Jak przechowywać żywność bez lodówki? "Trzymają zimno nawet 12 godzin"

238A1314_Easy-Resize
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak przechowywać żywność bez lodówki?
Jak przechowywać żywność bez lodówki?
Pizza a la Polan
Pizza a la Polan
Grzybowa uczta
Grzybowa uczta
Kuchnia winogronowa
Kuchnia winogronowa
Słoneczna pogoda zachęca nas do piknikowania. Warto więc zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią nam przechowywanie żywności w wysokich temperaturach. Co kupić na wycieczkę rowerową? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dekoratorka wnętrz Iwona Kuziora.

Przechowywanie żywności

Mamy dopiero kwiecień, a już obserwujemy wysokie temperatury. Taka pogoda zachęca do spędzania czasu na łonie natury. Możemy np. zorganizować piknik. W studiu Dzień Dobry TVN dekoratorka wnętrz Iwona Kuziora opowiedziała widzom, jak przechowywać żywność w wysokich temperaturach.

- Jeżeli organizujemy wypad na piknik, dobrze jest mieć kilka praktycznych gadżetów - powiedziała nasza gościni. Podczas wycieczek rowerowych przydadzą nam się m.in. torebki z uchwytami lub plecaki, które są wyścielone folią izolującą. Warto też zaopatrzyć się w pojemniki z płynem trzymające zimno nawet 12 godzin - dodała.

Żywność a upały

Dekoratorka wnętrz zaprezentowała również nietypowe pojemniki na sałatkę. - Mamy normalną, klasyczną pokrywkę, miejsce na sos. Środkową część wkładamy do zamrażarki dzień wcześniej. Niżej dajemy sobie sałatę, na to chłodzący wkład, dresing, dodatki do sałatki i gotowe - tłumaczyła.

W upalne dni sprawdzą się też kosteczki lodu wielokrotnego użytku, które mrozimy wcześniej i następnie wrzucamy do napoju. - One są na tyle fajne, że chłodzą, ale nie rozcieńczają naszego napoju. Można je wrzucić do kubków termicznych - dodała Iwona Kuziora.

Zobacz całą rozmowę w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes