Czasami warto zaszaleć i wprowadzić do ogrodu trochę egzotyki. Rośliny z dalekich zakątków świata mogą być często uprawiane w naszym kraju, jednak najpierw należy poznać ich specyficzne wymagania.
Nadeszła wiosna, więc przyroda budzi się do życia. To też czas, kiedy rodzą się młode dziki, lisy czy borsuki. O niezwykłej leśnej porodówce i zwyczajach zwierząt opowiedział w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Śniedek to roślina mało wymagająca, która świetnie nadaje się do uprawy nawet przez niedoświadczonych ogrodników. Można spotkać go w naturalnym środowisku jako dziko rosnący egzemplarz, jednak ze względu na swój wygląd coraz częściej pojawia się także jako element dekoracyjny rabat. Jakie gatunki i odmiany śniedków warto zasadzić na swojej działce? Poznaj zasady ich uprawy i pielęgnacji.
Izabela Lawrenc od lat mieszka w Hiszpanii, gdzie pod swój dach przygarnęła bezdomne koty i psy, które świetnie dogadują się z jej kurami oraz pisklętami. W zagrodzie obok jest osiłek, który trafił tu wygłodzony, a po sąsiedzku zagląda do niego dzik Berto - przyjaciel rodziny.
Pies rasy cavapoo stał się niezwykle popularny wśród gwiazd. Ma go m.in. Julia Wieniawa czy Anna i Robert Lewandowscy. W sieci można znaleźć informacje, że pupil jest hipoalergiczny, więc będzie odpowiedni dla alergików. Czy to prawda?
Skimia jest rośliną typowo dekoracyjną, która idealnie wkomponuje się w ogród w każdym stylu. Należy do gatunków zimozielonych, będzie więc cieszyć oko przez cały rok. Może być uzupełnieniem rabat, nadaje się także do samodzielnego zasadzenia. Jak wygląda skimia i jakiej wymaga uprawy?
Krzewy ozdobne stanowią ważną grupę roślin, zwłaszcza w niewielkich ogrodach. Niektóre z nich, tak jak prusznik niebieski, mogą być także uprawiane w pojemnikach. Każdą roślinę warto poznać bliżej przed jej posadzeniem, dzięki temu uprawa na pewno się powiedzie.
Jak odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Okazuje się, że można to zrobić niewielkim kosztem. Wystarczy wprowadzić do swojej domowej przestrzeni odpowiednie dodatki. O tym, że często mały detal decyduje o finalnym efekcie i nadaje wnętrzu wyjątkowego klimatu opowiedziała Ewa Mierzejewska.
Chcesz oryginalnie udekorować stół na wielkanocne śniadanie i zrobić wrażenie na gościach? Złóż serwetki w kształt zająca. To prosty, lecz efektowny trik, który podbija TikToka.
Ogromna różnorodność roślin wrzosowatych sprawia, że często uprawia się je w ogrodzie. Różne pory kwitnienia, wzrost oraz kolor kwiatów i igieł pozwalają tworzyć różnorodne i oryginalne zestawienia. Przykładem ciekawej rośliny wrzosowatej jest modrzewnica.
Dlaczego matka odrzuciła małego leniwca? Jak w tej sytuacji wygląda proces karmienia? Na te pytania odpowiedział nam opiekun małych ssaków Andrzej Miozga.
Mały pies lub kot, który został zbyt wcześnie rozdzielony z matką, przeżywa ogromny stres. Nowy opiekun powinien zadbać o socjalizację pupila, czyli przyzwyczaić go do nowego miejsca.
Tabletki do zmywarki "potrafią" więcej, niż nam się wydaje. Ze względu na ich skład i właściwości, mogą zostać wykorzystane na kilka różnych sposobów. Sprawdź, do czego jeszcze warto użyć tabletek.
W Opolskim Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" żyje borsuk Paś, który zachowuje się jak domowy pies. Jak się tam znalazł? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prezes fundacji i opiekunka dzikich zwierząt, tech. wet. Marta Węgrzyn.
Anna Wojtala, florystka, wyjaśnia, jakie kwiaty wybrać na balkon, by wytrzymały kwietniowe wahania temperatur. Zdradza również, jak przygotować donice oraz radzi, jak zabezpieczyć sadzonki na noc. Dzięki jej poradom uda się przekształcić domową przestrzeń w prawdziwy wiosenny ogród.
Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?
Agama brodata – cena nie gra roli, gdy chcesz mieć w domu oryginalną jaszczurkę prosto z Australii. Mimo wysokich kosztów utrzymania są one coraz popularniejsze w naszym kraju. Niskim nakładem pracy można wzbudzać zachwyt, gdyż agama brodata łatwo się oswaja i jest niezwykle wdzięcznym kompanem. Sprawdź, ile wiele frajdy może sprawić ta jaszczurka.
Rododendrony, znane także jako azalie i różaneczniki, nie są najprostsze w uprawie. Ich piękne, duże kwiaty warte są jednak zachodu. Jak wygląda pielęgnacja rododendronów? Czy się je przycina? Jak je rozmnażać? Kiedy sadzić i jak wybrać im odpowiednie stanowisko? Jak zabezpieczyć rododendrony na zimę i jak rozpoznać ich choroby?
Układanie terakoty dla wielu z nas może wydawać się czynnością skomplikowaną. Jednak przy odpowiednim wyposażeniu i dokładności jesteśmy w stanie wykonać tę pracę samodzielnie. Konieczne będzie przygotowanie niezbędnych narzędzi, precyzja w działaniu oraz zapoznanie się z najważniejszymi zasadami – wówczas układanie terakoty przebiegnie prawidłowo.