Na jednym z krakowskich osiedli pewien właściciel wyprowadza psa bez smyczy i kagańca, mimo że jest agresywny i brutalnie atakuje inne czworonogi. Czy agresja psa to wina jego właściciela czy rasy? Jak wyprowadzać swojego pupila, który atakuje inne zwierzęta?

  Wabi-sabi to bardzo pojemne pojęcie. Najogólniej jest to japońska sztuka znajdowania piękna w niedoskonałości. Wabi-sabi to filozofia życia, świadomy wybór prostoty: również w otaczaniu się meblami i przedmiotami.

  Na kanapach w studiu Dzień Dobry TVN rozsiadły się prawdziwe arystokratki - dwie urocze kotki rasy brytyjskiej. Jak powiedział Marcin Prokop, obie "panie" przyszły do nas, aby zaprezentować wdzięki i opowiedzieć o swoim jakże spokojnym i wycofanym charakterze.

  Okazuje się, że niektóre rośliny, które mają być ozdobą domu mogą szkodzić naszym zwierzakom domowym. Jakie zatem kwiaty nie zagrożą zdrowiu czy życiu naszych pupili? Zapytaliśmy o to ogrodnika, Łukasza Skopa.

  Redakcja Dzień dobry TVN szuka domu dla kolejnego słodkiego futrzaka. Tobiś to malutki (ważący niewiele ponad 10 kg) roczny psiak, który szuka domu. W warunkach schroniskowych jest bardzo pozytywnym i otwartym psiakiem.

  Piec lubi zabawy i ćwiczenia, bez względu na pogodę i porę dnia. Jednym z gadżetów, które może urozmaicić mu życie i zaspokoić jego potrzeby związane z aktywnością jest mata węchowa. Jak ją wykonać samemu w domu? Czym jeszcze zająć psa, aby się nie nudził?

  Maty węchowe przygotowane przez mieszkańców domu Wielkiego Brata. Gabi Drzewiecka osobiście dostarczyła prezenty do schroniska w Łowiczu. Różnego rodzaju zabawki na smakołyki są dla psa nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim służą do treningu umysłowego i nauki. Pobudzają intelekt, rozwijają inteligencję i są urozmaiceniem zabaw z właścicielem. Zabawki edukacyjne dla psa można w prosty sposób wykonać samodzielnie w domu.

  Palmy to najmodniejsze rośliny sezonu. Z powodzeniem możemy przystrajać nimi nasze domowe wnętrza. Panuje jednak przekonanie, że rośliny te są trudne w utrzymaniu i szybko marnieją. W programie obalamy mity związane z ich hodowlą.

  Na zboczach Gubałówki, na Furmanowej stoi chałupa góralska zbudowana z kamieni i bali. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Zobaczcie!

  Każdego roku Polacy marnują ogromne ilości żywności. Szacuje się, że rocznie do kosza trafia nawet 9 milionów ton jedzenia. Jak uniknąć wyrzucania żywności w przypadku, gdy kupiliśmy jej za dużo? Dawid Kozioł, czyli Pan Zielony Gadżet, zaprezentuje ekologiczne gadżety, które rozwiążą wszystkie nasze problemy.

  Łazienka to wyjątkowe miejsce, które można nazwać domową strefą relaksu. Aby jednak mogła spełniać swoją funkcję, należy zadbać o jej odpowiednią aranżację. Duże znaczenie ma tutaj wygląd ścian. Jednym z ciekawych pomysłów jest tapeta wodoodporna. Wprowadzając ją do wnętrza łazienki, można uzyskać wspaniały efekt końcowy.

  Jak wynika z badań, relacje z bliskimi są dla nas najważniejsze – niezależnie od pokolenia. Obecność kompletu najbliższych przy wigilijnym stole jest podstawowym warunkiem udanych świąt. Może warto więc odłożyć nasze smartfony i wylogować się do życia na jeden wieczór? Z naszymi gośćmi Martą Lech-Maciejewską, Janem, Zygmuntem i Mieczysławem Lechem oraz Magdalena Chorzewską zastanawialiśmy się dzisiaj, o co tak naprawdę chodzi w święta.

  Od roku obowiązują w Polsce nowe, surowsze przepisy dotyczące porzucania niechcianych zwierząt. W świetle prawa czyn ten uznawany jest za przestępstwo znęcania się, a osoba winna jego popełnienia może spędzić w więzieniu nawet 3 lata. O ratowaniu zwierzaków opowiedziała aspirant Iga Sozoniuk, szerzej znana jako Ace Ventura Psi Detektyw.