Dipladenia to urocza roślina, która często zdobi tarasy, ogrody i balkony. W szczególności oko przyciągają jej duże, dzwonkowate kwiaty, które – w zależności od odmiany – mogą się między sobą różnić kolorem. Atrakcyjne są również wijące się, ulistnione pędy. Co więcej, nie trzeba specjalnie się wysilać, aby roślina pięknie się rozwijała. Aby zaprosić ją na dłużej do swojego domu lub ogródka, warto wiedzieć, w jakich warunkach najbardziej lubi przebywać.

  Dereń kousa to krzew ozdobny nieczęsto spotykany w naszym kraju. Trudno przejść obok niego obojętnie, ponieważ wyróżnia się dużymi, białymi kwiatami oraz owocami przypominającymi maliny. Błyskawicznie rośnie i jest niezwykle wytrzymały. Świetnie prezentuje się w ogrodach w stylu dalekowschodnim, na tle ciemnozielonych roślin iglastych oraz jako krzew soliterowy.

  Malowanie płytek ceramicznych to ciekawy i coraz popularniejszy sposób na odświeżenie starych wnętrz. Farba do kafelek chętnie wykorzystywana jest przede wszystkim do odświeżania kuchni czy łazienek. Odpowiednio dobrana może też posłużyć do zmiany wyglądu klasycznego pieca kaflowego.

  Głowica termostatyczna to jeden ze sposobów na optymalizację kosztów związanych z ogrzewaniem domu czy mieszkania. Zawór z głowicą termostatyczną umożliwia też ustawienie optymalnej temperatury o każdej porze dnia i w nocy, co pozwala z kolei na stworzenie dobrych warunków do mieszkania w okresie grzewczym (unikniemy przegrzania lub wychłodzenia mieszkania).

  Kołki do styropianu wykorzystywane są najczęściej do przygotowywania izolacji cieplnej budynku. Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w tym celu materiałem, dlatego wielu producentów oferuje obecnie całe systemy montażowe, w których już znajdują się odpowiednio dobrane kołki do styropianu o określonej grubości np. kołki do styropianu 30 cm lub kołki do styropianu 15 cm.

  Jest łaciaty, szarobiały i nieco leniwy, ale mimo tej ostatniej cechy na szczecińskiej uczelni ma szczególne względy. Kot Maciuś - przez niektórych nazywany nawet uniwersyteckim celebrytą - jest maskotką Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Kiedy i w jakich okolicznościach pojawił się na uczelni? Za co uwielbiają go studenci i pracownicy?

  Meble, które wyglądają na zużyte lub już się opatrzyły, można łatwo odnowić, malując je na nowy kolor. Czy to biała farba do mebli kuchennych, czy błękitna do dziecięcego pokoiku – trzeba wiedzieć, jaki rodzaj wybrać, by uzyskać wysoką trwałość. Na rynku dostępne są farby akrylowe, ftalowe oraz kredowe – na którą się zdecydować?

  Wśród specyfików do malowania drewna i innych powierzchni często wymienia się farbę kredową. Jest mniej dostępna niż akrylowa, ale za to gwarantuje uzyskanie ciekawego wykończenia. Czym się wyróżnia i jak sprawdza się malowanie farbą kredową mebli? Czy można zastosować ją jako farbę tablicową lub magnetyczną?

  W naszych łazienkach coraz częściej pojawia się rozwiązanie, jakim jest odpływ liniowy. Szczególnie często wykorzystywany jest w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym, gdzie liczy się prosta, niczym niezakłócona forma wystroju wnętrza.

  Myjka ciśnieniowa zyskuje coraz większą popularność nie tylko w myjniach samochodowych czy warsztatach mechanicznych, ale także na prywatnych posesjach. Koszt zakupu myjki stosunkowo szybko się zwraca, a efekty często zaskakują, gdyż za jej pomocą można się pozbyć nawet bardzo starych i trudnych do usunięcia zabrudzeń.

  Miejsce pod umywalką warto dobrze wykorzystać, zwłaszcza jeśli urządzamy niewielką łazienkę. Zależnie od potrzeb i preferencji estetycznych szafka pod umywalkę może być podwieszana lub stojąca. Najłatwiej znaleźć taką wykonaną z płyty, choć dla wielbicieli naturalnych materiałów stworzono szafki drewniane.

  Urządzając miejsce do spania, warto sięgnąć po nowoczesne tapety do sypialni. Dobrze dobrane będą spójne kolorystycznie z wyposażeniem pokoju i dopełnią aranżacji. We wnętrzach w stylu glamour sprawdzi się tapeta z tkaniny, a w pokojach dziecięcych winylowa, niezwykle łatwa w konserwacji. Jakie jeszcze typy i modne wzory warto wziąć pod uwagę?

  Kuchnia jest miejscem, w którym panują szczególne warunki – wilgoć, wysokie temperatury i duże ryzyko zabrudzenia powierzchni. Jednak nie są one przeszkodą, gdy wybierzemy specjalne tapety do kuchni. Aranżacje zazwyczaj opierają się na tapetach winylowych, laminowanych fototapetach lub wielkoformatowych obrazach drukowanych na szkle.

  Balkon może być przyjazną przestrzenią przez cały rok, o ile zadbamy o jego odpowiednią aranżację. Popularnym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu w bloku za pomocą pleksi, szkła czy rolet zewnętrznych. Czy na takie zmiany trzeba uzyskać pozwolenie? Z kim należy skonsultować zamiar wykonania remontu?

  Chyba każdy kocha truskawki. Są pyszne i pełne witaminy. Czy truskawka jest trudnym owocem do uprawy? Sprawdził to Mikołaj Rey, który był w królestwie tych smakowitych owoców.

  Uprawa róż ma bardzo wielu zwolenników. Wynika to z łatwej pielęgnacji i walorów estetycznych – kwiaty mają charakter ozdobny. Uprawa sadzonek róż wymaga lekkiej gleby i dostępu do słońca. W takich warunkach krzewy będą mogły kwitnąć przez długi czas.

  Monstera jest bardzo charakterystyczną rośliną o dużych liściach. U starszych roślin uwagę zwracają przede wszystkim dziurawe liście. W uprawie i pielęgnacji jest mało wymagająca. Dobrze znosi nawet bardzo zaciemnione pomieszczenia. To jeden z powodów, dla których kwiat monstera często wybiera się do dekoracji biur.

  Pietruszka naciowa (Petroselinum crispum subsp. crispum) i korzeniowa (Petroselinum crispum subsp. crispum) to dwa różne gatunki roślin jadalnych. Ich wymagania różnią się od siebie, dlatego warto przyjrzeć się szczegółowej charakterystyce. Uprawa pietruszki może być prowadzona zarówno w warunkach rolniczych, jak i w ogródkach, a nawet doniczkach ustawionych w domu.