Dwie kobiety surowo ukarane za dokarmianie kotów. Dwa lata w zawiasach to nie wszystko

Bezpańskie koty
Wyrok dla kobiet, które dokarmiały bezpańskie koty
Źródło: fotocelia/Getty Images
Dwie kobiety o niewątpliwie dobrych intencjach zostały surowo ukarane za dokarmianie zwierząt. Sąd zadecydował o dwóch latach więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Czyn określono jaki "działania związane z karmieniem i chwytaniem bezpańskich kotów".

Kobiety pomagały bezpańskim kotom

Dwie mieszkanki miasta Wetumpka w amerykańskim stanie Alabama zostały skazane na dwa lata więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 100 dolarów za nielegalne dokarmianie zwierząt. 61-letnia Mary Alston została przesłuchana w tej sprawie przez policję 25 czerwca. Była wówczas w swoim samochodzie na terenie, które należy do hrabstwa Elmore. Na miejscu szybko zjawiła się także 85-letnia Beverly Roberts. Kobiety odmówiły opuszczenia terenu, a wręcz nie ustawały w dyskusjach z mundurowymi. Zdaniem ukaranych, karmienie kotów na publicznej działce nie jest nielegalne. Ostatecznie kobiety zostały skute i zaprowadzone do radiowozów.

Zwierzęta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Sekretne  życie wiewiórek
Sekretne życie wiewiórek
Nietypowe zwierzęta domowe
Nietypowe zwierzęta domowe
Nie grab liści, są domem dla wielu zwierząt
Nie grab liści, są domem dla wielu zwierząt
Pupil w domu – twój osobisty lekarz
Pupil w domu – twój osobisty lekarz
Lisy jak psy i koty. Czy staną się zwierzętami domowymi?
Lisy jak psy i koty. Czy staną się zwierzętami domowymi?

Okazuje się, że obie miały świadomość, z jakimi konsekwencjami mogą się spotkać. Szef miejscowej policji Greg Benton zaznaczył, że zatrzymane były "wielokrotnie ostrzegane", by nie karmiły bezpańskich zwierząt.

Wyrok za dokarmianie zwierząt

Jak tłumaczyła policja, dokarmianie kotów było "uciążliwe, ponieważ przyciągało więcej zwierząt na ten obszar". Obrońca jednej z zatrzymanych kobiet, powiedział że "działały dla dobra publicznego", ponieważ chwytały bezpańskie koty, by je kastrować i sterylizować.

Jak podaje ABC News na podstawie lokalnej prasy, Sędzia Jeff Courtney we wtorek 13 grudnia uznał Roberts za winną wtargnięcia na teren posesji i zakłócania porządku, a Alston za winną wtargnięcia na teren posesji i "ingerowanie w działania władz". Obie usłyszały wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu i 10 dni aresztu, a także grzywna w wysokości 100 dolarów i obciążenie kosztami sądowymi.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: fotocelia/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości