Jak pomagać zwierzętom, które doświadczyły cierpienia?
Konrad Kuźmiński jest prezesem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Organizacja zajmuje się odbieraniem i opieką nad zwierzętami, które zostały skrzywdzone przez człowieka. - Swoją przygodę z ochroną zwierząt zacząłem w wieku 12 lat. Pierwsza wizyta w schronisku dla zwierząt, wolontariat. Pamiętam, że jeździłem autobusem o 6:00 rano [...], każdy weekend w schronisku. Od samego rana do samego wieczora. Później zaczęła się działalność w różnych organizacjach - powiedział Konrad Kuźmiński.
- Praca w DIOZ-ie to jest 28 godzin na dobę, 10 dni w tygodniu. Tutaj nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Dostajemy telefon z wielką tragedią i musimy jechać już - dodał Eryk Złoty, współpracownik Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Co zrobić, aby wesprzeć organizację?
Konrad Kuźmiński wyznał, że próśb o interwencje jest bardzo dużo. Zgłaszają się do nich ludzie praktycznie z całej Polski. Dlatego, aby jeszcze lepiej pomagać zwierzętom, organizacja podjęła się niecodziennego przedsięwzięcia. - Chcieliśmy stworzyć coś, czego w Polsce jeszcze nie ma, prawdziwy raj dla zwierząt. Kupiliśmy ogromny teren z zabudowaniami, które cały czas remontujemy w miarę [...] możliwości. Chcemy, żeby zwierzęta tutaj miały namiastkę prawdziwego domu - dodał Konrad Kuźmiński.
Warto dodać, że Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt utrzymuje się jedynie z datków. Bez wsparcia ludzi ukończenie budowy nie będzie możliwe. Dlatego osoby, które chcą wspomóc organizację, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę założoną w serwisie pomagam.pl.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Kot norweski leśny – najważniejsze informacje o hodowli, pielęgnacji i charakterze
- Świnie są częścią ich rodzin. "Żywa istota, która czuje radość i czasami smutek"
- Rzekotka. Co warto o niej wiedzieć? Jak ją hodować?
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Marta Wrońska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN