76-latka znęcała się nad zwierzętami na oczach chorego wnuczka? "Biłam, kiedy zasłużył"  

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
wiadomosci.radiozet.pl/facebook
Ratują skrajnie zaniedbane zwierzęta
Ratują skrajnie zaniedbane zwierzętaDzień Dobry TVN
wideo 2/34

76-letnia kobieta miała znęcać się nad psami i zwierzętami gospodarskimi. Jak wynika z zawiadomienia złożonego do prokuratury w Kaliszu, seniorka dopuszczała się okrutnych czynów na oczach chorego wnuczka.

Katowała psy i zwierzęta gospodarskie

Wolontariusze z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals otrzymali zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu 76-letniej seniorki. Kobieta miała znęcać się nad dwoma psami. Po przyjeździe pod wskazany adres podjęto decyzję o zabraniu zwierząt. Powiadomiono również policję i prokuraturę.

- Na miejscu zastaliśmy starszego, zaniedbanego psa - Łatka. Okazało się, że na posesji przebywa także młody psiak - Reksio. Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką. Podczas rozmowy wykrzyczała, że biła psa, kiedy zasłużył - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Krzywdziła zwierzęta na oczach wnuka

Okazało się, że 76-latka mieszkała z synem, jego żoną i wnukiem. Jak podaje portal wiadomości RadioZet, zachowanie kobiety bardzo negatywnie wpływało na stan zdrowia chłopca, który choruje na serce.

Prokurator Maciej Meler potwierdził złożenie zawiadomienia, z którego wynika, że kobieta znęcała się nad wszystkimi zwierzętami znajdującymi się pod jej opieką, w tym m.in. nad kurami czy krową.

Starszy pies trafił pod opiekę weterynarza. Stwierdzono u niego "bolesność w niektórych miejscach podczas dotyku, podwyższoną temperaturę oraz pęknięty guz koło odbytu". Drugi piesek znajduje się w domu tymczasowym i czeka na nowych, kochających właścicieli.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl/facebook

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Photo_Pawel/Facebook/Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals

Pozostałe wiadomości