Palmy to najmodniejsze rośliny sezonu. Z powodzeniem możemy przystrajać nimi nasze domowe wnętrza. Panuje jednak przekonanie, że rośliny te są trudne w utrzymaniu i szybko marnieją. W programie obalamy mity związane z ich hodowlą.

  Na zboczach Gubałówki, na Furmanowej stoi chałupa góralska zbudowana z kamieni i bali. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Zobaczcie!

  Każdego roku Polacy marnują ogromne ilości żywności. Szacuje się, że rocznie do kosza trafia nawet 9 milionów ton jedzenia. Jak uniknąć wyrzucania żywności w przypadku, gdy kupiliśmy jej za dużo? Dawid Kozioł, czyli Pan Zielony Gadżet, zaprezentuje ekologiczne gadżety, które rozwiążą wszystkie nasze problemy.

  Łazienka to wyjątkowe miejsce, które można nazwać domową strefą relaksu. Aby jednak mogła spełniać swoją funkcję, należy zadbać o jej odpowiednią aranżację. Duże znaczenie ma tutaj wygląd ścian. Jednym z ciekawych pomysłów jest tapeta wodoodporna. Wprowadzając ją do wnętrza łazienki, można uzyskać wspaniały efekt końcowy.

  Jak wynika z badań, relacje z bliskimi są dla nas najważniejsze – niezależnie od pokolenia. Obecność kompletu najbliższych przy wigilijnym stole jest podstawowym warunkiem udanych świąt. Może warto więc odłożyć nasze smartfony i wylogować się do życia na jeden wieczór? Z naszymi gośćmi Martą Lech-Maciejewską, Janem, Zygmuntem i Mieczysławem Lechem oraz Magdalena Chorzewską zastanawialiśmy się dzisiaj, o co tak naprawdę chodzi w święta.

  Od roku obowiązują w Polsce nowe, surowsze przepisy dotyczące porzucania niechcianych zwierząt. W świetle prawa czyn ten uznawany jest za przestępstwo znęcania się, a osoba winna jego popełnienia może spędzić w więzieniu nawet 3 lata. O ratowaniu zwierzaków opowiedziała aspirant Iga Sozoniuk, szerzej znana jako Ace Ventura Psi Detektyw.

  Wiele osób uważa, że porozumiewanie się jest zastrzeżone wyłącznie dla ludzi, a jeżeli zwierzęta mówią, to tylko w noc wigilijną. Ale to nieprawda, ponieważ badacze dowodzą, że zwierzęta potrafią ze sobą rozmawiać o każdej porze dnia i nocy. W jaki sposób to robią? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN przyrodnika, Marcina Kostrzyńskiego.

  W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” odwiedziliśmy dom Małgorzaty Budzich, której życiową pasją jest odnawianie i przerabianie mebli. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską opowiedziała o swoich inspiracjach i projektach.

  Świąteczne zapachy unoszące się w całym domu tworzą niesamowitą atmosferę. Problem pojawia się wtedy, gdy w kuchni przyrządzamy kilka różnych potraw. Jak zniwelować mocne zapachy? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Architekt Porządku, Agnieszka Witkowska.

  W Przyszowicach w powiecie gliwickim znajduje się prawdopodobnie najbardziej rozświetlony dom na Śląsku. Jego właścicielem jest Marian Smolka. Odwiedził go dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Prezent dla kota nie jest ekscentrycznym wymysłem ludzi zakochanych w swoich czworonogach. Te ciekawe świata, zawsze skore do zabawy zwierzęta chętnie korzystają z nowych gadżetów lub eksplorują nieznane obszary

  Kominek elektryczny jest elementem dekoracyjnym dużo łatwiejszym w utrzymaniu i montażu niż tradycyjny kominek na drewno czy kominek gazowy. Nie wymaga odprowadzania dymu, doprowadzenia gazu czy dokładania do ognia, ale nie posiada prawdziwego, trzaskającego płomienia. Jakie są rodzaje kominków elektrycznych? Czy pasują do każdego wnętrza? Czy ogrzeją całe mieszkanie?

  Prezent dla kota nie jest ekscentrycznym wymysłem ludzi zakochanych w swoich czworonogach. Te ciekawe świata, zawsze skore do zabawy zwierzęta chętnie korzystają z nowych gadżetów lub eksplorują nieznane obszary swojego terytorium. Potrafią też cieszyć się ze smakołyków nie mniej niż ludzie.

  Prezent pod choinkę dla psa? Niektórym taki pomysł może wydawać się dziwaczny, ale dla właścicieli czworonogów potrzeba obdarowania pupila w święta jest czymś zupełnie naturalnym. W końcu pies jest jednym z ukochanych członków rodziny. Co więcej, potrafi szczerze cieszyć się z tego, co otrzymuje.

  Panleukopenia u kota to zaraźliwa choroba wywoływana przez wirus FPV. Niełatwo go zwalczyć, a sieje nie lada spustoszenie w organizmie naszego pupila – powoduje ostre zapalenie jelit oraz obniżenie poziomu leukocytów, czyli białych krwinek. Najbardziej narażone na koci tyfus są małe koty, do 6. miesiąca życia, jednak panleukopenia u dorosłych kotów także pojawia się stosunkowo często.

  Podróże z psem wymagają dopełnienia różnych formalności, potrzebny jest odpowiedni transporter. W zależności od środka lokomocji trzeba zwrócić uwagę na inne istotne kwestie. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym oraz nie narazić się na sprzeciw kontrolerów, poznaj zasady przewożenia psów. Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca oraz Agnieszka Jarecka, mistrzyni Europy w skijoringu i bikejoringu. Poznacie również historię Marty Gawęckiej, która w terminalu cargo na lotnisku im. Chopina wysyła zwierzęta w przestworza.

  Jak zrobić świeczkę? Jak się okazuje, wcale nie jest to trudne. Świeczki wspaniale umilają chłodne wieczory, wnosząc do mieszkania niepowtarzalny klimat. Nie wymagają dużego nakładu pracy, więc mogą posłużyć za upominek. Oto kilka propozycji, dzięki którym bez problemu wykonasz świeczkę zapachową i żelatynową.

  4 -miesięczną kozę znaleziono na śmietniku. Teraz koza Zosia teraz szuka nowego domu. W Bielsku-Białej Agata Zjawińska spotkała się z weterynarz Anną Nikolajdu-Kudła orazJoanną Kraj - Prezes Fundacji „Psia Ekipa”.