pościel

  Z pomocą przychodzi Agnieszka Witkowska, architekt porządku.

  Jaką kołdrę wybrać i jak o nią dbać? Na te pytania w studio Dzień Dobry TVN odpowiedziała dziennikarka Małgorzata Świgoń.

  Ciepłe, letnie dni to czas, na który z utęsknieniem czekamy przez kilkanaście miesięcy w roku. Gdy jednak nadchodzą prawdziwe upały, utrudniają nam aktywność i odpoczynek, stają się męczące i uciążliwe. Co zrobić, by chociaż wieczorami odetchnąć i zapewnić sobie komfortowy sen? Zdradzamy przydatny trik.

  Wyróżnikiem każdego łóżka, które jest sercem sypialni jest dopasowana do aranżacji, ale i gustu domowników pościel. Oczywiście powinna ona spełniać wszystkie wymagania użytkowników. Istotne znaczenie ma miękkość materiału, jego gramatura, a ponieważ wiele osób jest alergikami, także hipoalergiczne właściwości. Z tych względów warto wybierać pościele bawełniane najwyższej jakości. Jak je odróżnić?

  Sprawdź zalecenia GIS-u.

  Jak często zmieniać pościel? Okazuje się, że niestety większość z nas robi to zbyt rzadko. Wymiana pościeli np. raz w miesiącu nie jest korzystna dla naszego zdrowia. Więc co ile należy zmieniać pościel?

  Czym należy się kierować wybierając pościel? Czy ma ona wpływ na zdrowy sen? O tym na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział prof. Michał Puchalski.

  Edyta Pazura zaskoczyła fanów, publikując zdjęcie prosto z łóżka. Żona i menadżerka Cezarego Pazury nie ma na sobie biustonosza, dzięki czemu dokładnie widać jej duży, kolorowy tatuaż. Czyżby fotografia miała ukryty przekaz?

  Konopie siewne od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej znajdujemy je choćby w kosmetykach, ale to nie wszystko. Pozyskuje się z nich także tkaninę, z której można uszyć pościel. Tym właśnie zajmuje się bohaterka naszego reportażu Katarzyna Motyl.

  Sen o pościeli według sennika często symbolizuje rzeczy bardzo bliskie śniącej osobie. Może on odnosić się zarówno do wyjątkowo drogich nam osób lub przedmiotów, a także do świata wewnętrznego, w tym również do emocji.

  Roztocza są niemal wszędzie, także w pościeli. W jakiej temperaturze i jak często powinniśmy ją prać, aby pozbyć się tych pajęczaków? W jaki sposób suszyć poduszkę z pierzem, by służyła nam dłużej? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ekspertka od prac domowych Ewa Szaniawska.

  Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła Kinga Petrus, autorka bloga o prowadzeniu domu. Blogerka opowiedziała, jak często i jakimi środkami należy prać pościele i ręczniki. To, co na nich zostawiamy np sebum, jest doskonałą pożywką na bakterii. Czy wystarczy zrobić pranie raz na miesiąc? Jak często powinniśmy zmieniać pościel latem oraz w okresie zimowym?

  Dlaczego dziewczyny zdecydowały się tworzyć pościel? Co przeszkadzało im w ofercie, jaką możemy znaleźć w sklepach? Gdzie szyją swoje pościele i kto im w tym pomaga? Czy nie bały się, że prowadzenie wspólnego biznesu negatywnie wpłynie na ich przyjaźń? Co jeszcze znajdziemy w ofercie ich marki? W studiu Dzień Dobry TVN o wspólnym biznesie opowiedziały Sylwia Bartyś-Miłkowska, Joanna Malicka i Joanna Włodarek. A Marcin Prokop postanowił sprawdzić, jak śpi się w takiej pościeli...

  Aleksandra Sobkowicz i Barbara Sokół to mamy, które postawiły, że pościel w łóżeczku ich dziecka musi być piękna. Jak udaje im się prowadzić biznes na odległość? Dlaczego, skoro na rynku jest duży wybór pościeli, zajęły się akurat tym produktem?

  "Jak sobie pościelisz - tak się wyśpisz" . A jak sobie pościelić, by wstać wypoczętym i rześkim? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Urbański.

  Len jest dobrze znanym w Polsce materiałem, ale trochę przez Polków zapomnianym. Czy dobrze się śpi w lnianej pościeli? Grafik Magdalena Jonas-Poławska i architekt Maria Witecka przekonują, że tak, ponieważ ich pościel powstaje ze specjalnie zmiękczanego lnu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o swoim kobiecym biznesie. Podoba się Wam pościel ich pomysłu?