Sumak octowiec, to piękna i niepozorna roślina ozdobna. Na tle innych drzew i krzewów wyróżnia się nietypową barwą soczystej czerwieni, pomarańczy i żółci. Roślina ta nie wymaga szczególnej pielęgnacji, gdyż jest odporna na temperatury i może rosnąć w glebie słabej jakości. Zapomniany sumak octowy bardzo szybko się rozrasta i może zdominować ogród. Pod tym względem sumak octowiec jest prawdziwym wyzwaniem. Jak zatem zapobiec jego rozrostowi?
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
Jeżyce to jedna z najpiękniejszych dzielnic Poznania. Odnajdziemy tam wiele starych kamienic. W jednej z nich mieszka Iga Wyżkiewicz, miłośniczka stylu vintage i pięknych przedmiotów.
Scewolę (Scaevola aemula) w środowisku naturalnym można spotkać na australijskich wydmach. W Polsce roślina ta jest uprawiana głównie w doniczkach i skrzynkach i służy jako piękna ozdoba tarasów i balkonów. Jak pielęgnować scewolę?
W Makowiskach pod Bydgoszczą powstała wyjątkowa budowla. Dom w kształcie imbryka to pomysł Macieja Chęsiaka, który pragnął zamieszkać w obiekcie kojarzącym się z ciepłem ogniska domowego i bez wahania wprowadził w życie wyjątkową wizję.
Byliny, zwłaszcza te, które kwitną, są grupą roślin często uprawianą w ogrodach. Wiele z nich pełni nie tylko rolę ozdobną, ale i praktyczną. Taka właśnie jest pragnia syberyjska – czas poznać ją bliżej.
Nornica na pierwszy rzut oka przypomina mysz lub szczura. W ogrodzie może spowodować spore spustoszenie, dlatego dowiedz się, jak uchronić się przed jej szkodliwymi działaniami.
Świeże, domowe nowalijki to doskonały sposób na zdrowe warzywa. Wystarczy plastikowy pojemnik, ziemia i nasiona, aby mieć domowe przysmaki. Sprawdź, jakie nowalijki można hodować na domowym parapecie i jak to zrobić.
Niedźwiedzie w Tatrach zaczęły wybudzać się z zimowego snu. Głodne zwierzęta mogą rozpocząć wędrówki w poszukiwaniu pożywienia, a co za tym idzie zbliżyć się do terenów zamieszkiwanych przez ludzi.
Piotr Galiński jest choreografem i przez długi czas żył w mieście, jednak pragnął przeprowadzić się w spokojniejszą okolicę. Zrealizował swoje plany, mieszka na wsi i zajmuje się hodowlą kur.
Od pokoleń żyjemy z bocianami, wiosną czekamy na ich przylot. Pierwsze osobniki były już widziane w naszym kraju w tym roku. Marcin Kostrzyński opowiedział o tym dlaczego chętnie pojawiają się w Polsce, jak wygląda ich podróż, życie, a także jak możemy poprawić im warunki mieszkaniowe.
Z okazji Wielkanocy w domach pojawiają się ozdoby - kolorowe figurki, zawieszki i dekoracyjne kompozycje z jajkami, królikami czy kurczakami. Dużą popularnością cieszą się również stroiki. Taki w wazonie przygotujesz na dosłownie na ostatnią chwilę przed świętami.
Dekorowanie wielkanocnego stołu jest bardzo przyjemne. Warto użyć ozdób, które już mamy, żeby nie kupować kolejnych. Ekspertka radzi, jak się do tego zabrać.
Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie, które skradło serca internautów. Dyplomata zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Tym samym zaapelował do ludzi, żeby w miarę możliwości także ratowali zwierzęta w potrzebie.
Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki odniesie tak duży sukces.