Kupiła wiekowy dom
Noemi Rogalewska do zakupu swojego wymarzonego domu dorastała kilka miesięcy. Okazało się, że jest to dobre miejsce dla niej i jej rodziny. Dość szybko postanowili zamieszkać w tym budynku, choć remont raczej potrwa latami.
- Nie przerażała mi ta perspektywa, dlatego, że mam tatę, który sam wybudował dwa domy. Dał w ogóle zielone światło, żeby ten dom kupić, bo on tutaj przyjechał, obejrzał go bardzo dokładnie i powiedział, że to jest remont, który nie będzie kosztował miliona złotych - powiedziała właścicielka domu.
Kobieta zadbała o to, aby pewne elementy budynku zostały niezmienne. - Chcieliśmy zostawić jak najwięcej elementów, które są oryginalne. Odnowić je o tyle, ile się da, to wiadomo, usunąć. Natomiast to, co się da, to jak najbardziej zadbać o to, zostawić - powiedziała Rogalewska. W pomieszczeniach zachowana zostanie część oświetlenia, podłoga drewniana, a nawet fragmenty ścian. - Lubimy starocie z moim mężem, więc absolutnie wyburzenie tego domu nie wchodziło w grę, bo takie opinie też były - dodała.
Niezwykły wystrój stuletniego domu
Ważnym elementem tego domu są niezwykłe, drewniane schody. Zachowane są w bardzo dobrym stanie, a jedynym ich mankamentem jest gruba warstwa farby olejnej. - Nie są spruchniałe, to mnie bardzo ucieszyło, że nie trzeba będzie tych schodów wymieniać. (...) To będzie kolejny oryginalny element w tym domu - powiedziała Noemi Rogalewska.
Właścicielka z każdym dniem remontu odkrywa kolejne fragmenty budynku warte zachowania. - Zdecydowanie chce podtrzymać historię tego domu. Nie chcę tworzyć tu niczego nowego od podstaw. Raczej chcę się oprzeć na tym, co już jest. Chcę zostawić maksymalną ilość oryginalnych elementów - podkreśliła. - Mi w ogóle nie przeszkadza, że ten remont będzie trwał latami - podsumowała.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Światło na jesienną szarugę. Jak ocieplić wnętrze mieszkania?
- Domowa renowacja skórzanej kurtki. "To nie jest trudny proces"
- Drugie życie niepotrzebnych przedmiotów. "Zawróciliśmy z drogi na wysypisko 500 ton mebli"