Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. W Polsce największa populacja niedźwiedzi zamieszkuje Bieszczady. Najczęściej przedstawiane dane liczbowe mówią o kilkudziesięciu do nawet 200 osobników. Druga populacja pod względem liczby osobników znajduje się w Tatrach. Sprawdzamy, jak żyje największy ssak drapieżny współczesnej Europy.

  Feng shui to chińska sztuka aranżacji wnętrz, która powstała wiele tysięcy lat temu. Kluczem do jej zrozumienia jest taoistyczna teza o tym, że świat wypełnia energia (chi). Wszystkie elementy w mieszkaniu powinny być dobrane w taki sposób, aby mogła ona swobodnie krążyć. Zgodnie z tą filozofią, jeżeli zadbasz o wprowadzenie zasad feng shui w domu, zagwarantujesz rodzinie dobre samopoczucie, zdrowie, pomyślność oraz powodzenie w pracy. O tym, jak to zrobić opowiedziała konsultantka feng shui - Gabriela Wagner.

  Opadające jesienią liście są zmorą niejednego ogrodnika. Istnieją jednak powody, dla których nie warto się ich pozbywać. Jednym z nich jest ziemia liściowa, o której rozmawiali reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska i Łukasz Skop, prowadzący cykl „Halo ziemia!”.

  Karolina Merska to mieszkająca w Londynie artystka, której wyroby cieszą się ogromną popularnością. Reporterka Anna Senkara dowiedziała się jak wygląda proces twórczy oraz jakie znaczenie kryje się za ludowymi ozdobami.

  Żółwie to bardzo charakterystyczne zwierzęta, które żyją na ziemi od około 225 milionów lat. Jeśli chcesz hodować żółwia domowego, musisz pamiętać o zapewnieniu mu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, w których żyje naturalnie. Nie zapominaj, że żółwie wodne i lądowe mają zupełnie inne potrzeby, a przez to wymagają odmiennych warunków hodowli. Co jeszcze musisz wiedzieć o hodowaniu żółwia domowego?

  Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków. W tym okresie swoje popisy wokalne dają również rudziki, niewielkie ptaki o charakterystycznym rudym upierzeniu na klatce piersiowej. Śpiew rudzika możemy usłyszeć przez cały rok, choć zmienia się on w zależności od intencji ptaka.

  Właściciele kotów zgodnie potwierdzą, że ich pupile uwielbiają spać. Te czworonogi w ciągu dnia ucinają sobie drzemki, których suma wynosi nawet kilkanaście godzin. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie legowisko dla kota – na kaloryfer lub na okno. Wybór danego modelu powinniśmy uzależnić od preferencji naszego pupila. Jak wybrać te najlepsze? W studiu Dzień dobry TVN kilka wskazówek zdradziła nam Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.

  33-letni Piotr, podczas wypadu na najwyższy szczyt Armenii - Aragac został zaatakowany przez niedźwiedzia. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. O Piotrze, jego pasjach i tragicznej śmierci opowiedziała narzeczona Małgorzata Lurzyńska. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN przyrodnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński powiedział, jak się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia i innych dzikich zwierząt.

  Nowelizacja ustawy o czystości i porządku zobowiązuje wszystkich do segregacji śmieci. Ci, którzy nie podporządkują się nowym przepisom mogą zapłacić sankcje w wysokości : od dwu- do czterokrotności przyjętej stawki za odbiór śmieci. O tym jak uniknąć odpowiedzialności zbiorowej i płacenia za błędy sąsiada wyjaśnili goście Dzień Dobry TVN: Karol Wójcik i Monika Michalska.

  Jeże to wbrew pozorom nocne drapieżniki. Nie wszystkie można hodować w domu. Jak wyglądają jeże? Czym się żywią? Czy można wziąć do domu znalezionego jeża? Czy jeże są pod ochroną? Jakie gatunki są dobre do hodowli? Czy jeż w domu to dobry pomysł dla każdego?

  W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Kasię i Damiana, którzy mieszkają w Dąbrowie Górniczej. Zobaczcie ich efektowne, minimalistyczne wnętrze!

  Labradory biszkoptowe występują obok labradorów maści czarnej i czekoladowej. W Europie labradory pojawiły się dopiero w XIX wieku. Jest to gatunek niezwykle silny, energiczny i inteligentny. Labradory lubią się uczyć, zazwyczaj są opanowane i spokojne, choć czasem przejawiają skłonność do agresji. Przede wszystkim jednak labrador jest wiernym towarzyszem człowieka.

  Poziomki są bardzo smacznymi owocami, dlatego warto postawić na ich uprawę. Bez problemu można je zasadzić na działce, w ogrodzie lub nawet na balkonie. Dowiedz się, jak uprawiać poziomki.

  Podróżując po Kubie, studenci medycyny, Natalia Stütz i Filip Woźniak, zobaczyli w jak tragicznej sytuacji są tamtejsze psy. Postanowili coś z tym zrobić, zbierają więc pieniądze i pomagają tamtejszej weterynarz w prowadzeniu schroniska. O swojej działalności opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Domowe pupile nie muszą się zmagać z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w przypadku ich wolno żyjących pobratymców, domek dla kota na zimę może w niektórych sytuacjach naprawdę uratować życie. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji ogród lub działkę.

  O tym, jakie sposoby na przetrwanie zimy mają zwierzęta, opowiedział nam Marcin Kostrzyński. Które zwierzęta zbierają zapasy, a które magazynują tłuszcz w organizmie? Kto szykuje się do zimowego snu, a kto będzie aktywny całą zimę?

  Marzeniem ciężko chorej pani Alicji było znalezienie nowego domu dla jej dziesięcioletniego pieska. Niedawno udało się je spełnić. Jak wygląda obecne życie zwierzaka? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z Anną Labudą, dyrektorką hospicjum w Pucku. A w studiu gościliśmy Magdalenę Jasińską, która adoptowała kotkę Matyldę i psiego behawiorystę, Radka Ekwińskiego.

  Mówi się, że dynia to królowa jesiennych warzyw i owoców. Nic w tym dziwnego: jest dorodna i wyróżnia się spośród innych roślin wyglądem. Dlatego też, chcąc wykorzystać jej atuty, warto postawić dekoracje z dyni we własnym domu. Jeśli jesteś mamą lub tatą, warto pokusić się także o wykonanie dekoracji z dyni dla dzieci – tego typu rozrywka przyniesie mnóstwo radości całej rodzinie.

  Tapety są doskonałą formą wykończenia wnętrza. Ich położenie nie zajmuje dużo czasu, dlatego w kilka godzin można uzyskać atrakcyjny wygląd pomieszczenia. Przed skorzystaniem z tego rozwiązania należy dokładnie poznać dostępne na rynku rodzaje tapet i sposoby ich zastosowania. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Jonatana Kilczewskiego, architekta, który mówił o najmodniejszych fototapetach.

  Chryzantemy kojarzą nam się głównie z corocznymi wizytami na cmentarzach w dzień Wszystkich Świętych. Dla Japończyków natomiast ten kwiat jest symbolem długowieczności i dobrobytu – zdobi on herb japońskich cesarzy, a sam tron cesarski nazywany jest chryzantemowym. Przyjrzyjmy się więc tej wyjątkowej roślinie. O chryzantemach rozmawiali reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska i Łukasz Skop, prowadzący cykl "Halo ziemia!".