Na terenie Grochowic na Dolnym Śląsku sześć ośmiotygodniowych szczeniaków utknęło w odpływie deszczowym. Akcja wyciągania ich trwała ponad 13 godzin. Wszystkie psiaki znalazły już swoich opiekunów. Dziennikarka Dzień Dobry TVN, Kinga Burzyńska spotkała się z osobami, które ratowały pieski. A w naszym studiu behawiorystka zwierzęca, Aneta Awtoniuk powiedziała, jak należy postępować ze szczeniakiem.

  Kaktusy w domu to bardzo częsty widok. Są jednymi z najpopularniejszych roślin wybieranych do domowej hodowli. Powszechnie uważa się, że kaktus to bardzo prosta w uprawie roślina. Mimo że dużo w tym racji, warto jest poznać najważniejsze zasady, dzięki którym nasze kaktusy będą rozwijały się szybko i zdrowo. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był u Zdzisława Konratowicza, który ma niezwykłą kolekcję sukulentów.

  Większość zna Małgorzatę Sochę jako aktorkę, ale nie każdy wie, że jej miłością jest nie tylko aktorstwo, ale i urządzanie wnętrz! Tym razem Małgosia z pomocą Szymon Machaczka przeprowadziła metamorfozę salonu Małgorzaty i Marka. Zobaczcie efekt!

  Podczas podróży do kraju kwitnącej wiśni nie można ominąć atrakcji, jaką jest prawdziwy ogród japoński. Ten cud architektury krajobrazu najczęściej aranżowany jest wokół świątyń i zabytków, ale także w parkach i w otoczeniu domów mieszkalnych. Tradycyjny ogrod japonski to miejsce wyróżniające się wyjątkową atmosferą, zupełnie różne od aranżacji w stylu francuskim czy angielskim.

  Małe ogrody przydomowe mogą być prawdziwą oazą spokoju i doskonałym miejscem, by spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi. Potrzebna jest jednak wiedza, jak zaprojektować mały ogród – japoński, angielski czy nowoczesny – tak by odpowiadał potrzebom domowników i stanowił spójną całość z wystrojem domu.

  Styl japoński w aranżacji wnętrz opiera się przede wszystkim na organizacji przestrzeni zgodnie z filozofią zen. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalizm, ład i harmonię. Pokój w stylu japońskim charakteryzują także wysoka estetyka i elegancja.

  Wiąz drobnolistny wykorzystywany jest do formowania drzewek bonsai. Naturalnie występuje w południowo-wschodniej Azji, głównie w Chinach. Może osiągać rozmiary do 25 m, a średnica jego pnia może przekraczać 1 metr. Charakteryzuje się bardzo drobnym liściem, dlatego używany jest w sztuce bonsai.

  Pieris japoński to delikatny krzew pochodzący z Azji. W Polsce jego uprawa jest dość trudna, szczególnie w chłodniejszych rejonach kraju. Zobaczmy, jakiej pielęgnacji wymaga pieris japoński, kiedy go przycinać i sadzić, oraz jakie choroby mogą mu zagrozić.

  Dynia to królowa jesiennych warzyw i owoców. Jest dorodna i wyróżnia się spośród innych roślin wyglądem. Chcąc wykorzystać jej atuty, warto użyć dyni jako dekoracji. Warto pokusić się także o wykonanie dekoracji z dyni dla dzieci – tego typu rozrywka przyniesie mnóstwo radości całej rodzinie. Swoje propozycje w kawiarence Dzień Dobry TVN przedstawiła Karolina Peliksza, blogerka, architekt krajobrazu.

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka kora do ogrodu będzie najlepsza, koniecznie musisz poznać jej rodzaje. Ogrody z korą są coraz bardziej popularne i warto dowiedzieć się o niej więcej.

  Rośliny doniczkowe w domu. Kwiaty dodają wnętrzu charakteru i sprawiają, że staje się ono przytulniejsze – rośliny doniczkowe to często największa ozdoba mieszkania. Warto jednak dobrze zastanowić się nad ich wyborem i usytuowaniem – inne kwiaty nadają się na parapet zewnętrzny, inne do kuchni czy sypialni. O czym warto pamiętać przy aranżacji zieleni w mieszkaniu? W Dzień Dobry Wakacje o tym , jak dbać o rośliny doniczkowe mówiła florystka Anna Wojtala.

  Jesienne róże przypominają o tym, że lato już się skończyło i nadchodzi zima. Podobnie jak kwiaty późnej jesieni są dobrym materiałem do komponowania barwnych bukietów, które ozdobią nasze wnętrza ciepłymi kolorami.

  Bażyna jest wieloletnią rośliną, która swoim wyglądem przypomina nieco wrzos. Rzadko uprawiana, występuje głównie jako roślina okrywowa o właściwościach leczniczych. W naturalnym środowisku rośnie głównie w Północnej i Środkowej Europie. Dzikie okazy można spotkać w północnej części Polski oraz w Sudetach i Bieszczadach. Czym charakteryzują się bażyny i jakie najatrakcyjniejsze odmiany uprawne można wśród nich wyróżnić?

  Wbrew powszechnej opinii jesień to nie tylko czas barwnych opadających liści czy okres przekwitania wielu roślin. Są kwiaty, które z powodzeniem możemy hodować na naszym balkonie także o tej porze roku. Jesienne kwiaty potrafią równie pięknie czarować, co te wiosenne czy letnie.

  Wrzosowisko w ogrodzie, choć najbardziej efektownie wygląda podczas jesiennego kwitnienia wrzosów, będzie ozdobą naszych rabatek przez cały rok. Zakładanie wrzosowiska nie jest bardzo skomplikowane, jednak wymaga pewnej wiedzy. Rośliny wrzosowiskowe mają bowiem specyficzne wymagania, zarówno jeśli chodzi o stanowisko, jak i rodzaj gleby. Podpowiadamy, jak założyć wrzosowisko i jakie rośliny wybrać, aby wyglądało efektownie przez cały rok. O sadzeniu i pielęgnacji wrzosów mówił w Dzień Dobry TVN ogrodnik i prowadzący cykl "Halo ziemia!" Łukasz Skop.

  Wiele osób decyduje się na wypalanie traw bez świadomości, ile szkód takie działanie może wyrządzić na różnych płaszczyznach. Warto dowiedzieć się, dlaczego ten zabieg jest szkodliwy i niebezpieczny oraz jakie kary grożą za takie postępowanie.

  Piękne, kolorowe jesienne liście leża na trawnikach, tworząc barwny dywan. Jednak czasem chcemy je usunąć. Dlaczego nie należy tego robić? W Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, dla których liściasta pierzynka to idealne miejsce na przetrwanie. I co tak naprawdę dają przyrodzie spadające liście?

  Filodendron należy do rodziny obrazkowatych (Aracae) i pochodzi głównie z Ameryki Środkowej. Jego nazwa wywodzi się od greckich słów phileo (kochać) i dendron (drzewo). Większość filodendronów to rośliny pnące lub płożące.

  Mieszkając z kotem, nie zawsze możemy sobie pozwolić na pełną dowolność w doborze kwiatów. Niektóre z nich są dla kotów roślinami szkodliwymi, mimo że pozornie na takie nie wyglądają. Czego w szczególności należy się wystrzegać?

  Robert Stockinger wybrał się do Osieki pod Bydgoszczą, spotkał się tam z panem Marcinem, który swoim krowom puszcza muzykę. Jaki rodzaj muzyki zwierzęta preferują? Czy muzyka sprawia, że krowy czują się szczęśliwsze?

  Szwedzcy naukowcy doszli do wniosku, że posiadanie psa może zmniejszyć prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci jego opiekuna. O innych zaletach posiadania psa mówiła w Dzień Dobry TVN behawiorystka Sonia Maciuszek. Naszymi gośćmi byli też trenerzy fitnessu, którzy pozowali do kalendarza Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

  Ekologiczna uprawa warzyw pod własną strzechą? Brzmi jak pomysł rodem z kosmosu? Tymczasem to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć satysfakcję z wyhodowanych przez siebie warzyw i przyjemność z ich późniejszego pałaszowania. O eko gadżetach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Kozioł.

  Dynia piżmowa, mimo że bardziej popularna na Zachodzie Europy, do Polski wkracza powoli, ale z rozmachem. Wielu naszych rodaków coraz częściej odkrywa ogromne walory smakowe dyni piżmowej oraz to, jak bardzo zdrowym jest warzywem. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak należy uprawiać dynię piżmową oraz jakie dania można z niej wyczarować. Zapraszamy!