Noemi Rogalewska zaprosiła nas do swojego 103-letniego domu. Znalazła go przez przypadek, kiedy oglądała różne budynki z rodzicami, którzy postanowili zmienić miejsce zamieszkania. W rozmowie z Darią Pacańską w ramach cyklu "Styl na wagę złota" opowiedziała o wystroju z drugiej ręki i trudnym remoncie.
Tomek i Kornelia od szesnastu lat zajmują się odtwarzaniem historycznej biżuterii. Pracują na zlecenie muzeów, archeologów, a także pasjonatów historii. Swoją pracę traktują niczym misję. O wyjątkowym zajęciu opowiedzieli w materiale Dzień Dobry TVN.
"Pochodzę z bardzo artystycznej rodziny".
Nadmierny konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy. Dla dobra planety warto zrezygnować ze szkodliwego nawyku, jakim zapełnianie garderoby nowymi, czasem zupełnie niepotrzebnymi rzeczami. Stare ubrania i buty pochodzące ze sklepów z drugiej ręki także nadają się do użytku, zwłaszcza jeśli zostają poddane renowacji.
Odnawianie butów to nie jest prosty zabieg. Trzeba wiedzieć jakich produktów oraz szczotek użyć do konkretnych materiałów. Nie każdy but można prać w pralce, a niektóre warto nawet czyścić na sucho.
Czasy świetności typowa boazeria, znana z domów babć i rodziców, ma już za sobą. Teraz jest już niemodna i często nie za bardzo wiadomo, co z nią zrobić. Prosty sposób na zmianę wystroju wnętrza to malowanie boazerii. Jak się za to zabrać?
Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.
Każdy po pewnym czasie mieszkania w jednych wnętrzach, marzy o ich metamorfozie. Można wówczas zmienić dekoracje, zakupić nowe meble, bądź całkowicie przeobrazić ściany. Dobrym do tego wyborem są okładziny. Poznajcie ich zalety.
Martyna Zastawna zajmuje się renowacją i personalizacją obuwia, a Karina Wacławik przerabianiem starej odzieży. Dlaczego postanowiły zająć się renowacją starych rzeczy w czasach "totalnego konsumpcjonizmu"?