Przy drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa w województwie warmińsko-mazurskim policjanci zauważyli dwa przemoczone i wychłodzone szczeniaki. Funkcjonariusze udzielili pomocy potrzebującym zwierzętom i odwieźli je do schroniska.
Ze względu na nadejście jesieni, dla działkowiczów zbliża się czas odpoczynku. Przed nim jednak należy posprzątać ogródek, by w kolejnym roku plony również dopisywały. O tym, jak to zrobić, w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Skop, autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin.
Nietoperze powoli szykują się do zimowego snu. Okres jesienny to również czas, kiedy najczęściej można spotkać te latające ssaki w miastach. Jak się zachować, gdy nietoperz wpadnie do mieszkania z nieproszoną wizytą? Powiedział nam o tym Konrad Bidziński.
Fatsja japońska jest rośliną doniczkową. Ze względu na swoje okazałe rozmiary i ogromne, rozłożyste liście wykorzystuje się ją od ponad wieku jako domową roślinę ozdobną. Jest prosta w uprawie i utrzymaniu. Wymaga minimum uwagi w pielęgnacji. Fatsja japońska bywa celem ataków szkodników i chorób, ale mimo to jest rośliną bardzo odporną, także na warunki środowiska i temperaturę.
Karolina Zimnicka to artystka, która w swoim mieszkaniu nie tylko żyje z rodziną, ale także tworzy ceramikę. Teraz wnętrza domu pokazała w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Są naprawdę oryginalne i w świetnym stylu.
Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz pokazuje najpiękniejszą ceramikę wykonaną przez artystów zarówno narodowych, jak i zagranicznych. Opowiada o tym, dlaczego jest ona tak popularna oraz doradza, jakie naczynia wybrać na prezent.
Kalmia szerokolistna, obok kalmii wąskolistnej i wielolistnej, to jeden z trzech najczęściej występujących gatunków zimozielonych w polskich ogrodach. W naturalnym środowisku spotyka się ją na obszarach Ameryki Północnej i na Kubie. Należy do grupy roślin wrzosowatych, które pięknie prezentują się na rabatach i w towarzystwie rododendronów. Jakie wymagania uprawowe ma kalmia szerokolistna i jak dbać o jej sadzonki w polskim klimacie?
Łagodna natura, niewielkie rozmiary i piękne umaszczenie z pewnością mają duży wpływ na popularność chomika Roborowskiego. Cena, jaką trzeba zapłacić za zwierzątko, również nie jest wysoka, co sprawia, że gatunek tego chomika często wybierany jest do hodowli domowej. Przed zdecydowaniem się na chomika Roborowskiego warto wiedzieć, jakie ma wymaganie i w jaki sposób go oswoić.
Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.
Droga szybkiego ruchu czy autostrada mogą być bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Zdarza się, że to właśnie tam żaby czy sarny giną pod kołami samochodów. Dlatego, aby ograniczyć liczbę takich wypadków i ułatwić zwierzętom przemieszczanie się powstają specjalne przejścia.
Chociaż ceny mieszkań i nieruchomości rosły przez ostatni rok, to wciąż wiele osób upatrywało w tym sposobu na ochronę oszczędności i kapitału. W związku z ewentualnymi zakupami spekulacyjnymi rząd chce wprowadzić podatek katastralny i od pustostanów. Kogo dotknie ta sytuacja najbardziej?
Papuga nimfa to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich hodowców gatunków. Decyduje o tym nie tylko ciekawy wygląd tego ptaka – występuje w różnych odmianach barwnych, ale również łatwość w hodowli i kontaktowość. Nimfy mogą mieszkać zarówno w wolierze wewnętrznej, jak i zewnętrznej, o ile jest ona zadaszona.
Zwyczaje i zachowanie borsuków od wielu lat obserwuje Paula Trzeciak, specjalistka służby leśnej ds. ochrony lasu i przyrody. Co najbardziej fascynuje ją w tych zwierzętach? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Śmierdzący zlew to zmora wielu osób. Czasem można sobie z nim poradzić bez konieczności wzywania hydraulika czy stosowania silnych środków chemicznych. Sprawdź, co można zrobić, aby zapobiec brzydkim zapachom ze zlewu.
Górskie kwiaty rzadko spotyka się w ogrodach, zwłaszcza, że część z nich jest chroniona i trudno dostępna. Jednak to właśnie takie gatunki zasługują na największą uwagę, szczególnie w tych ogrodach, w których gleba nie jest najlepszej jakości i nie można zasadzić w niej bardziej wymagających kwiatów. Alternatywą dla roślin prawnie chronionych, których nie można sprowadzić na swoją działkę z ich naturalnego miejsca występowania, jest dębik ośmiopłatkowy. Jak wygląda roślina i dlaczego warto ją uprawiać?
Żółwie greckie cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników zwierząt egzotycznych. Warto poznać najważniejsze zasady dotyczące karmienia i hodowli.
"Został zakopany żywcem, ale jakimś cudem zdołał nosem rozkopać ziemię".
Oto nowatorski projekt wrocławskich naukowców.
"Nie ma tygodnia, żebyśmy nie słyszeli historii z gazem czy dziwną kiełbasą w trawie".
Kojec dla psa w domu łączy funkcje odpoczynku i bezpieczeństwa. Warto wprowadzić go do mieszkania już na wczesnym etapie życia psa. Spełnia swoje zadanie szczególnie w przypadku niesfornych szczeniaków. Chroni samego psa i otoczenie. Najpopularniejsza jest klatka kennelowa dla psa. Jak wybrać dobry kojec dla psa do mieszkania?
Aby pies był zdrowy i miał energię do zabawy, należy zapewnić mu odpowiednio zbilansowaną dietę. Jednym z rynkowych hitów jest karma bezzbożowa dla psów. Jej producenci zapewniają, że to najbardziej naturalny sposób na odżywianie ukochanego czworonoga. Czym kierować się przy wyborze karmy?
Odpowiedź na pytanie, jak dobrze opiekować się chomikiem, wcale nie jest taka prosta. Jak każde zwierzę, ma on swoje własne wymagania, które trzeba spełnić, by był zdrowy i szczęśliwy. Dowiedz się, jak właściwie należy się nim zajmować.
W Dzień Dobry TVN gościła Bożena Ogar-Ekiert z córką Grażyną. Panie zajmują się zielarstwem odkąd przeprowadziły się na Kaszuby. W programie opowiedziały, na co zioła mogą nam pomóc, a także wytłumaczyły, jak sporządzić napar na poprawę odporności.
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen rodzinnego ciepła i radości. Aby uczcić wspólne chwile, warto zadbać o klimatyczne dekoracje do mieszkania. Ozdoby bożonarodzeniowe "zrób to sam" będą nie tylko najtańsze w wykonaniu, ale też wyrażą zaangażowanie w życie domu oraz wniosą do niego przytulną atmosferę.
Jedzenie dla psa to kwestia, która często spędza sen z powiek właścicielom czworonogów. To przygotowane samodzielnie w domu są świetną alternatywą dla dostępnych w sklepach gotowych mieszanek. Z jakich składników przygotować posiłek dla psa, żeby dostarczył pupilowi wszystkich składników odżywczych?
Grzebień dla psa jest podstawowym elementem wyposażenia. Powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju i długości sierści zwierzęcia. Systematyczna pielęgnacja włosa psa zapobiegnie powstawaniu kołtunów, zapewni mu zdrowy wygląd, poprawi krążenie i wentylację skóry.
Przed nastaniem mrozów należy zająć się rosnącymi na działce kwiatami. Jak to zrobić, aby w następnym sezonie cieszyć się ich kolorami? O tym w Dzień Dobry TVN w cyklu "Co z tego wyrośnie?" opowiedział dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.
W dalszym ciągu jedna trzecia Polaków ogrzewa swoje domy węglem. Według danych GUS najczęściej stosowane jest ogrzewanie z sieci – korzysta z niego 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest węgiel kamienny - 33 proc., a na trzecim - gaz ziemny. Jakie ogrzewanie opłaca się najbardziej?
Komarzyca to roślina wyjątkowa. Wyróżnia ją nie tylko zdolność do odstraszania komarów, ale też niezwykły wygląd. Komarzyca posiada długie pędy, gęsto porośnięte liśćmi. Wspaniale prezentuje się w podwieszanych donicach na balkonie czy tarasie.