W Polsce dokonuje się uboju 30 tys. koni rocznie. Ostatnie chwile życia tych dostojnych zwierząt zwykle okupione są niewyobrażalnym cierpieniem. Poprawa ich losu jest jednak możliwa.
Zanim podjęta zostanie decyzja o posadzeniu danej rośliny w ogrodzie, warto zdobyć o niej więcej informacji. Powojnik pnący to wyjątkowy gatunek o specyficznych wymaganiach dotyczących warunków uprawy i sposobu pielęgnacji. Pora przekonać się, jak trzeba o niego dbać.
Bałagan i rozgardiasz skutecznie potrafią zepsuć dobry humor wszystkim członkom rodziny. Co zrobić, aby takich sytuacji było jak najmniej i jak zapanować nad chaosem w dziecięcej szafie? O radę zapytaliśmy architekt porządku Agnieszkę Witkowską.
Materace wymagają regularnej pielęgnacji - odkurzania, przekładania na drugą stronę, a także czyszczenia. To ostatnie można zrobić przy użyciu preparatów dostępnych w każdym domu. Jak wyczyścić materac domowymi sposobami?
"Jeżeli siedzimy przy biurku, to ważna jest pozycja".
Czym zachwyca placówka?
Ludzie szukają oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe.
Akwarium, postawione w salonie lub w centralnym punkcie naszego mieszkania, przyciąga uwagę. Prócz pięknych okazów ryb i roślin, które w nim żyją, warto zadbać o jego dekorację. Wykorzystując ciekawe elementy w prosty sposób, można stworzyć nietypową dekorację naszego mieszkania. Dekoracje akwarium powinny również spełniać rolę użytkową i jak najbardziej imitować naturalne środowisko występowania rybek.
Kameleony jemeńskie to jedne z największych przedstawicieli swojej rodziny, na wolności osiągające nawet 65 cm długości. Gady można spotkać na Półwyspie Arabskim, szczególnie na wzniesieniach. Ile kosztuje kameleon jemeński? Cena za jednego osobnika to najczęściej kilkaset złotych.
Dlaczego warto wziąć w nim udział?
Wielu z nas ceni sobie rośliny, które są nie tylko ozdobne, ale mają także praktyczne zastosowanie. Dobrym przykładem jest oliwnik baldaszkowaty, który nie jest jeszcze zbyt popularny w polskich ogrodach. Warto jednak poznać go bliżej.
Nie wiesz, jak wybrać rośliny płożące na skalniak i na skarpę? Poznaj najłatwiejsze w uprawie gatunki, dowiedz się, gdzie je sadzić oraz jak je pielęgnować.
Uprząż rehabilitacyjna dla psa wspomaga poruszanie się czworonoga, który z różnych powodów cierpi na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego.
Wśród berberysów można wyróżnić ponad 400 różnorodnych gatunków i jeszcze więcej odmian. Jednym z najatrakcyjniejszych i często sadzonych w polskich ogrodach jest berberys "Erecta", charakteryzujący się liśćmi, pięknie przebarwiającymi się w okresie jesiennym. Jak powinno wyglądać przycinanie berberysów i czy roślina nadaje się na żywopłot? Poznaj jej najciekawsze sposoby zastosowania, wymagania oraz zasady pielęgnacji.
Myszy domowe i te żyjące na wolności odżywiają się podobnie. Są wszystkożerne, dlatego nie sprawiają właścicielowi żadnych problemów. Jakie jest popularne jedzenie dla myszy domowej?
Wakacje powoli dobiegają końca. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Odrobinę tropikalnego klimatu w prosty sposób możemy przenieść do mieszkania. Zainteresowani? Nasza ekspertka, Ewa Mierzejewska zdradziła, jak krok po kroku w czterech kątach urządzić sobie rajską wyspę.
Łódzkie Orientarium podzieliło się radosną nowiną - na świat przyszły tam młode kotomisie. Są zagrożone wyginięciem, stąd ogromna radość opiekunów. Co to za zwierzęta?
Jednym z najmniej rozpoznawanych płazów jest traszka grzebieniasta, która zwykle uznawana jest za jaszczurkę.
Kiedy zwierzęta noworodki pozostają bez opieki rodzica, mogą liczyć tylko na pomoc człowieka. Pracownicy krakowskiego zoo starają się być najlepszymi zastępczymi rodzicami dla swoich małych podopiecznych.
Drzewo chusteczkowe to potoczne określenie gatunku, jakim jest dawidia chińska. Roślina wyróżnia się nie tylko intrygującą nazwą, ale również walorami estetycznymi.
Sasanka zwyczajna uprawiana jest w polskich ogrodach jako roślina ozdobna. Niewiele osób wie, że oprócz walorów estetycznych gatunek ma również właściwości lecznicze, które można wykorzystać.
Sierpień to czas kiedy hortensje prezentują w pełnym rozkwicie swój legendarny urok. Do największej hodowli tych kwiatów w Wojsławicach wybrał się Piotr Wojtasik. Skąd wzięła się nazwa tych niezwykłych roślin, i w jakich warunkach czują się najlepiej, opowiedziała Małgorzata Gębala.
Wtyki amerykańskie, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Ameryki. Kilkanaście lat temu nie stanowiły problemu, jednak obecnie można je spotkać także w Polsce. Owady wydzielają nieprzyjemną woń, a na jesieni ukrywają się w domach, aby przezimować. Co to za owad i jak się go pozbyć?
Ubrania, nawet białe, na których są plamy z rdzy, nie muszą od razu trafić do kosza. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym da się wyczyścić plamy z rdzy bez pozostawienia śladu. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się tych zanieczyszczeń.
Każda bylina ma specyficzne wymagania, które należy spełnić, aby mogła prawidłowo się rozwijać. Pełnik europejski jest na to dobrym przykładem. Zaproś go do swojego ogrodu, a na pewno nie pożałujesz!
Pies Filer kilka dni temu trafił do przychodni weterynaryjnej po tym, jak dla ochłody wykąpał się w Odrze. Zwierzak był w bardzo złym stanie. Czy po kilku dniach czuje się lepiej? Z opiekunem czworonoga oraz z lekarzem, który go uratował rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
Nawozy magnezowe uzupełniają niedobory magnezu, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin i stworzenia im optymalnych warunków glebowych.
Pełnia lata przynosi koszyki wypełnione warzywami i ziołami. Ogrodnik Łukasz Skop w Dzień Dobry TVN pokazał, co udało mu się wyhodować w ogródku. Opowiedział też, jak dbać o rośliny, by dawały plony aż do jesieni.
Lasy wokół Czarnobyla są rajem dla wielu zwierząt. Nie muszą tam mierzyć się z obecnością człowieka, gdyż teren ten został niemal zupełnie opuszczony. Wkrótce tamtejszą faunę zasilą również polskie żubry. Ma to zapobiec ich wyginięciu. Na czym dokładnie polega projekt metapopulacji?