Wśród zwierząt trzymanych w domu oprócz kotów, psów czy chomików pojawia się także papuga falista. Te kolorowe, wesołe ptaki są wyjątkowo wdzięcznymi i mało wymagającymi towarzyszami. Odpowiednio pielęgnowane mogą żyć nawet 15 lat. To mały ptak, którego długość ciała wraz z ogonem nie przekracza 20 cm. W naturze papuga falista ma zawsze zielone upierzenie.
Długość psiego życia znacząco się wydłuża. Wszystko dzięki temu, że właściciele czworonogów karmią je rozsądniej i lepiej – wykorzystują karmę wysokiej jakości, bogatą w składniki odżywcze, a nie odpadki ze stołu, tak jak miało to miejsce kiedyś. Mają też wiedzę na temat tego, jakie witaminy dla psa są niezbędne.
3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym można zbudować dom jednorodzinny do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przewidziano także możliwość korzystania z darmowych projektów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc postawić taki dom? Co się zmieni w prawie?
Klatka dla papug powinna umożliwiać swobodne i komfortowe przemieszczanie się ptaka. Oprócz papużki klatka ma pomieścić akcesoria i zabawki, dlatego jej rozmiar powinien być dobrze przemyślany. O czym warto pamiętać przy wyborze klatki dla papugi?
Wszystkie odmiany ptasznika posiadają jad o złożonym składzie, który jest toksyczny dla wielu gatunków kręgowców i bezkręgowców. Wśród ludzi brak jest udokumentowanych przypadków śmierci w wyniku pokąsania przez ptasznika. W przypadku pająków o silniejszym jadzie mogą wystąpić wymioty i bóle głowy.
Środowiskiem naturalnym leniwców są lasy porastające obszar Ameryki Południowej, jednak miłośnicy tych niezwykłych zwierząt mogą spotkać je także w wybranych ogrodach zoologicznych. Nadrzewne ssaki uznawane są za wyjątkowo opieszałe i nieskore do działania, ale ich nawyki nie mają nic wspólnego z lenistwem. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym znany miłośnik przyrody, Marcin Kostrzyński.
Posłanie dla małego psa jest tym, czym łóżko dla człowieka – miejscem snu i wypoczynku. Dlatego powinno być wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości pupila, aby zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba go kupować w sklepie, legowisko dla psa można w prosty sposób zrobić samodzielnie.
Pandemia okazała się czasem remontów. Część z nas inspiracji do zmiany swojego wnętrza szukała w serialach. Które serialowe mieszkania najbardziej przypadły nam do gustu? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jakie gadżety mu się przydadzą?
W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Szczecina, gdzie spotkała się z Marią Kulą i jej bliskimi. Rodzina mieszka w trzypoziomowym mieszkaniu, którego wystrój nawiązuje do lat 90. XX wieku. Oryginalna fototapeta, drewniany sufit i trzy kominki to zaledwie część nietypowych ozdób, które stanowią o wyjątkowym charakterze tego miejsca.
Sylwester to trudny czas dla zwierzaków, które boją się huku i wystrzałów fajerwerków. Jak pomóc przetrwać psu tę trudną noc? Co możemy zrobić, aby choć trochę zminimalizować jego strach? Na ten temat rozmawialiśmy z Anną Pankowską, behawiorystą COAPE, instruktorką szkolenia psów.
Dawid Andres i jego dwunastoletnia, towarzyszka Natalia wyruszają w wyprawę po Alasce. Jakie zwierzę spotkają?
Zmiany skórne na ciele twojego pupila powinny skłonić cię do wizyty u weterynarza. Jakie są inne objawy nużycy u psa i kota? Co powoduje zakażenie pasożytami i jak je leczyć?
Pokój dziecięcy to nie tylko biurko, łóżko i komoda. Architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski, pokazał, jak można go urozmaicić, by nasza pociecha mogła się w nim zwyczajnie wyszaleć.
Roślinność wodna, do prawidłowego procesu fotosyntezy, a więc życia i rozwoju, potrzebuje węgla zawartego w CO₂. Pozyskuje się go z wody, w której jest składnikiem ubocznym procesu oddychania zwierząt i ryb. W przypadku dużych zbiorników wodnych i bujnych roślin, naturalny proces jest niewystarczający i gaz musi zostać doprowadzony dodatkowo z zewnątrz. Jaką rolę pełni CO₂ i jakie są sposoby wprowadzania go do akwarium?
Smycze automatyczne to wygodne rozwiązania, które mogą sprawić, że spacery staną się bardziej komfortowe zarówno dla psa, jak i właściciela. Model smyczy powinien być wytrzymały i prawidłowo dopasowany do psa. Dowiedz się, jak działa smycz automatyczna, jaką wybrać i czy twój pies może na niej chodzić.
Po porządkach w szafie zazwyczaj zostaje nam trochę ubrań, za małych, trochę zniszczonych, ale można je jeszcze fajnie wykorzystać. Co zrobić z nimi zrobić? Ciekawe pomysły przedstawiła nam Agnieszka Witkowska.
Brak apetytu u psa zmartwi każdego właściciela. Może mieć różnorodne przyczyny, na które nie zawsze wpływa choroba czy przeprowadzony zabieg. Co robić, gdy pies nie ma apetytu?
Kąpiel psa to nie lada wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Dla zdrowia zwierzęcia nie należy myć go jednak zbyt często, a czasem wskazane jest ograniczenie tej pielęgnacji do minimum. Dowiedz się, jak często i prawidłowo kąpać psa.
Jemioła, świerk, gwiazda betlejemska - to rośliny, które ozdabiają nasze mieszkania podczas świąt Bożego Narodzenia. Niestety część z nich może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. O tym, które są najbardziej niebezpieczne porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Skorupską, architektką krajobrazu i autorką kanału Make Your Life Greener.
Poinsecja nazywana gwiazdą betlejemską stanowi symbol świąt Bożego Narodzenia. By długo cieszyła nasze oczy, należy o nią odpowiednio zadbać. Dlatego Łukasz Skop w najnowszym odcinku "Co z tego wyrośnie?" zdradził, jak pielęgnować roślinę.
Dywany odgrywają wielką rolę w mieszkaniach. Niegdyś były bardzo trendy, potem odeszły w zapomnienie, by teraz znowu wrócić w wielkim stylu. Jakie są obecnie najmodniejsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dekoratorka wnętrz, Ewa Mierzejewska.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła mieszkanie w szczecińskiej kamienicy. Jego właściciel jest prawdziwym mistrzem w ozdabianiu ścian i doprowadzaniu światła dziennego do pomieszczeń bez okien. Zobaczcie, jak je urządził.
Behawiorystka o tym, jak uczą się czworonogi.
Podest i schodki dla psa mogą się okazać dużym udogodnieniem dla małych zwierząt. Niektóre przeszkody znajdujące się w domu lub ogrodzie mogą dla nich stanowić poważny problem. Rampa dla psów i podobne jej rozwiązania są pomysłowym sposobem na pomoc w przedostaniu się do trudnodostępnych miejsc. Ale czy na pewno jest to aż tak potrzebny gadżet?
"Tragedią dla psa jest kapusta z grzybami".
Pasożyty kota atakują zazwyczaj jego układ pokarmowy. Zdarzyć mogą się także zewnętrzne (tzw. robaki kota). Osłabiają one organizm zwierzęcia, odżywiając się przyswajanymi przez zwierzę składnikami odżywczymi. Ponadto zatruwają jego organizm toksycznymi produktami przemiany materii. Trudno uniknąć pasożytów u kota, warto więc wiedzieć, jak je zdiagnozować i jakie leczenie wdrożyć.
"Na tropie dzikich zwierząt" to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym żądny przygód podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w podróż po Alasce. Na swej drodze spotykają zagrożone gatunki zwierząt, o których widzowie mogą dużo się dowiedzieć.
Część właścicieli czworonogów uważa, że ubranie dla psa stanowi fanaberię i wymysł opiekuna. Inni z kolei widzą w tym obowiązkowy element zimowej wyprawki zwierzaka. Jakie są wady i zalety tego typu akcesoriów? Jak wybrać model, który nie będzie utrudniać zwierzęciu poruszania się?