Prawidłowe przechowywanie kosmetyków wpływa na jakość i właściwości produktów. Gdzie najlepiej trzymać podkład i kremy?
"Odradzam tego typu opcję".
Słoneczna pogoda zachęca nas do piknikowania. Warto więc zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią nam przechowywanie żywności w wysokich temperaturach.
Sprawdź, dlaczego.
"Magia się w tej zamrażarce nie zadzieje".
Dietetyczka dr Wanda Baltaza rozwiała wszelkie wątpliwości i zdradziła, jak przechowywać jedzenie, aby jak najdłużej pozostało świeże.
Sprawdź, za co grozi kara.
Dla wielu osób pieczywo to podstawa śniadania lub innych posiłków i po prostu musi być ono w domu. Niestety często, nawet dobrze przechowywane, szybko traci swoje właściwości. Co zrobić, aby pieczywo dłużej zachowało swoją świeżość?
Brzydki zapach wydobywający się z lodówki to częsty problem. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w niej ryby czy aromatyczne sery. Istnieje wiele sposobów, by zneutralizować nieprzyjemną woń. Jednym z nich jest położenie gazety na półce. Jak to działa?
Miłośnicy zapachów zamkniętych w szklanych flakonach wiedzą, że sposób przechowywania takich produktów istotnie wpływa na ich trwałość, a przede wszystkim na równie ważny termin przydatności do użycia. Zdarza się, że ulubione perfumy stawiamy po prostu na półce w łazience bądź ozdabiamy nimi toaletkę. To błąd, jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się ich zapachem jak najdłużej. Jak prawidłowo przechowywać perfumy, by nie straciły swoich właściwości?
Lato coraz bliżej, a to oznacza, że powoli możemy wymieniać naszą garderobę. Na kilka miesięcy zegnamy się z puchowymi kurtkami, czapkami i szalikami. Jak przechowywać zimowe rzeczy, aby po pierwsze, nie zajmowały dużo miejsca, a po drugie - nie nabrały brzydkiego zapachu? Różne rozwiązania na wiosenne porządki przedstawiła nam blogerka Agnieszka Witkowska.
Pojemniki do przechowywania pokarmu powinny być sterylne i czyste. Jeśli korzysta się z naczyń przeznaczonych do wielokrotnego użytku, ważne jest ich wyparzenie po każdym zastosowaniu. Przechowywanie mleka matki w lodówce może trwać do 5 dni, a w temperaturze pokojowej nie dłużej niż 4 godziny.
Rynek oferuje nam wiele różnych pojemników do przechowywania żywności. Które z z nich sprawdzają się najlepiej? A może w ogóle nie są nam potrzebne i świetnie zastąpi je folia spożywcza lub papierowy ręcznik? W Dzień Dobry TVN o sprytnych sposobach na przechowywanie żywności rozmawiamy z Agnieszką Kałużą, autorką bloga "Aga pomaga".
Oliwa z oliwek to wyjątkowy olej roślinny. Może być stosowana w kuchni, kosmetyce, a nawet do opalania. Poznaj oliwę i jej niesamowite właściwości prozdrowotne.
Co prawda coraz więcej dokumentów przechowujemy lub otrzymujemy w formie elektronicznej, to nadal są takie, które musimy trzymać w formie papierowej. W czym je przechowywać, aby nie poniewierały się po całym mieszkaniu? O swoich sposobach mówiła w Dzień Dobry TVN declutterka Maria Ernst-Zduniak.
Krew pępowinowa, odpowiednio spreparowana i zamrożona, może w przyszłości uratować zdrowie dziecka, od którego została pobrana. Każdego roku na taki krok decyduje się coraz więcej matek. Zdecydowała się także aktorka Joanna Koroniewska, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN. W studiu towarzyszył jej dr Tomasz Baran, ekspert ds. komórek macierzystych. Czym są komórki macierzyste? Czy przechowywanie krwi pępowinowej do droga inwestycja? Czy w każdym przypadku można pobrać krew pępowinową? W jaki sposób komórki macierzyste są przechowywane?
Pan Jan Ancypo, miłośnik podlaskich tradycji, opowiedział nam o dawnych sposobach przechowywania i konserwowania żywności. Jak długo produkty mogły leżeć w piwnicach? Jak gospodarze utrzymywali tam stałą i niską temperaturę? I jak prawidłowo zakonserwować mięso lub biały ser?