Jak zrobić drewniane doniczki z resztek? Potrzebujesz tylko kilku minut

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
HGTV
HGTV: Jak zrobić drewniane doniczki z resztek?
HGTV: Jak zrobić drewniane doniczki z resztek?HGTV
wideo 2/6

Po remontach czy budowaniu drewnianego płotu zwykle pozostają kawałki drewna, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Dlatego Izabela Szarmach i Olga Piórkowska w programie HGTV pt. "Wymarzone ogrody" pokazały, jak łatwo wyczarować z nich piękne donice. Zobacz, jak zrobić je krok po kroku.

Jak zrobić drewniane doniczki z resztek?

Izabela Szarmach i Olga Piórkowska w jednym z odcinków swojego programu pt. "Wymarzone ogrody" po pracach nad tworzeniem magicznego miejsca pozostały z kawałkami drewna. W związku z tym postanowiły, że zbudują z nich donice, które powieszą na płocie. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, lecz i w duchu zero waste.

Do ich wykonania potrzebowały:

  • 5 odpowiednio przyciętych kawałków drewna,
  • wkrętarki,
  • wkrętów samowiercących.

Wielkość doniczek zależna jest od długości drewna, jaka nam została. Olga Piórkowska i Iza Szarmach miały do dyspozycji trzy dłuższe ścinki i dwa krótsze. Najpierw stworzyły z nich skrzynkę, po czym wszystkie elementy połączyły długimi wkrętami samowięrcącymi. Tak przygotowaną donicę przymocowały do płotu i wstawiły do niej kwiaty. Projektantkom zajęło to zaledwie chwilę, a ogród od razu nabrał charakteru. Warto przygotować kilka takich skrzynek. Zobacz w materiale wideo, jak zrobić je krok po kroku.

Program "Wymarzone ogrody"

W programie HGTV pt. "Wymarzone ogrody" Olga Szarmach i Izabela Piórkowska tworzą przytulne i nowoczesne zielone zakątki. Kreatywne siostry w każdym z odcinków pokazują nowy projekt, przebudowują, kopią i dają wskazówki, jak dbać o ogród. Chcesz własnoręcznie zbudować płot lub meble? Oglądaj program na HGTV oraz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: HGTV

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości