Anna Jędrzejewska, Katarzyna Wysocka i Sylwia Wawrzyniak pasjonują się ogrodnictwem. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się w sieci, bo, jak zgodnie podkreślają, własny ogród może założyć każdy.
Różanecznik jest wspaniałą ozdobą domu lub ogrodu. Krzew mieni się wieloma barwami w zależności od gatunku. Różanecznik katawbijski zachwyca fioletowym kwiatostanem, a różanecznik japoński wypełnia ogród kwiatami w odcieniu pomarańczowoczerwonym.
Sasanka zwyczajna uprawiana jest w polskich ogrodach jako roślina ozdobna. Niewiele osób wie, że oprócz walorów estetycznych gatunek ma również właściwości lecznicze, które można wykorzystać.
Sierpień to czas kiedy hortensje prezentują w pełnym rozkwicie swój legendarny urok. Do największej hodowli tych kwiatów w Wojsławicach wybrał się Piotr Wojtasik. Skąd wzięła się nazwa tych niezwykłych roślin, i w jakich warunkach czują się najlepiej, opowiedziała Małgorzata Gębala.
Rośliny jednoroczne zasługują na swoje specjalne miejsce w ogrodzie. Są dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które często zmieniają ogrodowe aranżacje.
Trytoma groniasta (Kniphofia uvaria) w naturalnym środowisku występuje w południowych obszarach Afryki i na Madagaskarze. Od około XIX wieku jest również hodowana w Europie. Kiedy wysiewać roślinę i jak ją pielęgnować, by cieszyć się pięknym widokiem egzotycznych kwiatów?
"Są przystrojone sklepy, restauracje". Czym wydarzenie zaskakuje w tym roku? W materiale Dzień Dobry TVN opowiedział o tym miłośnik roślin Łukasz Skop.
Lewizja, roślina o wyjątkowym ubarwionych, zaokrąglonych płatkach, stanowi doskonałą propozycję do ogrodów skalnych. Trudny, dość surowy teren to warunki, które kwiat lewizja lubi i toleruje. Rzadziej spotykana jest lewizja w doniczce, jednak przy zachowaniu właściwej pielęgnacji roślina będzie rosła równie dobrze jak na skalniaku.
Liliowce to chętnie uprawiane byliny ogrodowe. Wielu z nas ceni sobie ich piękne i dorodne kwiaty, długowieczność oraz atrakcyjne ulistnienie. Sprawdźmy, czym się wyróżnia liliowiec ogrodowy "Stella de Oro" i jak o niego dbać.
Nasturcje pnące coraz częściej goszczą w naszych ogrodach. I nic dziwnego. Ich piękne kwiaty i liście dodadzą uroku niejednej altanie czy podporze. Sprawdźmy, jak uprawiać nasturcje pnące.
Byliny, zwłaszcza te, które kwitną, są grupą roślin często uprawianą w ogrodach. Wiele z nich pełni nie tylko rolę ozdobną, ale i praktyczną. Taka właśnie jest pragnia syberyjska – czas poznać ją bliżej.
Miodunka plamista to niepozorny kwiat, który swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu umaszczeniu liści. Sadzonki miodunki plamistej, które mają optymalne warunki naturalne, mogą pochwalić się kolorowym kwiatostanem, złożonym z wielu drobnych kwiatów.