Alaska większości z nas kojarzy z przepięknymi krajobrazami: ośnieżonymi szczytami górskimi, jeziorami, wysokimi świerkami i łosiami, które niespiesznie spacerują między nimi. Czy to wyobrażenie ma jednak coś wspólnego z rzeczywistością? Znawcy i podróżnicy są zgodni. TAK! Alaska to synonim obcowania z dziką, niezmąconą przez człowieka przyrodą.
Prawidłowe karmienie szczeniaka ma duży wpływ na jego rozwój i zdrowie. Pożywienie powinno być podawane w równych odstępach czasu, niezbyt dużych ilościach i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma dla szczeniąt powinna być wysokiej jakości i mieć naturalny skład.
Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?
Twoje ręczniki śmierdzą, nawet chwilę po praniu? Jak wyprać ręczniki, by ładnie pachniały, nie zniszczyły się i były bezpieczne dla skóry? Przestrzegaj tych kilku zasad, a zobaczysz dużą różnicę.
Sezon wytężonej pracy na działce dobiegł końca. Rośliny weszły w stan spoczynku, żeby w dobrej formie przetrwać zimę. A jak zadbać w tym czasie o domowe kwiaty doniczkowe? O tym opowiedział autor bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.
Magdalena Głodek, Aga Kubish i Weronika Anna Rosa projektują tapety, które można oglądać w domach na całym świecie. Pokazują, że dom może przypominać galerię lub ogród. Teraz o swojej pracy artystycznej opowiedziały w Dzień Dobry TVN.
Kwiaty i rośliny doniczkowe są piękną ozdobą domu. Zielone liście ożywią każde pomieszczenie i sprawią, że będzie bardziej przytulne. Jednak zbyt ciepła temperatura, brak światła lub nieumiejętne podlewanie mogą sprawić, że liście zaczną żółknąć i stracą swój urok. Jak tego uniknąć?
Akwarium dla bojownika ma więcej wymagań niż to dla innych gatunków ryb. Zaleca się dużo większą kontrolę czystości zbiornika wodnego i utrzymywanie stałego odczynu pH. Jakie akwarium dla bojownika będzie najlepsze?
Mieszkanka jednego z warszawskich bloków udowadnia, że podczas urządzania wnętrz nie trzeba inspirować się jednym stylem, a można kilkoma jednocześnie. Milena Filipek pokazała swoje lokum w cyklu "Odpicowane mieszkanie" i zachwyciła Katarzynę Jaroszyńską.
Anna Jajus od wielu lat opiekuje się kotami, które straciły dom na skutek śmierci opiekuna lub z powodu innych, równie przykrych okoliczności. Zwierzęta wymagające opieki medycznej znajdują schronienie w mieszkaniu 85-letniej opiekunki, pozostałe przebywają w tak zwanym Przytulisku. Emerytka z Gliwic potrzebuje pomocy, ponieważ zmaga się z poważnymi problemami, które utrudniają jej wypełnianie wyjątkowej misji.
Twój pies zaczyna zachowywać się niesfornie niczym małe dziecko? To może być znak, że za mało spędzasz z nim czasu. Szybki spacer z czworonogiem może nie być wystarczający dla niego. Po czym rozpoznać, że trzeba psu poświęcić więcej uwagi?
Remonty są różne. Jedne wymagają zdzierania tapet, zdejmowania podłóg i cekolowania ścian, inne natomiast polegają wyłącznie na kosmetycznym odświeżeniu pomieszczenia. W przypadku każdego z nich istotną czynnością okazuje się malowanie sufitu. Niektórzy żyją w przekonaniu, że to, jak wygląda sufit, nie ma większego znaczenia. W końcu kto będzie mu się przyglądał? Trzeba jednak mieć świadomość, że źle pomalowany sufit zauważy dowolna osoba, która wejdzie do odnowionego pokoju.
Umywalka stanowi niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, jednak obok funkcji praktycznych, przypisuje się jej także rolę ozdoby pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów budowlanych znajduje się wiele modeli, różniących się między sobą kolorem, kształtem i techniką montażu. Jak wybrać ten właściwy?
Monika Kucia przez wiele lat mieszkała w Warszawie, jednak choroba mamy skłoniła ją do podjęcia decyzji o kupnie nietypowego domu. Dziennikarka przeniosła się z rodziną do miejsca, które zupełnie odmieniło jej codzienność. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o życiu w historycznym budynku, który niegdyś pełnił funkcję dworca kolejowego.
Daniel Cieślik postanowił powrócić do rodzinnej miejscowości i wybudować dom. Budynek stanął w pobliżu stawu i zyskał uznanie architektów. Jak powstało to niezwykłe lokum i co go wyróżnia spośród innych domów? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jak wykonać go samodzielnie?
Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.
Na temat karmienia kotów istnieje wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jak powinno wyglądać karmienie małego kota, a jak dorosłego? Jak prawidłowo karmić pupila, by zapewnić mu zbilansowaną dietę? Czy można zdać się na instynkt zwierzaka? Lepiej gotować samodzielnie czy zdać się na gotową karmę?
Poznajcie niezwykłego czworonoga.
Klatka dla gryzoni jest domem naszych domowych pupili. Należy zadbać o to, aby była komfortowa i dawała zwierzętom poczucie bezpieczeństwa. Ważne są zarówno jej wymiary, jak i odpowiednie wyposażenie. Poza podstawowymi elementami powinna ona obejmować również zabawki, aby zwierzę się nie nudziło.
Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Przy drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa w województwie warmińsko-mazurskim policjanci zauważyli dwa przemoczone i wychłodzone szczeniaki. Funkcjonariusze udzielili pomocy potrzebującym zwierzętom i odwieźli je do schroniska.
Ze względu na nadejście jesieni, dla działkowiczów zbliża się czas odpoczynku. Przed nim jednak należy posprzątać ogródek, by w kolejnym roku plony również dopisywały. O tym, jak to zrobić, w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Skop, autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin.
Nietoperze powoli szykują się do zimowego snu. Okres jesienny to również czas, kiedy najczęściej można spotkać te latające ssaki w miastach. Jak się zachować, gdy nietoperz wpadnie do mieszkania z nieproszoną wizytą? Powiedział nam o tym Konrad Bidziński.
Fatsja japońska jest rośliną doniczkową. Ze względu na swoje okazałe rozmiary i ogromne, rozłożyste liście wykorzystuje się ją od ponad wieku jako domową roślinę ozdobną. Jest prosta w uprawie i utrzymaniu. Wymaga minimum uwagi w pielęgnacji. Fatsja japońska bywa celem ataków szkodników i chorób, ale mimo to jest rośliną bardzo odporną, także na warunki środowiska i temperaturę.
Karolina Zimnicka to artystka, która w swoim mieszkaniu nie tylko żyje z rodziną, ale także tworzy ceramikę. Teraz wnętrza domu pokazała w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Są naprawdę oryginalne i w świetnym stylu.
Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz pokazuje najpiękniejszą ceramikę wykonaną przez artystów zarówno narodowych, jak i zagranicznych. Opowiada o tym, dlaczego jest ona tak popularna oraz doradza, jakie naczynia wybrać na prezent.
Kalmia szerokolistna, obok kalmii wąskolistnej i wielolistnej, to jeden z trzech najczęściej występujących gatunków zimozielonych w polskich ogrodach. W naturalnym środowisku spotyka się ją na obszarach Ameryki Północnej i na Kubie. Należy do grupy roślin wrzosowatych, które pięknie prezentują się na rabatach i w towarzystwie rododendronów. Jakie wymagania uprawowe ma kalmia szerokolistna i jak dbać o jej sadzonki w polskim klimacie?
Łagodna natura, niewielkie rozmiary i piękne umaszczenie z pewnością mają duży wpływ na popularność chomika Roborowskiego. Cena, jaką trzeba zapłacić za zwierzątko, również nie jest wysoka, co sprawia, że gatunek tego chomika często wybierany jest do hodowli domowej. Przed zdecydowaniem się na chomika Roborowskiego warto wiedzieć, jakie ma wymaganie i w jaki sposób go oswoić.
Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.