znęcanie się

  Dziewczynka trafiła do szpitala. Szczegóły porwania są wstrząsające.

  Co grozi sprawcom?

  Socjolog dr Tomasz Marcysiak w rozmowie z dziendobry.tvn.pl tłumaczy, gdzie tkwi źródło tego niepokojącego zjawiska.

  Drakońskie zachowania ojca przyczyniły się do wystąpienia u niej lęku i zaburzeń odżywiania.

  Anna K. została skazana za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

  Szokujące zatrzymanie w Piszu. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o bestialskie znęcanie się nad żoną.

  Młodsza siostra zgłosiła sprawę na policję.

  Michael Cicconeti, sędzia w Painesville w Ohio, wymyśla nietypowe kary dla oprawców zwierząt - adekwatne do wyrządzonej krzywdy. Sprawdź jakie.

  "Muszę to z siebie wyrzucić, bo inaczej tego nie zamknę".

  W województwie lubelskim pijany mężczyzna znęcał się nad kotem w obecności swojego 10-letniego dziecka. Pod nieobecność żony wszczął awanturę, na którą zareagowali sąsiedzi, wzywając policję. We krwi miał trzy promile alkoholu.

  23-letni mieszkaniec podwarszawskiego Piaseczna w czasie rodzinnej awantury miał zamordować zaledwie 2-miesięcznego pieska. Podejrzanego udało się wskazać dzięki wezwaniu sąsiadów. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany, trafił do aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

  Miał wyroki za oszustwa internetowe, sprawę o znęcanie się nad byłą żoną, toczące się postępowanie w sprawie znęcania się nad kolejną kobietą. Miał też bestialsko zabić psy partnerek. Mimo to Paweł B. pozostawał na wolności. Mężczyzna trafił do aresztu dopiero po emisji naszego reportażu, po którym zgłosiła się kolejna ofiara.

  Weronika Rosati jest kolejnym mocnym głosem w sprawie skandalu wokół łódzkiej Szkoły Filmowej. Aktorka opowiedziała, co działo się za murami budynku, kiedy w nim studiowała. Traumatyczne doświadczenia wpłynęły na jej rozwój i pierwsze kroki w karierze. - Myślę, że szkoła ta naruszała wszystkie możliwe prawa człowieka - napisała gwiazda.

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który celowo wjechał w psa. Do bulwersującego zdarzenia doszło w Biertowicach w woj. małopolskim. Oskarżony usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu 5 lat więzienia.

  Kilka dni temu w Gdańsku 65-letnia opiekunka brutalnie pobiła 8-miesięczne dziecko. Została nagrana przez mamę dziecka. Jakie konsekwencje karne grożą opiekunce za znęcanie się nad dzieckiem? Czy nagrywanie ukrytą kamerą było legalne? Jak możemy zapobiec takim sytuacjom? Gościem Dzień Dobry TVN była adwokat Anna Lesiak-Grzywińska.