pościel

  pościel

  Mówi się, że dzieci stanowią o przyszłości narodu. Dlatego powinno nam zależeć na ich edukacji oraz zdrowiu. Żłobki i przedszkola cieszą się niesłabnącą popularnością, a przebywając w takich placówkach, dzieci bawią się, ale też odpoczywają i dbają o higienę. Chyba nie trzeba już nikomu tłumaczyć, jak wielkie znaczenie ma wybór dotyczący pochodzenia np. takich produktów, jak pościel i ręczniki. Wyroby produkowane w Polsce muszą spełniać europejskie normy.

  Roztocza są niemal wszędzie, także w pościeli. W jakiej temperaturze i jak często powinniśmy ją prać, aby pozbyć się tych pajęczaków? W jaki sposób suszyć poduszkę z pierzem, by służyła nam dłużej? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ekspertka od prac domowych Ewa Szaniawska.

  Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła Kinga Petrus, autorka bloga o prowadzeniu domu. Blogerka opowiedziała, jak często i jakimi środkami należy prać pościele i ręczniki. To, co na nich zostawiamy np sebum, jest doskonałą pożywką na bakterii. Czy wystarczy zrobić pranie raz na miesiąc? Jak często powinniśmy zmieniać pościel latem oraz w okresie zimowym?

  Dlaczego dziewczyny zdecydowały się tworzyć pościel? Co przeszkadzało im w ofercie, jaką możemy znaleźć w sklepach? Gdzie szyją swoje pościele i kto im w tym pomaga? Czy nie bały się, że prowadzenie wspólnego biznesu negatywnie wpłynie na ich przyjaźń? Co jeszcze znajdziemy w ofercie ich marki? W studiu Dzień Dobry TVN o wspólnym biznesie opowiedziały Sylwia Bartyś-Miłkowska, Joanna Malicka i Joanna Włodarek. A Marcin Prokop postanowił sprawdzić, jak śpi się w takiej pościeli...

  Aleksandra Sobkowicz i Barbara Sokół to mamy, które postawiły, że pościel w łóżeczku ich dziecka musi być piękna. Jak udaje im się prowadzić biznes na odległość? Dlaczego, skoro na rynku jest duży wybór pościeli, zajęły się akurat tym produktem?

  Len jest dobrze znanym w Polsce materiałem, ale trochę przez Polków zapomnianym. Czy dobrze się śpi w lnianej pościeli? Grafik Magdalena Jonas-Poławska i architekt Maria Witecka przekonują, że tak, ponieważ ich pościel powstaje ze specjalnie zmiękczanego lnu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o swoim kobiecym biznesie. Podoba się Wam pościel ich pomysłu?