Czy najgroźniejsze pająki świata przyjeżdżają do Europy w bananach? Sprawdził to Marcin Sawicki, który wybrał się z wizytą do największego sklepu z pająkami w Polsce. I w ogóle ich się nie bał! :)

  Wybierając czworonoga, przyszli właściciele powinni kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale przede wszystkim potencjalnym charakterem pupila oraz własnymi możliwościami finansowymi i przestrzennymi. Osobom aktywnym fizycznie nie poleca się kanapowca i odwrotnie – osoby zapracowane, które zwykle późno wracają do domu, nie powinny wybierać zwierząt wymagających dużej ilości ruchu. O swojej przygodzie z czworonożnymi przyjaciółmi opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN Tomasz Raczek i Agnieszka Suchora

  Miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej otrzymało spadek po pani Marii z Chicago, która była wielką miłośniczką zwierząt. Co łączyło spadkodawczynię z tą placówką? Na co zostanie przeznaczone 100 tys. dolarów? Ile psiaków i kotów mieszka w schronisku? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Są w Polsce ludzie, którzy są w stanie zapłacić za rybkę 50 tysięcy złotych i to nie w celach konsumpcyjnych. Co jest fajnego w hodowaniu rybek akwariowych? Po czym poznać, że są szczęśliwe? Jak o nie dbać? Sprawdził to reporter Dzień dobry TVN Filip Chajzer.

  Proces wychowania psa musi zostać wzbogacony o elementy szkolenia. Niektóre rasy, zwłaszcza dużych osobników, wymagają dodatkowej tresury z uwagi na skłonności do agresji i nieposłuszeństwa. Zabawki interaktywne dla psa stanowią doskonały pomysł na urozmaicenie treningu oraz pobudzenie inteligencji czworonoga. W jakie akcesoria warto zainwestować? W Dzień Dobry TVN o tym, czy warto uczyć psy sztuczek i czy każdego pupila da się wyszkolić rozmawialiśmy z Barbarą Czubą - trenerką psów.

  Wybór imienia dla kota nie jest prostym zadaniem. Te zwierzęta są indywidualistami i ich imię powinno być przede wszystkim dźwięczne. Najpopularniejsze imiona dla kotów odzwierciedlają ich wygląd, cechy charakteru i rasę.

  Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania. Niestety urządzając wnętrze, często o nim zapominamy. Zwykle jest to nieduże, wąskie i ciemne pomieszczenie. Jak zaaranżować przedpokój, by był praktyczny, a zarazem efektowny? W studiu Dzień Dobry TVN swoimi poradami podzieliła się z nami Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

  W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Bartkowiaków. Ich dom na skraju lasu ma 127 metrów kwadratowych. Główną aranżerką wnętrza jest właścicielka domu Anna. W domu króluje biel, naturalne, drewniane elementy. Charakteru dodają również kwiaty. Gdzie Pani Ania szukała inspiracji?

  Choć jest nieco leniwy i komunikuje się ze światem na swój sposób, kot Maciek na szczecińskiej uczelni ma szczególne względy. Przez niektórych nazywany jest nawet uniwersyteckim celebrytą. Kiedy i w jakich okolicznościach pojawił się na uczelni? Za co uwielbiają go studenci i pracownicy?

  Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał o tym z popularyzatorem nauki, fizykiem ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki Darkiem Aksamitem.

  W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Chlebdów, którzy mieszkają w 120-metrowym domu. Wnętrze jest inspirowane stylem skandynawskim. Uwagę zwraca połączenie drewna z metalem. Aranżerką mieszkania jest jego właścicielka Pani Agnieszka. Wiele elementów dekoracyjnych małżeństwo wykonało własnoręcznie. Zobaczcie efekt!

  Czy biała podłoga w mieszkaniu jest dobrym pomysłem? W jakich mieszkaniach będzie idealnie pasować? Zobaczcie jak właściciele mieszkania w Krakowie "ugryźli" temat białej podłogi i zaaranżowali wnętrze, tak by wszystko razem zagrało.

  Właściciele małych ras czworonogów coraz częściej decydują się na zakup dodatkowych akcesoriów w postaci ubranek. Derka czy kurtka przeciwdeszczowa dla psa obdarzonego krótką sierścią będzie stanowić nie tylko zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również przed przeziębieniem i chorobą. Na co należy zwracać uwagę przed zakupem ubranek?

  Uważacie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies? Goście Dzień Dobry TVN Karolina Kamińska oraz jej chłopak Bartek Przybysz udowodnili, że nie tylko. Opowiedzieli nam o swoim zwierzaku, którego nie zamieniliby na żadne inne.

  Urządzając niewielką łazienkę, powinniśmy przede wszystkim dobrze zagospodarować przestrzeń wokół poszczególnych elementów wyposażenia. Komfortowe użytkowanie komponentów armatury łazienkowej zapewni nam pozostawienie około 100 cm x 70 cm pasa wolnej przestrzeni przy umywalce i około 50 cm odległości od wanny lub kabiny prysznicowej.

  W nowym serialu TVN "Zakochani po uszy" Katarzyna Grabowska gra początkującą weterynarz Asię, która otwiera klinikę weterynaryjną. Aktorkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o pracę na planie. Czy w dzieciństwie marzyła, by zostać weterynarzem? Kasi towarzyszyły w studiu Ritta, Pixi i Szelka - psiaki, które także pojawiają się w serialu. Naszym gościem była również dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz. Powiedziała nam, czy zwierzęta zachowują się na planie naturalnie, czy są do tego specjalnie przygotowane.

  W Skrzeszewie pod Warszawą pewien gospodarz hoduje kudłate świnki. Jak nazywa się ta rasa? W jakich warunkach mogą żyć te świnki? Jaki mają charakter? I dlaczego dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki miał na sobie gustowny zielony kombinezon? Zobaczcie!

  Urządzasz mieszkanie, a może po prostu masz ochotę na małe zmiany w aranżacji wnętrz? O tym, jakie style wnętrzarskie są modne w 2019 roku mówiły w Dzień Dobry TVN: Anna Poprawska z Homebook, redaktor naczelna Dobre Wnętrza Iwona Ławecka-Marczewska oraz blogerki - Beata Kwiatkowska i Joanna Real.

  Które rasy psów są najagresywniejsze? Na które z nich trzeba mieć pozwolenie? Jak uzyskać takie pozwolenie? Kiedy zdecydować się na zakup agresywnego psa, a kiedy z niego zrezygnować? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN" z Dawidem Zawadzkim, treserem psów.

  Poznajcie Odiego – dzielnego rottweilera z Pabianic, który uratował swoją małą panią i niewielką suczkę rasy boston terrier, Coco, przed napaścią innych psów. Dowiedzcie się też, jak postępować z psami ras uznawanych za niebezpieczne, by były naszymi przyjaznymi towarzyszami i obrońcami – tak jak Odie.

  Monika Brauntsch razem z siostrą projektuje lampy do samodzielnego złożenia. - Materiały, jakich używam, to przede wszystkim, tworzywa sztuczne, są bardzo plastyczne, można je łatwo przetwarzać - mówi projektantka. W Dzień Dobry TVN pokazała swoje lampy.

  Zgodnie z najnowszą tendencją Polacy kupują małe mieszkania. Czy zamiast wydawać na ratę kredytu, wolimy wydawać na przyjemności? W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Anetą Sobolewską i Andrzejem Tucholskim.

  O modzie na trzymanie w domu nietypowych gatunków zwierząt rozmawialiśmy z przyrodnikiem - Marcinem Kostrzyńskim. Jakie zwierzęta pojawiają się w polskich domach? Czy wiąże się to z koniecznością ich rejestracji? Czy mogą stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia?

  Kasia, Rafał i ich dwoje dzieci mieszkają na poddaszu, które przez trzy ostatnie lata własnoręcznie remontował Rafał. Zobaczcie jak mu wyszło. Podoba się Wam efekt jego ciężkiej pracy?

  W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła dom, w którym znajdziemy wiele modnych elementów, zwłaszcza kolorów, między innymi butelkową zieleń, granat, złoto. Jednak w 120-metrowym domu króluje przede wszystkim czerń. Właściciele domu: Anna i Bartłomiej Urbaniak wiele elementów aranżacyjnych zrobili sami. Zobaczcie efekt.

  Wybuchy fajerwerków mogą spowodować długotrwałe lęki u naszego czworonoga. Głośne odgłosy kojarzą się psom z niebezpieczeństwem. Jak zadbać o naszego psiaka w czasie sylwestra? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to behawiorystę Radka Ekwińskiego.