W polskich kuchniach ziemniaki goszczą bardzo często. Woda wykorzystana do ich ugotowania zazwyczaj jest później wylewana. Tymczasem okazuje się, że może mieć wiele wartościowych zastosowań. Do czego można ją wykorzystać?
Przez trzy lata w Polsce zabito ponad milion dzików. Osieroconą dwójką maluchów opiekuje się Marcin Kostrzyński, miłośnik przyrody. Jaki będzie dalszy los tych zwierząt? Dowiecie się tego z naszego materiału.
W małych ogrodach coraz większą popularnością cieszą się rośliny cebulowe. Rzadko słyszy się jednak o gatunku, jakim jest kamasja, czyli niezwykle dekoracyjny kwiat pochodzący z Ameryki Północnej i Południowej. Kamasja świetnie prezentuje się na niskich bylinach kwiatowych, ładnie wyróżnia się na tle ozdobnych traw. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o roślinie. Sprawdź, jakie mieszańce gatunkowe można wyróżnić oraz jak o nie dbać.
Jesień to doskonała okazja do tego, aby zacząć obserwować ptaki. Jakie gatunki możemy zobaczyć? Gdzie najlepiej ich wypatrywać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Jackiem Karczewskim, przyrodnikiem i miłośnikiem ptaków.
Poliestrowe, welurowe, z eko skóry i skórzane. Z tych materiałów najczęściej wykonane są kanapy. Intensywnie użytkowane (również przez nasze zwierzęta) potrzebują co jakiś czas odświeżenia. Małgosia Świgoń zademonstrowała w studiu Dzień Dobry TVN jak skutecznie wyczyścić kanapę w zależności od pokrywającego ją materiału.
Mimo że lato powoli się kończy i noce są już dużo chłodniejsze, to są rośliny, które nadal kwitną i cieszą nasze oczy. Są nimi m.in. hortensje. Jakiej pielęgnacji wymagają? Jak prawidłowo je przesadzać? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Państwo Dziadowcowie są właścicielami przedwojennej kamienicy w centrum Krakowa. Niegdyś osiedle, na którym znajduje się budynek, nazywało się Wesoła. Do dziś dom nosi taką nazwę. A czy jego wnętrza są wesołe? To sprawdziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Prawo nakazuje, aby podczas podróży takimi środkami transportu jak pociąg czy autobus pies miał założony kaganiec. Wymaganie to dotyczy zarówno małych, jak i dużych czworonogów. Zasada ta odnosi się do wszystkich miejsc publicznych w przypadku ras uznawanych za agresywne, takich jak np. rottweiler. O ile kaganiec dla owczarka niemieckiego większość osób uznaje za uzasadniony, o tyle np. kaganiec dla yorka może dziwić niektórych właścicieli. Jak to wygląda w praktyce?
Urządzając eleganckie przyjęcie dla gości, na których chce się zrobić szczególnie dobre wrażenie, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu. Sztućce na stole muszą być również ułożone w sposób zgodny z przyjętymi zasadami. Estetycznie i prawidłowo nakryty stół zrobi wrażenie na przybyłych gościach, a przyjęcie pozostawi miłe wspomnienia.
Sukulenty w domu to odpowiednia roślina dla zapominalskich. Zasadzone w doniczce posiadają bowiem dość wyjątkową zdolność - gromadzą wodę w swych liściach, łodygach i korzeniach. Dzięki temu są dość łatwe w uprawie. Warto jednak dowiedzieć się o nich więcej.
Okres cieczki u suki jest dużym wyzwaniem dla jej opiekunów. Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest dbanie o brak kontaktu z psem, dochodzi element higieny. Suki krwawią przez cały okres cieczki, najobficiej przez pierwsze 9 dni. Pierwsza cieczka pojawia się między 7 a 20 miesiącem życia i od tego momentu ma miejsce w miarę regularnie, co pół roku. Aby zadbać o czystość mieszkania, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne majtki dla psa na cieczkę.
Nazwa piesek preriowy może być myląca, gdyż gryzoń ten nie jest nawet daleko spokrewniony z psem. Oswojony piesek preriowy potrafi być jednak dobrym towarzyszem dla człowieka. Dowiedz się, jaką ma naturę i co należy mu zapewnić w przypadku hodowli domowej.
Figowiec pospolity to przykład egzotycznej rośliny, która rozgościła się w naszych domach. Doniczek z tym gatunkiem można spotkać coraz więcej. Jednak aby figowiec pospolity cieszył oko, jego uprawa musi być przemyślana. Czego potrzebuje ta roślina, by mogła dać słodkie owoce?
Wśród roślinności występującej na obszarze Polski znaleźć można 3 gatunki o właściwościach trujących. Są to barszcz Sosnowskiego, szalej jadowity i szczwół plamisty. Zdarzało się, że ten ostatni mylony był z różnymi roślinami jadalnymi. Jak rozpoznać szczwół i jakie są objawy zatrucia nim?
Na jednym z poznańskich osiedli ktoś próbuje truć psy. Właściciele czworonogów znajdują na trawnikach podrzucone mięso nafaszerowane trutką lub gwoźdźmi. Na miejsce zdarzenia przybył Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.
Polsko-łotewskie małżeństwo wyremontowało starą, wiejską chatę na podkarpackiej wsi. Poza nią, mają też drugą posiadłość z duszą. Poznajcie te wyjątkowe miejsca.
Do niedawna praktycznie jedynymi akcesoriami służącymi do wyprowadzania psa na spacer były obroża i smycz. Bardzo rzadko można było spotkać osobę wprowadzającą psa w szelkach. Teraz ten widok nikogo nie dziwi, a szelki stały się bardzo popularne.
Dominik Strzelec po trzyletniej przerwie powraca do programu "Usterka". Prowadzący znów będzie bacznie obserwował fachowców wykonujących zlecenia. Czego widzowie mogą się spodziewać w nowym sezonie?
Kocyk dla psa ma podobne zastosowanie jak w przypadku ludzi. Wykorzystuje się go do okrycia, zapewniając zwierzakowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować go także jako narzutę na kanapę, w sytuacji, gdy pupil mocno linieje. Kocyki sprawdzą się również jako przytulne i komfortowe legowisko dla czworonoga, które odizoluje go od zimnej podłogi.
Siedmiopalecznik błotny to mało znane w Polsce zioło o leczniczych właściwościach. Poznaj jego tradycyjne zastosowanie!
Rodzaj podłoża do akwarium roślinnego ma ogromny wpływ na późniejszą pielęgnację roślin, a także na szybkość ich wzrostu. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową, żywą dekorację w swoim domu, warto bliżej przyjrzeć się produktom, które oferowane są na rynku. Zarówno o rybki, jak i o rośliny w akwarium należy dbać, a pierwszym krokiem do ich prawidłowego rozwoju jest zapewnienie im odpowiedniego stanowiska. Sprawdź, kiedy wybrać żwirek, a kiedy zdecydować się na gotowy substrat.
Posiadanie zwierzaka dostarcza wielu cudownych chwil, ale trzeba pamiętać, że to także obowiązek. Jeśli opiekujemy się psami długowłosymi, którym kosmyki często wpadają do oczu czy uszu, musimy nauczyć się, co w takiej sytuacji zrobić. Groomerzy Małgorzata i Michał pokazali w Dzień Dobry TVN, jak odpowiednio zająć się pupilem.
Zdarza się, że właściciele psów borykają się z nieustannym szczekaniem pupila. Jest to męczące nie tylko dla domowników, ale i sąsiadów. Jak oduczyć czworonoga takiego zachowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział specjalista zachowań zwierząt, Radek Ekwiński.
Anna i Michał Króliczek mieszkają w Rybniku, w jednym z segmentów o powierzchni 147 m2. W cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazali Katarzynie Jaroszyńskiej swoje lokum i opowiedzieli, jak udało im się w nim połączyć przeszłość ze współczesnością.
Ciąża urojona u suczki może objawiać się w taki sam sposób, jak prawdziwa. Pojawia się jednak w określonym momencie cyklu. Dlaczego taki stan występuje i jak możemy go wyleczyć?
Dzika róża jesienią wydaje swoje owoce. Są pełne witamin i minerałów, z których warto korzystać, kiedy przychodzą chłodniejsze dni. Można ją kupić, uprawiać w ogródku lub zbierać w lesie. Sprawdzi się idealnie na podniesienie naszej odporności i pozytywnie wpłynie na zbolałe stawy. Co więcej, bardzo łatwo przygotować z niej napar. Sprawdź nasz sposób.
Kamień w czajnikach elektrycznych zmniejsza skuteczność urządzeń, w zwykłych natomiast wydłuża czas gotowania wody i zmienia jej smak. Osadów można się jednak łatwo pozbyć domowymi środkami - zobacz jakimi.
Królik miniaturka jest jednym z najpopularniejszych domowych zwierzaków. Bardzo lubi towarzystwo ludzi i przysmaki, którymi jest karmiony. Króliki to duże łasuchy, które należy karmić z rozsądkiem i umiarem.
Czy wiesz, że niektóre rośliny ozdobne można także jeść? Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak pielęgnować nasturcję jadalną. Sprawdź, które jej części można dodawać do posiłków, aby wzbogacić ich smak.
Są rośliny, które należy sadzić w okresie od września do października. Wśród nich wymienić można m.in. hiacynty, tulipany, przebiśniegi czy krokusy. Termin sadzenia wynika z tego, że rośliny muszą zdążyć się zakorzenić, by zakwitnąć na wiosnę.