Przyniósł kanister do domu i chciał podpalić żonę. To nie jest odosobniony przypadek

Uwaga! TVN. Miał znęcać się nad partnerką. Sąd przyznał mu opiekę nad dziećmi
Uwaga! TVN. Miał znęcać się nad partnerką. Sąd przyznał mu opiekę nad dziećmi
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Kobieta była ofiarą przemocy domowej. Jednak na poinformowanie policji, o tym, co dzieje się w jej domu, zdecydowała się dopiero wtedy, gdy mąż przyniósł kanister z benzyną i zagroził, że ją podpali. Nie jest to odosobniony przypadek w ostatnim czasie.

Wyszków. Mąż groził żonie, że ją podali

Przemoc w tym domu trwała od lat. Mąż nadużywał alkoholu oraz narkotyków, a w trakcie awantur niszczył przedmioty w domu, wyzywał żonę, szarpał ją, a nawet groził pozbawieniem życia. - Czara goryczy przelała się, kiedy agresor wszedł do domu z kanistrem benzyny i chciał podpalić żonę. Kobieta zdecydowała się zawiadomić policję - powiedział rzecznik policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński.

Służby podjęły zdecydowane kroki. Mąż usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, a także kierowania wobec niej gróźb karalnych. Ponadto dostał zarzut posiadania marihuany, która została znaleziona w trakcie przeszukania domu. 34-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanych przestępstw. Sąd Rejonowy w Wyszkowie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny areszt na trzy miesiące.

Otwock. Mężczyzna znęcał się nad konkubiną

To nie jest jedyny przejaw przemocy, bo w ostatnich dniach policjanci z Otwocka z grupy patrolowo-interwencyjnej zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który zgodnie z relacją swojej konkubiny znęcał się nad nią od roku.

- 20-letnia pokrzywdzona opowiedziała mundurowym o przemocy, jakiej doświadcza ze strony mężczyzny. Według relacji kobiety, 46-latek będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi i grozi jej pozbawieniem życia. Dochodziło również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, konkubent uderzał ją pięściami i kopał po całym ciele, szarpał za włosy i popychał - powiedział mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Policjanci stworzyli Niebieską Kartę. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Prokurator wystąpił o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku. Obywatel Ukrainy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Garwolin. Syn groził rodzicom

W Garwolinie policjanci zatrzymali 37-latka, który prawdopodobnie znęcał się nad swoimi rodzicami od minimum trzech miesięcy. Syn groził im pozbawieniem życia, używał również przemocy

- Na porządku dziennym były wyzwiska. Kiedy kilka dni temu 37-latek wszczął kolejną awanturę, pokrzywdzeni poprosili o pomoc policjantów - tłumaczyła podkom. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami. Sąd podjął decyzję o areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska, pop

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: atryk_Kosmider/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości