoterapeutą.

  Kto nie lubi, gdy w domu pięknie pachnie? W sklepach jest mnóstwo odświeżaczy powietrza w różnej formie i o różnym sposobie działania. Wszystkie je łączy jednak długa lista chemicznych składników i ostrzeżenia, że mogą powodować alergie. Lepiej więc sięgnąć do kuchennych szafek i przygotować naturalny, domowy odświeżacz powietrza.

  Kuweta dla kota to jeden z podstawowych elementów niezbędnych do opieki nad zwierzakiem. Odpowiednio dobrana, nie tylko ułatwia mu załatwianie swoich codziennych potrzeb, ale wpływa także na jego wygodę i szybszą aklimatyzację w nowym domu. Korzyści wynikające z dobrze dobranego modelu odczuje także właściciel, który nie będzie zmuszony do ciągłego sprzątania po swoim pupilu. Jaka kuweta dla kota sprawdzi się najlepiej? O tym jaką kuwetę i jaki żwirek wybrać dla naszego pupila opowiedziała nam Beata Szutko-Goworek - hodowca kotów.

  Ściany to element w wystroju pomieszczenia, który silnie wpływa na całą aranżację. Jednym z nowoczesnych trendów na ich wykończenie są tapety ekskluzywne. Ich wyjątkowość polega nie tylko na oryginalnych, unikalnych wzorach, kolorach i fakturze, ale przede wszystkim na niezwykle wysokiej jakości materiałach, z jakich powstają. Jakie są rodzaje luksusowych tapet i jak stosować je we wnętrzach?

  Smycz dla psa jest nieodłącznym elementem każdego spaceru z czworonogiem. Powinna być dobrze dobrana pod względem wagi, gabarytów, temperamentu pupila i rodzaju aktywności na spacerze. Co zrobić, żeby pies nie ciągnął na smyczy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Radkiem Ekwińskim. Instruktorowi szkolenia psów towarzyszył w naszym studiu Amor - piesek, który szuka domu.

  Co zrobić, by trawa w ogródku wyglądała dobrze?Jak szybko i skutecznie przywrócić jej stan sprzed pierwszych wiosennych przymrozków? Czasem wystarczy prawidłowa pielęgnacja i wiosenne nawożenie, innym razem wymagane będzie dosiewanie trawnika. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz opowiedziała o gadżetach, które przydadzą się w pielęgnacji trawnika i ogródka. Co należy robić i w jakiej kolejności, aby trawnik wyglądał jak najlepiej?

  Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla młodych psów. Gdy wskaźnik na termometrze przekracza 30℃ w cieniu, ryzyko udaru słonecznego wzrasta. Rozwiązaniem mogą być maty chłodzące dla psa, które pozwalają komfortowo przetrwać wysokie temperatury.

  Kiedy wygląd ścian mieszkania powoli staje się nudny, dobrze pomyśleć nad zmianą ich aranżacji. Czasem jednak chciałoby się czegoś więcej niż tylko zmiany koloru. Prostym i całkiem tanim rozwiązaniem na metamorfozę może okazać się stylowa i nowoczesna tapeta samoprzylepna.

  Chomik, jak każde zwierzę domowe, wymaga troskliwej opieki i czasu poświęconego na przyzwyczajanie go do nowego otoczenia i domowników. Charakter gryzonia zależy od jego gatunku i indywidualnych cech. Należy wiedzieć, jak oswoić chomika, aby zminimalizować jego stres i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

  Czas wiosennych i jesiennych spacerów to okres wzmożonej aktywności kleszczy. Wilgoć i ciepło sprzyjają rozwojowi pajęczaków, które mogą być niezwykle niebezpieczne dla czworonogów. Jedynym sposobem ograniczenia ryzyka nabycia groźnych chorób jest odpowiednie zabezpieczanie pupila. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów – tabletki, krople na kleszcze dla psa, a także obroże. Które z nich są najbardziej skuteczne? W Dzień Dobry TVN weterynarz Justynę Koziak powiedziała, jak usuwa się kleszcza u psa. Nasz gość przyszedł do studia ze Szmatką - psiakiem, który czeka na dom. Więcej informacji o nim znajduje się na końcu porady.

  Pelargonia angielska, inaczej nazywana pelargonią wielkokwiatową lub królewską, to dość wymagający i delikatny kwiat doniczkowy. Uprawia się ją zwykle na domowych parapetach i jest mniej odporna niż gatunki pelargonii hodowanych na balkonach. Można ją także trzymać na balkonie, ale trzeba spełnić kilka warunków. Jak prawidłowo uprawiać i pielęgnować pelargonię angielską?

  Oprócz efektownych i oryginalnych kwiatów, warto zasadzić w ogrodzie również dekoracyjne gatunki traw, takich jak proso rózgowate. Może być ono nie tylko tłem dla rabat, ale również samodzielną, naturalną ozdobą. Sprawdź, jakie wymagania uprawowe ma proso rózgowate oraz które jego odmiany warto sadzić w przydomowych ogrodach.

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie szczególnie popularne na terenie, gdzie budownictwo jest rozproszone i gdzie nie ma podłączeń do sieci wodociągowej. Jest to rozwiązanie ekologiczne i w dużej mierze opłacalne dla użytkowników.

  Wirusy, bakterie, grzyby, szkodniki, źle dobrane nawozy, czy nieodpowiednie warunki siedliskowe. Przyczyn, które wywołują choroby roślin, jest wiele.Jak je prawidłowo rozpoznawać i co należy robić, by wygrać z nimi walkę?

  Leszczyna pospolita (Corylus avellana), zwana także orzechem laskowym, to krzew z rodziny brzozowatych. Występuje w Europie i niektórych częściach Azji. Uprawiana jest ze względu na wartościowe owoce i wyjątkową dekoracyjność liści.

  Imię dla kota - jego wybór to kwestia, która spędza sen z powiek wielu przyszłym właścicielom czworonogów. Niektórzy decydują się na to, by kocurka nazwać tradycyjnym imieniem, np. Mruczek. Inni wybierają raczej niespotykane, oryginalne imię dla kota, np. Cynamon.

  Bób to bardzo zdrowe warzywo, którego uprawa nie jest skomplikowana. Uprawa bobu jest możliwa zarówno w przydomowym ogródku, na polu, działce, a nawet w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach na balkonie. Wystarczy, że zapewnimy roślinie słoneczne stanowisko i dużą ilość wody. Radzimy, jak uprawiać bób oraz jakie są podstawowe zasady jego pielęgnacji.

  Hortensja to atrakcyjny krzew, który może stanowić ozdobę niemal każdego ogrodu. Jej uprawa nie jest szczególnie trudna, ale konieczne jest poznanie kilku podstawowych informacji. Co ciekawe, krzew ten kryje w sobie także niespodzianki - jak na przykład to, że samodzielnie możesz sterować kolorem jego kwiatów!

  Piękny i zadbany trawnik to marzenie każdego ogrodnika i wizytówka naszego domu. Aby murawa w naszym ogrodzie zdrowo rosła i miała soczysto zielony kolor, wszystkie etapy zakładania trawnika musimy przeprowadzić z należytą starannością. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakładanie trawnika z rolki czy z siewu, warto wiedzieć, jak przygotować się do tej czynności krok po kroku. W cyklu "Halo ziemia" swoje sposoby na piękny trawnik zdradził nam Łukasz Skop.

  Mieszkanie w stylu prowansalskim wyróżnia się tym, że jest przytulne, a jednocześnie świeże i oryginalne. Panuje w nim sielski klimat, rodem z francuskiej Prowansji. Spokojną i marzycielską atmosferę tego miejsca doceniali Picasso i van Gogh, więc nic dziwnego, że znalazło ono odzwierciedlenie w pięknych wnętrzach. W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Łódź, gdzie w jednej z tamtejszych XIX-wiecznych kamienic mieszka rodzina Makowskich. Mieszkanie ma ponad 200 metrów kwadratowych. Główną aranżerką wnętrza jest jego właścicielka Anna Adamska-Makowska.