Co robić w ogrodzie we wrześniu? Poznaj porady eksperta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co robić w ogrodzie we wrześniu?
Co robić w ogrodzie we wrześniu?
Kącik jesieniary
Kącik jesieniary
Styl jesieniary - swetry i spódnice
Styl jesieniary - swetry i spódnice
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Skarby jesieni – pomysły na pyszne przetwory
Skarby jesieni – pomysły na pyszne przetwory
Jesienne wianki do każdego wnętrza
Jesienne wianki do każdego wnętrza
Jesienne smaki
Jesienne smaki
Rozgrzej się na jesień
Rozgrzej się na jesień
Jesień to czas zmieniającej się pogody, dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o rośliny. Okazuje się, że to też dobry moment na sadzenie nowych okazów. Co zrobić, żeby wszystkie przetrwały zbliżającą się nieuchronnie zimę? O tym opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN ogrodnik Łukasz Skop.

Rośliny jesienią

Łukasz Skop podkreślił, że jest to doskonały moment, żeby podzielić wszystkie byliny, czyli rośliny wieloletnie, na te, które kwitną na początku i na końcu lata. - Te, które już przekwitły, możemy wykopać, podzielić, rozsadzić w ogrodzie w nowe miejsca - tłumaczył ogrodnik. Rośliny, które kwitną teraz, należy zostawić, i jak podkreślił ekspert, nie przeszkadzać im. - Nie trzeba ich przykrywać, one doskonale znoszą mrozy - wyjaśnił.

Doskonałym zabezpieczeniem są opadające liście drzew. Zgrabiamy je z trawnika, bo będą blokowały dostęp do promieni słonecznych, a to opóźni wzrost trawy.

We wrześniu możemy jeszcze nawozić ogród jesiennymi nawozami o niższej zawartości azotu. - Możemy też posadzić kwiaty, które w przyszłym roku na początku lata będą kwitły i to są rośliny dwuletnie. (...) Koniec lata, początek jesieni to jest okres, kiedy ponownie możemy wysiewać w warzywniku nowalijki, czyli rzodkiewka, sałata, koperek, rukola, musztardowce - wyliczał ekspert.

Jakie rośliny schować do domu po lecie?

Są też rośliny, które musimy schować na zimę. Szczególnie jeśli chodzi o wszystkie sukulenty, czyli aloesy, agawy, grubosze czy szawerie.

- Mogą jeszcze we wrześniu zostać na zewnątrz, ale ograniczamy im podlewanie o połowę mniej więcej. Dwa razy rzadziej, bo przygotowujemy je na przechowanie w domu. Natomiast wszystkie piękne kaktusy, które mieliśmy na zewnątrz, we wrześniu przestajemy podlewać zupełnie - zaznaczył Łukasz Skop. Jak podsumował, najważniejsza zasada to cieszyć się z ogrodu i z niego korzystać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana