kalendarz

  kalendarz

  Kalendarz adwentowy kojarzy się przede wszystkim z drobnymi słodyczami zamkniętymi w pudełeczkach. Jednak coraz częściej spotkać można takie kalendarze w formie zadań lub innych drobnych prezentów. Taka forma pozwala przygotować się do świąt i poznawać siebie nawzajem w związku. Sprawdź nasz pomysł na kalendarz adwentowy dla par.

  W kalendarzu żydowskim znajduje się wiele świąt, które mają upamiętniać ważne wydarzenia z historii narodu wybranego. Jednym z nich jest Chanuka, obchodzona w miesiącu kislew, czyli w okresie jesienno-zimowym. Jest to święto ruchome i każdego roku przypada w innym dniach.

  Adwent to okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada 2020 roku i trwa cztery tygodnie. Ten czas umili dzieciom na pewno kalendarz adwentowy. W naszym studiu pokazaliśmy, jak przygotować go własnoręcznie.

  Profilaktyka i wsparcie pacjentek dotkniętych nowotworem piersi - taki jest cel wyjątkowego kalendarza "Power of community 2021". Dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie dla kobiet chorych na raka i ich bliskich. Panowie spotkali się na sesji zdjęciowej już po raz piąty. O szczegółach kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" opowiedzieli nam trener Daniel Qczaj, podróżnik i bloger Robert Szulc oraz menadżer Artur Łyczko.

  W prawie pracy mamy 4 dni urlopu na żądanie i właśnie one mogą zdziałać cuda w tym roku. W jakich miesiącach z nich skorzystać, aby mieć dużo wolnego od pracy? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz TVN24 Paweł Blajer.

  Czy komisariat policji to odpowiednie miejsce dla kalendarza z roznegliżowanymi modelkami? Dlaczego mężczyźni wieszają plakaty z gołymi paniami w miejscu pracy, a nie robią tego w domu? W Dzień Dobry TVN były rzecznik policji Mariusz Sokołowski powiedział, jak władze walczą z tym na komisariatach, a psychiatra Maja Polikowska-Herman - dlaczego się tam w ogóle pojawiają.

  Marian Lańda, nazywany przez miejscowych i turystów "Człowiekiem-kalendarzem", mieszka w liczącej 30 mieszkańców wsi Ropki. Człowiek zasłynął w okolicy z tego, że zna daty wszystkich imienin w kalendarzu. Potrafi również dopasować losową datę do dnia tygodnia. Co jeszcze zapamiętuje Pan Marian?

  Wraz z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem TVN24 BIS Robertem Stanilewiczem przyjrzeliśmy się kalendarzowi na 2017 r. Dzięki temu wiemy już, jak zaplanować urlop, by trwał jak najdłużej. Dowiedzieliśmy się również, gdzie warto wyjechać w te dni.

  Dzisiaj odbędzie się finał 9. edycji akcji Wielcy Małym. Misją akcji jest przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt bezdomnych pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. Zobaczcie, które gwiazdy biorą w niej udział i dlaczego. Ze znanymi i lubianymi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Mogliśmy też zobaczyć psiaki, które czekają na dom. Może znajdą go u Was? Zachęcamy do adopcji.

  "Projekt Q" to pierwszy taki kalendarz w Polsce. Autorem zdjęć, które się w nim ukazały jest Chriss Addams, a modelkami i modelami są geje, lesbijki, rodziny tęczowe, osoby transpłciowe i niebinarne. O celu, jaki przyświecał twórcom kalendarza, lękach i tolerancji rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: założycielem Stowarzyszenia Stonewall Arkiem Klukiem, Karoliną Lemur Niedźwiecką oraz mamą Karoliny - Alicją Kubiak.

  Już po wakacjach, ale nie ma co rozpaczać. Z naszego wyliczenia wynika, że w roku szkolnym dni bez szkoły będzie aż 111. Zobaczcie, w jakie dni przypadają święta i kiedy można liczyć na długi weekend.

  Kalendarz Pirelli od zawsze słynął z pięknych aktów znanych modelek. Przyszłoroczna edycja różni się tym, że do zdjęć pozują kobiety cenione nie za wygląd, a za osiągnięcia i osobowość. Kto zdecydował, by kalendarz Pirelli 2016 był inny? Autorką zdjęć jest Annie Leibovitz. Kogo zobaczymy w kalendarzu? I w jaki sposób udało się fotografce zdobyć zaufanie modelek? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Co łączy Omenę Mensah i Justynę Steczkowską z pięknymi, marokańskimi pejzażami oraz edukacją w Ghanie? Jak, zdaniem naszych gości, powinno wyglądać "mądre pomaganie"? Na co przeznaczone zostaną pieniądze, które uda się zebrać dzięki inicjatywie Omeny Mensah? Zobaczcie! Pomożecie?

  W Dzień Dobry TVN zaczęliśmy wakacje i oddajemy się słodkiemu lenistwu. Ale nie wszyscy! Bartek Jędrzejak, korzystając z paru wolnych chwil, wziął udział - wspólnie z Wiktorią, która marzy o tym, by zostać piosenkarką - w sesji zdjęciowej do kalendarza fundacji SOS Wioski Dziecięce!

  Sylwia Pawlak i Agnieszka Kułaga oraz inne sportsmenki rozebrały się, by pomóc młodym sportowcom. Powstał kalendarz z którego zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony wyłącznie na cele charytatywne. W studiu Dzień Dobry TVN autorka zdjęć do kalendarza Dominika Cuda opowiedziała z jakim odzewem spotkał się ich projekt, a Sylwia i Agnieszka o tym, jak czuły się w roli modelek.

  Z Dzień Dobry TVN sprawimy, że w Nowy Rok wejdziecie w doskonałych nastrojach. Poradzimy, jak sprytnie wykorzystać urlop, żeby wolnych dni było więcej - rozgryziemy kalendarz na 2015 rok. Sprawdzimy, czy postanowienia noworoczne mają sens, a przy naszych telefonach zasiądą wróżki. Chcecie sprawdzić, co Was czeka w 2015 roku? Bądźcie z nami w piątek o 8.00!

  Już po raz siódmy powstał kalendarz w ramach akcji "Wielcy Małym". Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla bezdomnych zwierząt. Czym różni się ta edycja kalendarza od poprzednich? Jakie gwiazdy zaangażowały się w akcję? Gdzie można kupić kalendarz? W jaki inny sposób można pomóc bezdomnym zwierzętom? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów zaangażowanych w akcję "Wielcy Małym": Olgę Bończyk, Martę Żmudę-Trzebiatowską i Rafała Królikowskiego.