Co robić, gdy nasze dłonie wyglądają już jak u doświadczonego ogrodnika?
Koty, podobnie jak ludzie, muszą znajdować się pod stałą opieką lekarską. Czasem jednak, mimo przeprowadzania regularnych badań krwi i wykonywaniu szczepień, opiekun nie jest w stanie uchronić pupila przed każdą dolegliwością. Choroby takie jak FIP zbierają swoje żniwa, a człowiek często pozostaje bezsilny.
Laurencja i Marcin Kaczmarscy na co dzień zajmują się hodowlą i kolekcjonowaniem kwiatów.
Dorota Jarosz przemienia stare meble w małe dzieła sztuki. W ten sposób wyczarowała niezwykłe wnętrze, do którego zaprosiła kamerę Dzień Dobry TVN.
Drozd śpiewak występuje w Europie, Azji i Afryce. Niewielki rozmiar tych ptaków nie zwiastuje ich donośnego głosu. Do Polski wracają wczesną wiosną, aby zbudować gniazdo i złożyć jaja. Co jeszcze warto wiedzieć o tym ptaku?
Na czym dokładnie polega praca psa-przyrodnika? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Andżelika Haidt, naukowczyni z Instytutu Badawczego Leśnictwa.
Rośliny jednoroczne to liczna grupa, w której znajdziemy także znane i lubiane onętki. Ich zaletą jest to, że jeśli nam się znudzą, to w następnym roku możemy je zamienić na coś innego. Sprawdźmy, jak należy je uprawiać i pielęgnować.
Ogródek działkowy w środku miasta to nasza prywatna oaza zieleni i okazja do kontaktu z przyrodą. Niektórzy traktują go wyłącznie jako strefę relaksu, dla innych będzie również źródłem świeżych warzyw i kwiatów. Dlatego tak ważny jest pomysł na ogródek działkowy i plan stref funkcjonalnych, które mają się w nim znaleźć.
Drzewa i krzewy iglaste to najbardziej popularne rośliny ogrodowe. Różnorodność iglaków sprawia, że znajdują one zastosowanie praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie. Można z nich tworzyć zielone żywopłoty, stanowią ozdobę skalniaków, są wyjątkowym tłem dla kwitnących kwiatów. Zdobią ogród przez cały rok, ponieważ zimą pozostają zielone. Jakie iglaki wybrać i jak o nie dbać?
Surmia bignoniowa (Catalpa bignonioides) to drzewo liściaste, które należy do rodziny bignoniowatych. W naturalnym środowisku drzewo to występuje głównie na południowo- wschodnich terenach Ameryki Północnej. Jakie znamy odmiany surmii bignoniowej?
Właśnie teraz, kiedy przyroda budzi się do życia, rodziny koników polskich powiększają się. Na świat przychodzą źrebaki.
Są wyjątkowo solidne i odporne na działanie czynników mechanicznych i chemicznych.
Choroby winogron często związane są z nieprawidłową pielęgnacją, która osłabia rośliny i w rezultacie czyni z nich łatwy cel dla grzybów i szkodników. Zdarza się jednak, że na winoroślach pojawia się dziwny biały nalot albo atakuje je mączniak rzekomy, choć nie ma to związku z nieznajomością wymagań uprawnych danego gatunku. Co robić w takiej sytuacji? Kiedy należy wykonać oprysk na winogrona? Jak rozpoznać poszczególne choroby?
W Piotrkowie Trybunalskim znajduje się wyjątkowe mieszkanie, które jest eleganckie, przytulne, a zarazem przełamane cegłą na ścianach. Jego właścicielką jest Katarzyna Krawczyk. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN pokazała swoje wnętrza w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie".
W ciepłe dni i wieczory będziemy spędzać więcej czasu na naszych balkonach oraz tarasach, dlatego warto zadbać nie tylko o cieszące oko rośliny i piękne meble, ale również i o dywan, który dopełni wystrój.
Kostrzewa trzcinowa należy do gatunku wieloletniej trawy, której okres wegetacji jest dość długi w porównaniu z innymi roślinami. Kostrzewa trzcinowa tworzy gęste, zielone poszycie trawnika, które w zależności potrzeb można przycinać czy przeznaczać do użytkowania przez zwierzęta.
Jakie zwierzęta można zobaczyć?
Spleśniały pomidor, podobnie jak zdecydowana większość produktów spożywczych, w tym stanie nie nadaje się już do zjedzenia. Nie oznacza to jednak, że powinien trafić na śmietnik.
Jakie sekrety skrywa świerk wężowy? Sprawdź, jak o niego dbać i co należy wiedzieć?
Lewizja, roślina o wyjątkowym ubarwionych, zaokrąglonych płatkach, stanowi doskonałą propozycję do ogrodów skalnych. Trudny, dość surowy teren to warunki, które kwiat lewizja lubi i toleruje. Rzadziej spotykana jest lewizja w doniczce, jednak przy zachowaniu właściwej pielęgnacji roślina będzie rosła równie dobrze jak na skalniaku.
Sansewieria to roślina idealna dla zapracowanych. Jest mało wymagająca i bardzo wytrzymała. Podstawowe gatunki, takie jak sansewieria gwinejska lub cylindryczna, wyróżniają się ciekawą barwą liści. Poszczególne odmiany sansewierii różnią się między sobą nie tylko pokrojem czy kolorem, ale i osiąganą wysokością.
Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt została poinformowana, że na jednej z tras w Bieszczadach jedzie na rowerze mężczyzna, który niepokojąco się zachowuje i ma przy sobie psa. Zwierzę wyglądało na wycieńczone. Pracownicy fundacji pojechali na miejsce, by sprawdzić, co się dzieje.
Nie przestrzegając ich, właściciele pupila narażą się na duże koszty.
Spełnienie podstawowych zasad ma wpływ na żywotność i zdrowie zwierzaka.
Szpachla to masa o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od składu można ją wykorzystywać do wyrównywania i wygładzania wielu powierzchni.
Anna Kosakowska organizuje zloty buldogów francuskich żeby w ten sposób pomagać tym pieskom, które nie miały szczęścia i znajdują się w schronisku. Wszystko jednak zaczęło się od wielkiej miłości do tej rasy i Delicji, o której pani Anna marzyła bardzo długo.
Maja Ostaszewska: " To pierwszy krok do tego, żeby szanować ludzi".
Codzienna opieka nad tym zwierzęciem często wygląda zupełnie inaczej, niż wydaje się przyszłemu opiekunowi.
Jerzyki to niewielkie ptaki, które zjadają duże ilości komarów. Dlatego nazywane są cichymi bohaterami w walce z tymi owadami. Jak zachęcić je do zamieszkania w bloku?
Jak stworzyć domowy warzywniak na balkonie? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN ogrodnik, Łukasz Skop.