kalendarz

  kalendarz

  "Nabrałam pewności siebie".

  Zaledwie kilkanaście dni przed finałem WOŚP reżyserka Renata Gabryjelska zaczęła wcielać w życie projekt wyjątkowego kalendarza - "Widzę. Czuję. Reaguję.". Do współpracy zaprosiła fotografa Bastka Czernka i 12 wspaniałych kobiet. O pomyśle i kobiecej sile opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Wraz z nadejściem nowego roku zwykle zaczynamy planować krótkie wyjazdy i urlopy. Dobrze jest wybrać datę, kiedy wypada święto, a więc jest to dzień wolny dla pracowników. Wielkimi krokami zbliża się 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli. Czy musimy wtedy iść do pracy?

  Wielkimi krokami zbliża się nowy rok, więc wiele osób zacznie planować już krótkie wyjazdy i dłuższe wakacje. Kiedy najbardziej opłaca się wziąć wolne w 2022 roku? Do którego miesiąca można wykorzystać zaległy urlop? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Monika Smulewicz, ekspertka do spraw kadr i płac.

  Pierwszy śnieg pojawia się między listopadem a grudniem, jednak to nie on wyznacza początek zimy. Noce są coraz dłuższe, a temperatury coraz niższe, jednak pierwszy dzień kalendarzowej zimy jeszcze przed nami. 

  "Wszyscy robiliśmy to non profit".

  Oto rady krok po kroku.

  Kalendarz adwentowy kojarzy się przede wszystkim z drobnymi słodyczami zamkniętymi w pudełeczkach. Jednak coraz częściej spotkać można takie kalendarze w formie zadań lub innych drobnych prezentów. Taka forma pozwala przygotować się do świąt i poznawać siebie nawzajem w związku. Sprawdź nasz pomysł na kalendarz adwentowy dla par.

  Kalendarz adwentowy to sposób na umilenie sobie czasu przed nadchodzącymi świętami. W sklepach można kupić gotowe kalendarze czkoladkowe. Jednak co jeśli nie lubimy słodyczy? Sprawdź, jak może wyglądać wyjątkowy kalendarz DIY dla samej siebie lub dla przyjaciółki. 

  Kalendarz adwentowy daje się 1 grudnia. Zatem, w tym dniu powinien być już gotowy. Żeby zdążyć na czas warto zacząć już dzisiaj myśleć o nim, aby uszczęśliwić swoich bliskich. Sprawdź nasze pomysły na taki kalendarz i jak go przygotować. 

  Czy warto dawać je dzieciom?

  Jak wykonać go samodzielnie?

  Fundacja i redakcja "Wysokich Obcasów” chcą pomóc Białorusi, wydając specjalny kalendarz, w którym polskie gwiazdy pozują topless z kotami. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinom białoruskich więźniów politycznych. W Dzień Dobry TVN o akcji opowiedziała jej pomysłodawczyni, czyli Jagoda Kwiatkowska, a także Julia Kamińska i Bovska.

  Zrobiły zdjęcia w szczytnym celu

  6 września świętujemy Dzień walki z prokrastynacją. By sobie z nią poradzić, warto sięgnąć po odpowiednie narzędzia. Kasia Mistacoglu, ekspertka ds. planowania w Dzień Dobry TVN zaprezentowała gadżety ułatwiające organizację życia.

  Kalendarz świąt i długich weekendów w 2022 roku umożliwia wcześniejsze zaplanowanie urlopów. Z końcem roku 2021 wiele osób będzie musiało zadeklarować terminy urlopowe. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne od pracy.

  Pierwszy dzień lata - na ten moment czeka wielu z nas. Lato kojarzy się bowiem ze słońcem, wypoczynkiem i relaksem. To ulubiona pora roku zarówno dzieci, które cieszą się wtedy wakacjami, jak i wielu dorosłych, którzy mogą planować urlopy. Kiedy rozpoczyna się astronomiczne, a kiedy kalendarzowe lato 2022?

  Dwanaście niezwykłych, charyzmatycznych seniorek z Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku wystąpiło w sesji zdjęciowej do kalendarza. Skąd pomysł na projekt i jak zareagowały na niego modelki?

  Planując urlop w 2021 roku, warto wziąć pod uwagę dni świąteczne, które według prawa są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Dzięki temu zyskamy dłuższy wypoczynek, nie wykorzystując przy tym wielu dni z przysługującego nam urlopu.

  W kalendarzu żydowskim znajduje się wiele świąt, które mają upamiętniać ważne wydarzenia z historii narodu wybranego. Jednym z nich jest Chanuka, obchodzona w miesiącu kislew, czyli w okresie jesienno-zimowym. Jest to święto ruchome i każdego roku przypada w innym dniach.

  Na zdjęciach Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź, Antek Pawlicki i Adam Fidusiewicz. Gwiazdy zapozowały do niezwykłego kalendarza, który łączy pokolenia i wspiera najmłodszych. O szczytnym celu, jaki im przyświeca, uczestnicy akcji opowiedzieli w naszym programie.

  Adwent to okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada 2020 roku i trwa cztery tygodnie. Ten czas umili dzieciom na pewno kalendarz adwentowy. W naszym studiu pokazaliśmy, jak przygotować go własnoręcznie.

  To już 11. edycja kalendarza "Dżentelmeni", którego dobrym duchem i opiekunem jest Olivier Janiak. Po pięciu latach przerwy kilkunastu znanych i lubianych mężczyzn skrzyknęło się, by ponownie pomóc potrzebującym. O tegorocznej akcji opowiedzieli nam nieco więcej Przemysław Kossakowski, Cezary Pazura oraz Olivier Janiak.

  Profilaktyka i wsparcie pacjentek dotkniętych nowotworem piersi - taki jest cel wyjątkowego kalendarza "Power of community 2021". Dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie dla kobiet chorych na raka i ich bliskich. Panowie spotkali się na sesji zdjęciowej już po raz piąty. O szczegółach kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" opowiedzieli nam trener Daniel Qczaj, podróżnik i bloger Robert Szulc oraz menadżer Artur Łyczko.

  W prawie pracy mamy 4 dni urlopu na żądanie i właśnie one mogą zdziałać cuda w tym roku. W jakich miesiącach z nich skorzystać, aby mieć dużo wolnego od pracy? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz TVN24 Paweł Blajer.

  Czy komisariat policji to odpowiednie miejsce dla kalendarza z roznegliżowanymi modelkami? Dlaczego mężczyźni wieszają plakaty z gołymi paniami w miejscu pracy, a nie robią tego w domu? W Dzień Dobry TVN były rzecznik policji Mariusz Sokołowski powiedział, jak władze walczą z tym na komisariatach, a psychiatra Maja Polikowska-Herman - dlaczego się tam w ogóle pojawiają.

  Marian Lańda, nazywany przez miejscowych i turystów "Człowiekiem-kalendarzem", mieszka w liczącej 30 mieszkańców wsi Ropki. Człowiek zasłynął w okolicy z tego, że zna daty wszystkich imienin w kalendarzu. Potrafi również dopasować losową datę do dnia tygodnia. Co jeszcze zapamiętuje Pan Marian?

  Wraz z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem TVN24 BIS Robertem Stanilewiczem przyjrzeliśmy się kalendarzowi na 2017 r. Dzięki temu wiemy już, jak zaplanować urlop, by trwał jak najdłużej. Dowiedzieliśmy się również, gdzie warto wyjechać w te dni.

  Dzisiaj odbędzie się finał 9. edycji akcji Wielcy Małym. Misją akcji jest przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt bezdomnych pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. Zobaczcie, które gwiazdy biorą w niej udział i dlaczego. Ze znanymi i lubianymi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Mogliśmy też zobaczyć psiaki, które czekają na dom. Może znajdą go u Was? Zachęcamy do adopcji.

  "Projekt Q" to pierwszy taki kalendarz w Polsce. Autorem zdjęć, które się w nim ukazały jest Chriss Addams, a modelkami i modelami są geje, lesbijki, rodziny tęczowe, osoby transpłciowe i niebinarne. O celu, jaki przyświecał twórcom kalendarza, lękach i tolerancji rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: założycielem Stowarzyszenia Stonewall Arkiem Klukiem, Karoliną Lemur Niedźwiecką oraz mamą Karoliny - Alicją Kubiak.