Dom

  Dynia to królowa jesiennych warzyw i owoców. Jest dorodna i wyróżnia się spośród innych roślin wyglądem. Chcąc wykorzystać jej atuty, warto użyć dyni jako dekoracji. Warto pokusić się także o wykonanie dekoracji z dyni dla dzieci – tego typu rozrywka przyniesie mnóstwo radości całej rodzinie. Swoje propozycje w kawiarence Dzień Dobry TVN przedstawiła Karolina Peliksza, blogerka, architekt krajobrazu.

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka kora do ogrodu będzie najlepsza, koniecznie musisz poznać jej rodzaje. Ogrody z korą są coraz bardziej popularne i warto dowiedzieć się o niej więcej.

  Rośliny doniczkowe w domu. Kwiaty dodają wnętrzu charakteru i sprawiają, że staje się ono przytulniejsze – rośliny doniczkowe to często największa ozdoba mieszkania. Warto jednak dobrze zastanowić się nad ich wyborem i usytuowaniem – inne kwiaty nadają się na parapet zewnętrzny, inne do kuchni czy sypialni. O czym warto pamiętać przy aranżacji zieleni w mieszkaniu? W Dzień Dobry Wakacje o tym , jak dbać o rośliny doniczkowe mówiła florystka Anna Wojtala.

  Jesienne róże przypominają o tym, że lato już się skończyło i nadchodzi zima. Podobnie jak kwiaty późnej jesieni są dobrym materiałem do komponowania barwnych bukietów, które ozdobią nasze wnętrza ciepłymi kolorami.

  Bażyna jest wieloletnią rośliną, która swoim wyglądem przypomina nieco wrzos. Rzadko uprawiana, występuje głównie jako roślina okrywowa o właściwościach leczniczych. W naturalnym środowisku rośnie głównie w Północnej i Środkowej Europie. Dzikie okazy można spotkać w północnej części Polski oraz w Sudetach i Bieszczadach. Czym charakteryzują się bażyny i jakie najatrakcyjniejsze odmiany uprawne można wśród nich wyróżnić?

  Wbrew powszechnej opinii jesień to nie tylko czas barwnych opadających liści czy okres przekwitania wielu roślin. Są kwiaty, które z powodzeniem możemy hodować na naszym balkonie także o tej porze roku. Jesienne kwiaty potrafią równie pięknie czarować, co te wiosenne czy letnie.

  Wrzosowisko w ogrodzie, choć najbardziej efektownie wygląda podczas jesiennego kwitnienia wrzosów, będzie ozdobą naszych rabatek przez cały rok. Zakładanie wrzosowiska nie jest bardzo skomplikowane, jednak wymaga pewnej wiedzy. Rośliny wrzosowiskowe mają bowiem specyficzne wymagania, zarówno jeśli chodzi o stanowisko, jak i rodzaj gleby. Podpowiadamy, jak założyć wrzosowisko i jakie rośliny wybrać, aby wyglądało efektownie przez cały rok. O sadzeniu i pielęgnacji wrzosów mówił w Dzień Dobry TVN ogrodnik i prowadzący cykl "Halo ziemia!" Łukasz Skop.

  Piękne, kolorowe jesienne liście leża na trawnikach, tworząc barwny dywan. Jednak czasem chcemy je usunąć. Dlaczego nie należy tego robić? W Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, dla których liściasta pierzynka to idealne miejsce na przetrwanie. I co tak naprawdę dają przyrodzie spadające liście?

  Filodendron należy do rodziny obrazkowatych (Aracae) i pochodzi głównie z Ameryki Środkowej. Jego nazwa wywodzi się od greckich słów phileo (kochać) i dendron (drzewo). Większość filodendronów to rośliny pnące lub płożące.

  Mieszkając z kotem, nie zawsze możemy sobie pozwolić na pełną dowolność w doborze kwiatów. Niektóre z nich są dla kotów roślinami szkodliwymi, mimo że pozornie na takie nie wyglądają. Czego w szczególności należy się wystrzegać?

  Robert Stockinger wybrał się do Osieki pod Bydgoszczą, spotkał się tam z panem Marcinem, który swoim krowom puszcza muzykę. Jaki rodzaj muzyki zwierzęta preferują? Czy muzyka sprawia, że krowy czują się szczęśliwsze?

  Szwedzcy naukowcy doszli do wniosku, że posiadanie psa może zmniejszyć prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci jego opiekuna. O innych zaletach posiadania psa mówiła w Dzień Dobry TVN behawiorystka Sonia Maciuszek. Naszymi gośćmi byli też trenerzy fitnessu, którzy pozowali do kalendarza Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

  Ekologiczna uprawa warzyw pod własną strzechą? Brzmi jak pomysł rodem z kosmosu? Tymczasem to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć satysfakcję z wyhodowanych przez siebie warzyw i przyjemność z ich późniejszego pałaszowania. O eko gadżetach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Kozioł.

  Dynia piżmowa, mimo że bardziej popularna na Zachodzie Europy, do Polski wkracza powoli, ale z rozmachem. Wielu naszych rodaków coraz częściej odkrywa ogromne walory smakowe dyni piżmowej oraz to, jak bardzo zdrowym jest warzywem. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak należy uprawiać dynię piżmową oraz jakie dania można z niej wyczarować. Zapraszamy!

  Poznajcie Snupiego - kundelka ze schroniska, który odkrył w sobie podróżniczą pasję. Wspólnie ze swoimi właścicielami Izabellą i Piotrem Miklaszewskimi od kilku lat jest w podróży autostopem dookoła świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Olgę Bołądź, która odwiedziła nas z Lusią - suczką uratowaną z pseudohodowli: "Adoptujmy, nie kupujmy".

  Przy zakupie ubezpieczenia mieszkania lub domu bardzo ważny jest właściwy dobór sumy ubezpieczenia nieruchomości. Wiele osób nie wie jak zabrać się do zakupu polis ubezpieczeniowych i popełnia błąd podając wartość mieszkania lub domu „na oko”. Pamiętajmy, że dobrze obliczona suma ubezpieczenia oszczędzi nam w przyszłości mnóstwa nieprzyjemności i nerwów.

  Najlepszym miesiącem na posadzenie nowych sadzonek jest październik. Rośliny sadzone jesienią ukorzenią się jeszcze przed nadejściem zimy i wiosną bez opóźnień rozpoczną wzrost – zgodnie z terminem, który podyktuje im pogoda. O tym, jak należy to robić mówi prowadzący cykl "Halo ziemia!", ogrodnik Łukasz Skop.

  Dni robią się coraz chłodniejsze, a my nieuchronnie zbliżamy się do sezonu zimowego. W tym czasie warto zadbać o prawidłowy i komfortowy sen. Jakie kołdry sprawdzą się na zimowe noce? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

  Labrador retriever to pies o łagodnym, przyjacielskim usposobieniu. Może być doskonałym towarzyszem dla dzieci i przyjacielem domu. Bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. Jest też psem aktywnym, który uwielbia zabawy. Znudzony może spowodować szkody w mieszkaniu.

  Tissaia i Zhira to psy ratownicze wodne, które są bardzo utytułowane. Ta pierwsza jako jedyny pies ma podwójny certyfikat MSWiA, a druga zwana jest psią profesorką. W Dzień Dobry TVN gościliśmy ich opiekunów Monikę Janecką (przewodnik Zhiry) i st. sierż. Przemysława Janeckiego z policyjnego patrolu wodnego w Kunicach (opiekun Tissai). Czym muszą się wyróżniać psy ratownictwa wodnego?

  Jarmuż wciąż zyskuje na popularności w naszym kraju. Uprawa jarmużu wbrew pozorom nie jest trudna. To mało wymagające warzywo, które można uprawiać na prawie wszystkich glebach. Jak stworzyć swoją własną hodowlę jarmużu?

  Psy i koty rozpoznają wyrazy, spojrzenia, gesty, a także ekspresję opiekunów. Potrafią również przetwarzać ludzki język. O porozumiewaniu się z pupilami mówiła w Dzień Dobry TVN behawiorystka Sonia Maciuszek. W studiu towarzyszyła jej Magda Budzyńska, opiekunka Boczka - psa, który czeka na kochający dom.