Bardzo często w czasie remontu może czekać nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Po usunięciu tapety czy boazerii naszym oczom może ukazać się grzyb lub pleśń. Przed przystąpieniem do prac remontowych koniecznie trzeba skutecznie usunąć je ze ścian mieszkania.

  Kolejne ekipy fachowców zawodziły, więc postanowił sam zaprojektować i wyremontować całe mieszkanie. Ekonomista Damian Jankowski zaczął od prostszych rzeczy w salonie i sypialni, a zachęcony sukcesami zabrał się za łazienkę. Wiedzę o tym, jak obsługiwać specjalistyczny sprzęt czerpał z instruktażowych filmów. Efekt jego starań jest imponujący.

  Właścicielka 8-letniego owczarka Fado została uznana winną "utrzymywania psa w sposób stwarzający uciążliwość dla otoczenia poprzez hałas". Sąd w Elblągu nałożył na nią naganę oraz obowiązek pokrycia kosztów procesowych w wysokości 3 tys. złotych. Z czego wynika długotrwałe wycie psa i jak pomóc mu zmienić to zachowanie? Zapytaliśmy o to behawiorystkę Sonię Maciuszek.

  Bartosz Warwas to prawdziwy pasjonat sztuki bonsai. Choć na co dzień jest aptekarzem, to miniaturyzacja roślin staje się jego drugim zawodem. O swoim hobby oraz o tym, jak krok po kroku uformować drzewko bonsai opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.

  Wybór firan i zasłon obwarowany jest kilkoma zasadami. Zanim udasz się na zakupy, przeczytaj nasz poradnik. Nie wystarczy wybrać ładnych tkanin, by osiągnąć zachwycający efekt. Firany muszą jeszcze pasować do wnętrza.

  Multitasking, czyli wielozadaniowość, to cecha, którą posiadają miliony współczesnych kobiet. Wykazują się nią szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy muszą dzielić swój czas równocześnie na pracę i opiekę nad dzieckiem. Jednak czy to nie przesada? Jak ogarnąć pracę, dom oraz pociechy i nie zwariować? A może warto czasem odpuścić? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tatianą Mindewicz–Puacz i Aleksandrą Radomską.

  W 2021 roku podatek dla posiadaczy psów wzrośnie. Już od blisko 30 lat jego wysokość ustalają indywidualnie poszczególne gminy. Jakich zmian możemy się spodziewać?