znęcanie się nad zwirzetami

    znęcanie się nad zwirzetami

    Kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy, że komuś dzieje się krzywda, dzwonimy na numer 112. Gdzie szukać pomocy, jeśli poszkodowany został zwierzak? W takich sytuacjach niezwykle przydatna będzie aplikacja Animal helper. Na jakiej zasadzie będzie działała i kiedy będzie można pobrać ją na telefon? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Adamem Van Bendlerem, stand uperem i założycielem fundacji "Psia Krew" oraz Pawłem Gebertem, z fundacji "Psia krew".

    Zwierzęta czują i mają swoje prawa. Choć wydaje się to oczywiste, to nie wszyscy patrzą na tę kwestię w ten sam sposób. Podręcznik szkolny, który pokazywał dzieciom, że zwierzęta mają prawa oburzył jednego z polityków. Czy zatem psy, koty i inne stworzenia powinny mieć jakieś "przywileje"? Jak podchodzi się do nich w Polsce? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z mec. Karoliną Kuszlewicz, która prowadzi bloga "W imieniu zwierząt i przyrody - głosem adwokata".

    Według projektu nowej ustawy - za trzymanie psa na łańcuchu mają grozić 3 lata więzienia. Zabronione ma zostać również hodowanie zwierząt futerkowych i wykorzystywanie zwierząt w cyrkach. To projekt ponad podziałami politycznymi. A jak na tę chwilę wygląda ochrona zwierząt w Polsce? O tym w Dzień Dobry TVN Grzegorz Bielawski z pogotowia dla zwierząt oraz Maciej Miecznikowski, muzyk, który postanowił na własnej skórze sprawdzić co to za uczucie być przywiązanym do łańcucha. Towarzyszyły im również 2 psy uratowane przez pogotowie: Czarek, który miał wrośnięty łańcuch i Cezary, którego właściciele głodzili, a w chwili, gdy został im odebrany, ważył 17 kilo.