Najlepiej, gdyby apteczka nie była w ogóle potrzebna, ale zdarzają się w życiu momenty, w których skład apteczki domowej pozwala szybko rozwiązać nagle zaistniały problem ze zdrowiem czy samopoczuciem. Wyposażenie apteczki domowej powinno być dobrze przemyślane i dostosowane do potrzeb domowników.

  Torby dla psów są przeznaczone przede wszystkim dla zwierzaków niewielkich rozmiarów. Transporter dla psa ma za zadanie uchronić pupila podczas podróży przez urazami i redukować jego stres. Torba dla psa jest przydatna również podczas wizyt u weterynarza. Z kolei zabranie czworonoga w podróż autem ułatwi klatka transportowa dla psa. Czym się kierować przy wyborze transportera dla psa?

  Grill bezdymny to nowej generacji urządzenie pozwalające na przygotowanie posiłków wolnych od tłuszczu, dymu i sadzy. Mały i poręczny sprzęt może być użytkowany nawet w domu. Nie nagrzewa się z zewnątrz, dzięki czemu jest bezpieczny. Sprawdź zalety grilla bezdymnego. Jaki węgiel do niego kupić?

  Pasy dla psa do samochodu zapewniają pupilowi bezpieczeństwo w sytuacji nagłego hamowania lub zderzenia. Zastosowanie dobrze dobranej i porządnie wykonanej uprzęży zabezpiecza również kierowcę i pasażerów przed skutkami gwałtownego przemieszczania się psa pod wpływem siły bezwładności.

  Przez ostatnie cztery miesiące wspólnego działkowania przycinaliśmy gałęzie wysoko w koronach drzew i sadziliśmy rośliny przy samym gruncie. Są jednak rośliny, które łączą niebo i ziemię – pnącza. Pod koniec czerwca wspaniale rozkwitają wielokolorowe, pachnące nocą wiciokrzewy, rdestówka Auberta, czy powojniki. Gatunki, które idealnie sprawdzą się na działkach i w ogrodach pod lupę wziął Łukasz Skop.

  Podczas poszukiwań idealnie dopasowanego odkurzacza, coraz częściej w ofertach sklepów spotkać można odkurzacze pionowe. Zgrabne, eleganckie i kompaktowe urządzenia mają już swoich oddanych użytkowników. Czym różnią się od klasycznych modeli odkurzaczy, czy sprawdzą się w każdym domu i który z nich wybrać, aby najpełniej cieszyć się możliwościami, które dają te sprzęty? Podpowiadamy!

  Wiosną wiele osób postanowiło zmienić swoje balkony i parapety w kwietniki, zielniki i tropikalne lasy. Dla niektórych przygoda z ogrodnictwem okazała się jednak zbyt dużym wyzwaniem, przez co musieli pożegnać się ze swoimi zielonymi podopiecznymi. W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy i jak możemy uratować nasze rośliny.

  Pogoda w długi czerwcowy weekend nas rozpieszcza. Świeci słońce, a termometry po raz pierwszy w tym sezonie pokazują 30 stopni. O ile upał nie przeszkadza tym, którzy wypoczywają na łonie natury, o tyle tym, którzy wolne dni spędzają w mieszkaniu, może mocno dać się we znaki. Jak obniżyć temperaturę we wnętrzu? Wśród najskuteczniejszych sposobów są wentylatory i klimatyzatory, które schłodzą mieszkanie i przyniosą nam ulgę.

  W parny dzień, po nocnej burzy wyjątkowo intensywnie czujemy wszelkie ziołowo-kwiatowe zapachy. O tej porze roku swą woń roztaczają m.in.: jaśminowce wodne, róże wielokwiatowe, piwonie czy wieczorniki damskie. Jeśli chcemy cieszyć się tymi aromatami w gorące, letnie dni wystarczy, że założymy w naszym ogródku zielnik. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” zademonstrował nam, jak się to robi.

  Nie zawsze trzeba przeprowadzić remont, żeby zmienić wygląd i styl naszych wnętrz. Czasem wystarczy użyć odpowiedniej tkaniny. Zasłony, dywany, poduszki i narzuty na łóżka potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim można się bawić wzorami i kolorami. Tylko jak to robić? Sekret zdradziła nam Ewa Mierzejewska.