Co roku w Halloween wiele osób zachęca, by dynie, które służyły za ozdoby, trafił do lasu. W ten sposób mielibyśmy pomagać zwierzętom. Okazuje się, że choć intencje dobre, to pomysł nienajlepszy.
Jeże to zwierzęta, które często kojarzą się z jesienią. Akcja "Jeż w wielkim mieście" to inicjatywa, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z Gdyni. Dlaczego ta pora roku jest wyjątkowa ważna dla tych zwierząt, opowiedziały nauczycielki: Alina Żuchowska-Leszczyńska i Agnieszka Papiewska.
W studiu Dzień Dobry TVN pojawiły się pieski przebrane w halloweenowe stroje. Ich właściciele traktują je jak członków rodziny i zależy im, aby uczestniczyły w ich życiu i rozrywkach. Kynolog zastrzega jednak, aby w trakcie takich zabaw zwrócić szczególną uwagę na pewne kwestie. Jakie?
Łukasz Skop odwiedził bananowe ogrody. Sprawdził, jak rosną i jak wyglądają ich owoce na różnych etapach dojrzewania i co należy wiedzieć, żeby odpowiednio o nie dbać.
Zające to wyjątkowe zwierzęta. Niestety ich populacja systematycznie spada. Dlaczego tak się dzieje? Co stanowi dla nich największe zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marcin Kostrzyński, przyrodnik.
Niedawno premierę miała wyjątkowa książka "Wiesia: Historia zebrana do kupy", w której opisane zostały najważniejsze prywatne momenty z życia psa Wiesi i jej właścicielki Zosi Zborowskiej, opowiedziane przez samą Wiesię.
Pająki nie cieszą się specjalną sympatią. Wiele osób się ich boi i nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Część z nas, gdy tylko znajdzie w swoim domu pająka od razu go za zabija. Czy słusznie? Czy pająki stanowią dla nas zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub Skowronek, biolog, hodowca pająków.
Noemi Rogalewska zaprosiła nas do swojego 103-letniego domu. Znalazła go przez przypadek, kiedy oglądała różne budynki z rodzicami, którzy postanowili zmienić miejsce zamieszkania. W rozmowie z Darią Pacańską w ramach cyklu "Styl na wagę złota" opowiedziała o wystroju z drugiej ręki i trudnym remoncie.
Lasy Państwowe wzięły pod lupę bardzo wyjątkowego płaza. Salamandra plamista może zachwycić urokiem miłośników zwierząt, ale jest bardzo niebezpieczna. Dlaczego należy uważać na kontakt z nią?
W Tatrach i Bieszczadach niedźwiedzie wciąż są bardzo aktywne. Większość z nich stara się jeszcze żerować, by zrobić zapasy na zimę, przez co stają na drodze grzybiarzom i turystom. Przyrodnik Tomasz Zając tłumaczy, jak się zachować podczas spotkania z drapieżnikiem.
Jesienne chłody dają się we znaki. Jakie kołdry, koce i poszewki wybierać, by zapewnić sobie ciepło i komfortowy sen? O materiałach, na które warto zwrócić uwagę, a których unikać, opowiedział dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.
Kinga Sokołowska to artystka, która porzuciła pracę prawniczki, na rzecz rozwijania swojej pasji do malowania. Jej obrazy, które przedstawiają zwierzęta w nietypowych wcieleniach, skradły serca wielu osób. Młoda artystka w naszym studiu opowiedziała o swoich początkach, a także o tym, skąd czerpie inspiracje i jak dobiera kreacje do danego pupila.
Wizerunek wilków został dotkliwie skrzywdzony, a ich usposobienie wykrzywione przez ludzką kulturę, baśnie i inne formy fikcji. Dawid Popończyk, zwany Leśnym Kawalerem, opowiedział w Dzień Dobry TVN o zwyczajach tych pięknych zwierząt.
W Szczecinie ktoś rozrzuca trutkę na szczury oraz kawałki mięsa, w których umieszczone są gwoździe i szpilki. Na miejsce udała się reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska, by spotkać się z właścicielami psów, które ucierpiały w wyniku zjedzenia niebezpiecznych substancji i ostrych przedmiotów. Jaka jest szansa na znalezienie sprawcy?
Astry właśnie teraz wyglądają najpiękniej w naszych ogrodach. Dlatego zasługują, jak podkreślił Łukasz Skop, na miano gwiazd jesieni. W programie Dzień Dobry TVN ogrodnik opowiedział, które odmiany warto wybierać.
Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą przychodzić do placówki ze swoimi zwierzętami. Władze uczelni wydały oficjalną zgodę. Trzeba jednak przestrzegać pewnych reguł.