Dom

  Samowola budowlana dotyczy sytuacji, kiedy podjęto się budowy domu czy innego obiektu bez wydanego pozwolenia lub zgłoszenia w odpowiednim urzędzie. Za tego rodzaju czynności grożą surowe kary, a nawet konieczność rozbiórki postawionego obiektu. Aby tego uniknąć, samowolę budowlaną trzeba zalegalizować. Przeczytaj, w jaki sposób to zrobić.

  Barszcz Sosnowskiego to bardzo niebezpieczna roślina występująca dziko w Polsce. Może mieć do 5 m wysokości i nawet na odległość potrafi wywołać poważne oparzenia. Jest najbardziej groźna latem, ale pojawia się już nawet pod koniec maja. Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego i gdzie zgłosić, jeśli się na niego natkniemy? Sprawdź mapę występowania niebezpiecznej rośliny.

  Wielu właścicieli traktuje swoje psy jak członków rodziny, zaspokajając wszystkie ich potrzeby i kaprysy. Niestety, niektóre przejawy miłości mogą być opłakane w skutkach, np. karmienie psa potrawami ze stołu. Warto pamiętać, że pies ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż człowiek. Produkty, które są odpowiednie dla nas, naszemu pupilowi mogą bardzo zaszkodzić. Sprawdź, czego nie mogą jeść psy i jakie skutki mogą wywołać w ich organizmie szkodliwe produkty.

  Wąż zbożowy pochodzi z południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Zamieszkuje pola uprawne, nieużytki i obszary zadrzewione. Poszczególne osobniki są zróżnicowane pod względem barwy i wzoru.

  Bardzo ważne jest, aby poidełko dla chomika było właściwie dobrane pod względem pojemności i odpowiednio zamontowane. W przeciwnym razie korzystanie z niego będzie utrudnione. Poidełka przeznaczone do klatek mają inne mocowania niż te do akwariów.

  Muszki owocówki to jeden z najbardziej natrętnych i uciążliwych owadów, z jakimi spotykamy się na co dzień. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo szybka kolonizacja owoców, warzyw i innych produktów, które zaczynają się psuć. Z uwagi na szybkość rozwoju kolejnych organizmów, mogą w krótkim czasie stać się prawdziwym utrapieniem. Jak domowymi sposobami pozbyć się muszek owocówek z mieszkania?

  Rogownica pospolita to znana w krajach o umiarkowanym klimacie bylina z rodziny goździkowatych. Niepozorna i urocza roślina z drobnymi białymi kwiatami jest nielubianym przez rolników chwastem. Rośnie głównie dziko, pokrywając łąki, lasy i tereny przydrożne. W okresie kwitnienia pachnie miodem. Co warto o niej wiedzieć? Jak chronić uprawy przed ekspansją rogownicy pospolitej?

  Jaszczurkę zwinkę można spotkać w Polsce dość często, nawet w większych miastach. Oczywiście gdy się pojawi, wzbudza dość duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, które dość często, chcąc jej pomóc, próbują przenieść ją na inne miejsce. Jakież jest ich zaskoczenie, gdy jaszczurka niespodziewanie zrzuci swój ogon. To wspomnienie, które niejednemu pozostaje do końca życia!

  Ubrania kupione w sklepie wymagają uprania przed ich założeniem, są bowiem siedliskiem chorobotwórczych patogenów oraz środków konserwujących, które mogą wywoływać alergie skórne i inne schorzenia. Pranie nowych rzeczy w odpowiednio wysokiej temperaturze powinno dotyczyć zarówno ubranek dziecięcych, jak i niemal wszystkich elementów garderoby dla dorosłych.

  Ile razy było głośno o psach pozostawionych, w czasie upału, w samochodzie? Albo o pupilach pozostawionych przy drodze? Trwa najtrudniejszy okres w roku dla zwierząt – wakacje. Wiele powyższych kwestii reguluje prawo. Warto wiedzieć, co należy się zwierzętom i jakie my, jako ludzie, mamy względem nich obowiązki.