Pomidory wyhodowane we własnym ogródku są bardzo aromatyczne i smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie. Ale - aby ich uprawa się udała - należy wykonać pikowanie. Na czym polega? Jak to zrobić prawidłowo? O tym mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.

  Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zetknęłaby się z tą popularną rośliną. Pelargonia, bo o niej mowa, zdobi niemal co drugi polski ogród, balkon czy taras. Przedstawiamy najczęściej spotykane odmiany pelargonii oraz kilka przydatnych wskazówek, jak dbać o tę wdzięczną roślinę. Maja Popielarska zdradza, jak stworzyć kompozycje z pelargoniami, które sprawdzą się nawet w najnowocześniejszych wnętrzach.

  Jak podają amerykańskie media, w nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów do adopcji lub opieki zastępczej. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte przez ludzi, którym z powodu przymusowej izolacji brakowało towarzystwa. A jak sytuacja przedstawia się na warszawskim Paluchu? Jak obecnie wygląda proces adopcji?

  W trudnym dla nas czasie, zamiast się zamartwiać zróbmy coś, co poprawi nam humor. Zajęciem, które ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jest zabawa w ogrodnika. W glebie znajdują się związki, które przenikając przez skórę, powodują uwalnianie hormonu szczęścia. Gotowi na nowe wyzwanie? O tym, jak wysiać łąkę kwietną opowiedział nam ogrodnik, Karol Podyma.

  Decoupage to kolejna umiejętność, której możemy poświęcić trochę czasu, dopóki zostajemy w domu. Samodzielnie ozdobione pudełka, skrzynki, doniczki czy inne bibeloty uzyskają świeży i niepowtarzalny wygląd, a my będziemy mieć pewność, że nasze ozdoby są jedyne w swoim rodzaju. Gotowi do podjęcia wyzwania? Sekrety tej techniki zdradziła nam Anna Lamparska.

  Podczas brania prysznica po ścianach kabiny spływa nie sama woda, lecz z dodatkiem mydła, żeli do mycia i szamponów. Powstałe w ten sposób zacieki wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Najlepiej wypróbować sprawdzone sposoby na skuteczne mycie kabiny prysznicowej.

  Porządki - jak się za nie zabrać? Podczas pandemii i obowiązkowej izolacji możemy się skupić na wprowadzanie ładu w naszych domach. Pomocna jest też pora roku. Wiosną dzień staje się dłuższy, jest więcej naturalnego światła i wyraźnie widać, że czas na gruntowne porządki. Jak sprzątać mieszkanie – krok po kroku – by efekt był zadowalający?

  Z powodu koronawirusa cały czas spędzamy w domu, przez co bardziej niż kiedykolwiek doceniamy balkony. Kwarantanna to dobra okazja do zaaranżowania nastrojowej oazy spokoju. Problem pojawia się, gdy nasz balkon nie jest tak ustawny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zobacz, jak maksymalnie wykorzystać małą i wąską przestrzeń.

  Z każdym dniem robi się coraz cieplej i chociaż nie możemy wychodzić na zewnątrz, to możemy spędzać czas na balkonie lub chociaż przy oknie. Zakupy nie są wskazane, ale nawet domowymi zasobami możemy sprawić, by nasz balkon czy parapet był piękniejszy na wiosnę. Jak pomalować i ozdobić stare doniczki, żeby zyskały nowe życie? Kilka sprytnych sposobów pokazała nam Kasia Pietraszewicz, która zajmuje się metamorfozami mebli.

  Przez pandemię koronawirusa bardzo dużo czasu spędzamy w domu i możemy zająć się pielęgnacją roślin pokojowych, np. rozmnożyć fiołki afrykańskie albo posadzić ananasa. O tym, jak to się robi, ppowiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.

  Urządzanie domu wcale nie musi oznaczać katalogowych mebli i gotowych rozwiązań. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, a nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru. Trudne czasy? To nie przeszkoda. Teraz mamy sporo wolnych chwil, aby tworzyć rękodzieło. Jak się za to zabrać - opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.

  Malowanie mebli nie jest trudne, aby zabrać się do zmiany koloru szafki na biel czy inną modną barwę, wystarczy wybrać odpowiednią farbę i przygotować powierzchnię mebla. Wiesiek Skiba opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak się zabrać do renowacji. Sprawdź, jak pomalować na biało meble drewniane lakierowane, okleinowane i pokryte lakierobejcą.

  Urządzanie mieszkania to wielkie wyzwanie dla każdego, kto marzy o estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu. Wiele uwagi przykładamy do wyboru mebli i kolorystyki wnętrza. Jednak trzeba też pamiętać o odpowiednio dobranych dodatkach, które pozwolą na uzyskanie unikatowego wystroju oraz podkreślenie charakteru pomieszczenia. Jednym z ciekawszych dodatków jest lustro. Można je wykorzystać w aranżacji dowolnego pomieszczenia. Wiele możliwości daje lustro w salonie – będzie nie tylko dekoracją, ale pozwoli także na uzyskanie ciekawych możliwości aranżacyjnych, takich jak optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza.