Przyniósł kanister do domu i chciał podpalić żonę. To nie jest odosobniony przypadek

Przemoc domowa
Uwaga! TVN. Miał znęcać się nad partnerką. Sąd przyznał mu opiekę nad dziećmi
Źródło zdj. gł.: atryk_Kosmider/Getty Images
Kobieta była ofiarą przemocy domowej. Jednak na poinformowanie policji, o tym, co dzieje się w jej domu, zdecydowała się dopiero wtedy, gdy mąż przyniósł kanister z benzyną i zagroził, że ją podpali. Nie jest to odosobniony przypadek w ostatnim czasie.

Wyszków. Mąż groził żonie, że ją podali

Przemoc w tym domu trwała od lat. Mąż nadużywał alkoholu oraz narkotyków, a w trakcie awantur niszczył przedmioty w domu, wyzywał żonę, szarpał ją, a nawet groził pozbawieniem życia. - Czara goryczy przelała się, kiedy agresor wszedł do domu z kanistrem benzyny i chciał podpalić żonę. Kobieta zdecydowała się zawiadomić policję - powiedział rzecznik policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński.

Służby podjęły zdecydowane kroki. Mąż usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, a także kierowania wobec niej gróźb karalnych. Ponadto dostał zarzut posiadania marihuany, która została znaleziona w trakcie przeszukania domu. 34-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanych przestępstw. Sąd Rejonowy w Wyszkowie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny areszt na trzy miesiące.

Otwock. Mężczyzna znęcał się nad konkubiną

To nie jest jedyny przejaw przemocy, bo w ostatnich dniach policjanci z Otwocka z grupy patrolowo-interwencyjnej zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który zgodnie z relacją swojej konkubiny znęcał się nad nią od roku.

- 20-letnia pokrzywdzona opowiedziała mundurowym o przemocy, jakiej doświadcza ze strony mężczyzny. Według relacji kobiety, 46-latek będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi i grozi jej pozbawieniem życia. Dochodziło również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, konkubent uderzał ją pięściami i kopał po całym ciele, szarpał za włosy i popychał - powiedział mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Policjanci stworzyli Niebieską Kartę. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Prokurator wystąpił o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku. Obywatel Ukrainy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Garwolin. Syn groził rodzicom

W Garwolinie policjanci zatrzymali 37-latka, który prawdopodobnie znęcał się nad swoimi rodzicami od minimum trzech miesięcy. Syn groził im pozbawieniem życia, używał również przemocy

- Na porządku dziennym były wyzwiska. Kiedy kilka dni temu 37-latek wszczął kolejną awanturę, pokrzywdzeni poprosili o pomoc policjantów - tłumaczyła podkom. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami. Sąd podjął decyzję o areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: TVN24
Autorka/Autor: Daria Pacańska, pop