Ogród pełniący funkcję terapeutyczną
Wiedza, która jest dostępna w Internecie umożliwia założenie własnego ogrodu dosłownie każdemu. Katarzyna, Sylwia i Anna pokazują w sieci, jak dbać o rośliny i kiedy sadzić poszczególne gatunki. To ich pasja, którą każda z pań rozwinęła na innym etapie swojego życia.
- Dla mnie założenie tego Instagrama miało wartość terapeutyczną. Po to, żeby przede wszystkim pokazywać to, co robię i z drugiej strony też, żeby znaleźć osoby, które również zajmują się ogrodnictwem, więc tworzy się taka fajna społeczność, która dzieli jedną pasję - powiedziała Anna Jędrzejewska.
Roślinomaniaczka podkreśla, że ta pasja daje jej poczucie spełnienia pod względem kreatywności. Swój ogród tworzy w taki sposób, żeby miała piękne widoki z miejsc przeznaczonych do relaksu.
Jak rozwinąć pasję do ogrodnictwa?
Katarzyna Wysocka nie zawsze pasjonowała się ogrodnictwem. Jak wspomina, kiedyś hodowała jedynie kaktusy, bo tylko te rośliny była w stanie utrzymać. Kiedy jednak na poważnie zaczęła zajmować się swoim ogrodem, zdecydowała, że założy kanał w jednym z serwisów.
- Na początku byłam bardzo zestresowana. Nie było opcji, żebym się pokazała przed kamerą albo mówiła i nagrywałam tylko moje ręce, które coś robiły. No i później szybko wyszłam do ogródka i zaczęłam pokazywać to, co u mnie rośnie i jak to uprawiam - tłumaczyła.
Przyznaje, że największą popularność zyskują filmy, w których zachęca do samodzielnego sadzenia roślin i pokazuje jak to zrobić, krok po kroku. - Najczęściej pytają, jak coś posadzić albo kiedy to zrobić albo dlaczego te rośliny w danym tygodniu tak wyglądają - wyjaśniła.
Jak uprawiać własne warzywa?
Sylwia Wawrzyniak pierwszy ogródek założyła, kiedy jej dzieci przyszły na świat. - Wtedy wymyśliłam, że sama będę uprawiać zdrowe warzywa dla nich - wyznała.
W filmach, które publikuje w sieci, pokazuje, jak sadzić rośliny, jak o nie dbać, ale także jak zrobić samodzielnie nawozy z tego, co jest dostępne w naszych domach. - Uprawa własnych warzyw wcale nie jest droga. Wystarczy kupić nasiona, trochę ziemi i mieć kawałek ogródka i wtedy naprawdę można sporo na tym zyskać. Chciałabym pokazać swoim obserwującym, że dzięki swojej sile, pracy własnych rąk, można stworzyć coś naprawdę pięknego - zaznaczyła Sylwia Wawrzyniak.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Barszcz Sosnowskiego. Jak go rozpoznać? Gdzie rośnie? Sprawdź mapę występowania
- Jak nawadniać rośliny, gdy wyjedziemy na urlop? "Jedna z najgorszych rzeczy, którą można zrobić..."
- Jak zrobić tunel foliowy? Konstrukcja, rodzaje stelażu i inne porady
Autor: Daria Pacańska
Reporter: A. Myśliwiec, R. Męczykalski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN