zwierzęta domowe

  zwierzęta domowe

  Kamera nagrała, co robił.

  Gładkowłosa świnka morska to uroczy i niekłopotliwy gryzoń. Z tych względów bardzo często wybierana jest na pierwsze zwierzątko dla poczatkujących opiekunów, czyli dzieci. Przed podjęciem decyzji o jej zakupie lub adopcji, warto jednak wiedzieć, czego świnka morska potrzebuje, by mogła żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.

  Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.

  Koszatniczki są blisko spokrewnione ze świnkami morskimi i szynszylami. W przeciwieństwie do większości gryzoni łatwo się oswajają i wykazują aktywność dzienną. Klatka dla koszatniczki musi być właściwie przygotowania i dobrze wyposażona. Warto też pamiętać, że jest to zwierzę stadne.

  "Możemy odpowiednio wcześnie zareagować".

  Gdzie jest granica między ratowaniem a uporczywą terapią, która jedynie przedłuża agonię?

  Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?

  Agama brodata – cena nie gra roli, gdy chcesz mieć w domu oryginalną jaszczurkę prosto z Australii. Mimo wysokich kosztów utrzymania są one coraz popularniejsze w naszym kraju. Niskim nakładem pracy można wzbudzać zachwyt, gdyż agama brodata łatwo się oswaja i jest niezwykle wdzięcznym kompanem. Sprawdź, ile wiele frajdy może sprawić ta jaszczurka.

  Jak wygląda życie z kolorowymi ptakami?

  Potrzeba drapania wpisana jest w naturę każdego kota. Udomowione zwierzęta nie zawsze wykazują zainteresowanie specjalnymi drapakami, a do pielęgnacji pazurów czy znaczenia terenu wykorzystują meble, jak również inne elementy wyposażenia mieszkania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu.

  Nosówka to jedna z najczęstszych chorób występujących u psów. Z reguły pojawia się u szczeniąt, jednak może wystąpić niezależnie od wieku, rasy czy płci. Dowiedz się, jak rozpoznać nosówkę i jak ją leczyć.

  Ratlerek miniaturka to najmniejszy pies na świecie, który błędnie bywa nazywany pinczerem miniaturką. Ratlerki są niezwykle energiczne, żywe i sprytne, a także towarzyskie i bardzo inteligentne. Dla kogo będą najodpowiedniejsze?

  Pieluchy dla psa są rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać czystość w domu i poprawić komfort zwierzęcia w sytuacji, kiedy zachowanie higieny jest utrudnione. Odpowiednio dobrane nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu pupila. Jednak ich stosowanie powinno wynikać z realnej potrzeby, a nie wygody właściciela.

  Długotrwałe szczekanie i wycie psa, zarówno w dzień, jak i w nocy, każdego wyprowadza z równowagi. Jednak czy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży antyszczekowej? Na jakiej zasadzie działa antyszczekacz? Czy może być używany u wszystkich psów?

  Smak karmy jest bardzo ważny dla zwierząt. Ani koty, ani psy nie lubią zwietrzałego i wysuszonego pokarmu. Z kolei z ekonomicznego punktu widzenia bardziej się opłaca kupować chrupki w większych opakowaniach. Dobrze dobrany pojemnik na karmę dla psa i kota pozwoli zachować na dłużej walory smakowe.

  Wraz z pojawieniem się nowego domownika, właściciel powinien zaopatrzyć się w szereg akcesoriów składających się na kocią wyprawkę. Wprawdzie na pierwszym miejscu znajdują się takie elementy jak kuweta, żwirek, karma czy drapak, ale ważną częścią wyposażenia są również zabawki dla czworonoga. Wiele z nich to tradycyjne materiałowe myszki, piłki, wędki czy tunele. Niegasnącą popularnością cieszy się także laser do zabawy z kotem. Na czym polega jego działanie i czy aby na pewno jest w pełni bezpieczny?

  Badania pokazują, że zwierzaki mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

  Gryzonie są z natury bardzo aktywne. Codzienny ruch jest dla nich wręcz niezbędny – reguluje procesy metaboliczne oraz sprzyja dobremu samopoczuciu. Dlatego właśnie klatka dla myszy powinna być wyposażona w zabawki umożliwiające podejmowanie różnych form aktywności.

  Szczury to gryzonie wszystkożerne. Karma dla szczura powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i błonnik. Prawidłowo dobrany pokarm dla szczura ma wpływ na jego wygląd, zdrowie i samopoczucie. Co lubią jeść szczury?

  "Zmiana terytorium jest tragiczna".

  Czy zdarzyło ci się widzieć psa z kolorową wstążką, chustką lub apaszką? To nie moda wśród właścicieli psów, a sposób komunikacji bez słów. Każdy kolor ma inne znaczenie i świadczyć może o tym, że np. pies jest nieufny lub nie wolno go dotykać. O czym świadczy żółta wstążka u psa?

  Drzwiczki dla kota to udogodnienie nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla jego właściciela. Dzięki nim kot ma więcej swobody i nie trzeba za każdym razem otwierać mu drzwi. Sprawdź, gdzie najlepiej je zamontować i jak to zrobić.

  Owczarki alzackie nazywano dawniej niemieckimi. Odpowiednie szkolenie przygotuje je do pracy w wojsku i policji, a stanowczy i kochający właściciel zdobędzie przyjaciela na wiele lat. Jakie są charakterystyczne cechy owczarków alzackich?

  Większość właścicieli psów stara się urozmaicić życie pupili ciekawymi gadżetami. Akcesoria dla zwierząt powinny być przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne i wytrzymałe. W co powinni zaopatrzyć się miłośnicy czworonogów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez swoich podopiecznych?

  17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Te zwierzęta już wiele lat temu podbiły serca ludzi na całym świecie i stały się ikonami popkultury. Czym zachwycają ludzi?

  Obroża dla kota to temat dyskusyjny. Zwolennicy uważają, że kotom wychodzącym jest niezbędna, aby oznaczyć, że mają opiekuna i umieścić na niej dane kontaktowe w razie zgubienia się kota podczas samotnych wędrówek. Przeciwnicy z kolei podnoszą argument, że kot może się przez nią zawiesić na płocie czy drzewie. Jednak obecnie odchodzi się od wypuszczania kotów.

  Toksyczne rośliny mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszych pupili i pociech. Anna Wojtala, florystka, wyjaśniła w jaki sposób obchodzić się z poszczególnymi gatunkami oraz radziła, których należy unikać, gdy mieszkają z nami zwierzęta i dzieci.

  Niektórzy uważają, że koty to stworzenia "bez duszy" i nie potrafią się przywiązać do człowieka. To jednak nie jest prawda - potrafią być czułe, kochające i wspierające. O tym, jak wiele potrafią wnieść do codziennego życia przekonują się codziennie różni celebryci. Sprawdź, jak wyglądają koty gwiazd!

  Akcesoria dla królików to niezbędny element ich życia. Zabawki stwarzają królikom idealne warunki do rozwoju i doskonale wypełnieniają im czas. W przeciwnym razie króliki się nudzą i niszczą wyposażenie domu.

  Koty to niezwykłe zwierzęta. Przyzwyczajone do wolności i niezależności niechętnie podporządkowują się człowiekowi. Mogą z nim jednak nawiązywać silną więź emocjonalną, co doskonale potwierdza felinoterapia. W przeciwieństwie do dogoterapii – jej reguły i zakres ustalane są przede wszystkim przez kota. To on decyduje, ile, co i komu przekaże od siebie.