Jak zachować lato na balkonie? "Obalamy mit"

Lato na balkonie
Jak zatrzymać lato na balkonie?
Źródło: Dzień Dobry Wakacje
Jeśli nie mamy nikogo, kto mógłby zająć się kwiatami pod naszą nieobecność, to może okazać się, że zastaniemy je po powrocie w opłakanym stanie. Joanna Legutko, ogrodniczka, opowiedziała o tym, jak je uratować.

Jak uratować kwiaty na balkonie?

Okazuje się, że zwiędnięte kwiaty potrzebują konkretnych działań. Zaczynamy od odcięcia przekwitłych elementów i wdrażamy intensywne podlewanie oraz nawożenie.

- Ja rekomenduję nawozy ekologiczne, które sami sobie w domu możemy zrobić. (...) taki przykład to nawóz ze skórki banana. Normalnie taką zużytą skórkę zalewamy ciepłą wodą. (...) Taki nawóz ma dużo makro i mikroelementów, czyli całe jedzenie, które jest potrzebne roślinie - powiedziała ogrodniczka.

Takie nawozy warto stosować nie tylko, kiedy roślina jest uschnięta, ale także wcześniej w trakcie zwykłej pielęgnacji.

Jakie warzywa można uprawiać jesienią?

O tej porze roku możemy zasadzić np. rzodkiewkę na taśmie, którą trzeba zdecydowanie mocniej podlewać, ale można zbierać do wczesnej jesieni. - Jeszcze możemy koperek sobie zasiać w takiej skrzyneczce, możemy jeszcze szpinak zasiać i listki sobie zbierać. Obalamy mit, że na balkonie, na takiej małej przestrzeni, nie możemy uprawiać warzyw - powiedziała ogrodniczka.

W sklepach pojawiają się cebulki tulipanów, hiacyntów, narcyzów. Sadzimy je jesienią, ale kwitną dopiero wiosną. W doniczce układamy cebule warstwowo, najmniejsze powinny być na samej górze. Każdy poziom przykrywamy odpowiednią ilością ziemi. - Podlewamy, odstawiamy przykrywamy agrowłókniną na balkonie. Takie cebule muszą przymarznąć - wyjaśniła ekspertka. W marcu nasza skrzynka zacznie już kwitnąć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

sposób na wnętrze
sposób na wnętrze
podziel się:

Pozostałe wiadomości