Najlepsze kołdry i pościel na sezon jesień-zima
Tekstylia domowe potrafią zaskakiwać wzorami i kolorami. Jednak kwestia wizualna to nie wszystko. W sezonie jesienno-zimowym warto zwrócić uwagę także na skład kołdry. Najlepsze z nich to te puchowe. Dobrze sprawdzi się zarówno puch gęsi, jak i kaczy. Paradoksalnie najważniejsze w kołdrze jest jednak powietrze. To ono chroni nas przed zimnem i działa trochę jak termos.
- My ogrzewamy powietrze w kołdrze, które potem izoluje nas od powietrza zewnętrznego. Istotne są takie przeszycia tzw. kieszonki. Nie ma migracji wnętrza. Ilość pierza nie ma jednak znaczenia, zdecydowanie ważniejsza jest jakość – powiedział ekspert
Poszewki to kolejny bardzo ważny element. Nawet najlepsza kołdra, jeśli jest w kiepskiej poszewce, może nie spełnić swojego zadania, czyli może nas nie ogrzać. Zdaniem eksperta na jesień i zimę idealnie sprawdzą się pościele o splocie płóciennym z bawełny, a także te jedwabne. Najgorszym wyborem będą poszewki poliestrowe, które zamiast ogrzać, będą dawać uczucie chłodu.
- Fajną rzeczą są bawełniane poszewki flanelowe - powiedział dr Michał Puchalski.
Nie zapominajmy także o tym, w czym śpimy. Piżama powinna być wykonana również z naturalnych składników.
Koc na jesienne wieczory
Jesień bez koca po postu nie istnieje. W końcu kto z nas nie lubi wieczorem obejrzeć sobie ulubionego serialu z kubkiem gorącej herbaty i ciepłą narzutą na nogach. Pytanie tylko, jakie koce wybierać, by spełniały swoje funkcje? Najlepszym wyborem będą opcje wełniane i polarowe.
- Wełna jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, alpaka nie będzie gryzła. Jeżeli kupujemy koc polarowy, zobaczmy długość włosa. Jak jest dosyć długi, to będzie stanowił dobrą izolację - doradził specjalista.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak w prosty sposób zmienić pościel? Patenty na szybkie powleczenie kołdry
- Koniec nieprzespanych nocy w upały. Zdradzamy, jak schłodzić pościel
- Pościel po chorym na małpią ospę może być zakaźna. Jak ją prać?