Ostatnia klamka ratunku. Nagranie dramatycznej walki o życie podbija sieć. "Krzyki łamały mi serce"

Kot w wodzie
Ostatnia klamka ratunku. Nagranie dramatycznej walki o życie podbija sieć i wyciska łzy
Źródło: GettyImages/CNN
Informacje dotyczące ogromnej powodzi w Dubaju wstrząsnęły światem. Ofiarami żywiołu padli nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Internet podbiło nagranie, na którym mały kotek walczy o życie, trzymając się kurczowo klamki samochodu. Film wywołał mnóstwo komentarzy, wzruszając internautów do łez.

Kilka dni temu przez Dubaj przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu. W efekcie powstała tam tak zwana powódź błyskawiczna. Woda zalała ulice, budynki, stacje metra i lotnisko. Wśród ofiar żywiołu znalazły się również zwierzęta. Jedno z nich musiało ratować się w zaskakujący sposób. Nagranie tej sytuacji już obiegło Internet i wywołało wiele emocji. Co się wydarzyło?

Kot trzymał się łapkami klamki zalanego samochodu

Filmik, który opublikowało Biuro Medialne dubajskiego rządu, widzimy biało-czarnego kota, walczącego o swoje życie z przerażającym żywiołem. Woda próbuje porwać zwierzę, lecz ono bardzo mocno trzyma się klamki zalanego samochodu. Film z miejsca stał się hitem wśród internautów. Zmagania małego futrzaka rozemocjonowały i wzruszyły wiele osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ciekawostki o zwierzętach

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zwierzęta okazują uczucia?
Jak zwierzęta okazują uczucia?
Odwiedzamy zwierzaki z warszawskiego ZOO
Odwiedzamy zwierzaki z warszawskiego ZOO
Dzikie zwierzęta przedwcześnie czują wiosnę
Dzikie zwierzęta przedwcześnie czują wiosnę
Zwierzęce amory
Zwierzęce amory
Zwierzęca załoga Daru Pomorza - napisy
Zwierzęca załoga Daru Pomorza - napisy
Małe zwierzęta, wielka odpowiedzialność
Małe zwierzęta, wielka odpowiedzialność
Gdzie są TE wróble?
Gdzie są TE wróble?
Czy zwierzęta czują już wiosnę?
Czy zwierzęta czują już wiosnę?
Przyjaźń w świecie zwierząt
Przyjaźń w świecie zwierząt

Ostatecznie kot został uratowany przez przebywającego w pobliżu policjanta. Funkcjonariusz odciągnął zwierzę od drzwi pojazdu i umieścił je w łodzi ratunkowej.

- "Biedny kotek zamarł ze strachu, próbując się utrzymać. Krzyki łamały mi serce. Dziękuję, że go uratowałeś"; "Cieszę się, że kotek pozwolił mu się uratować, nie drapiąc go! Świetna robota funkcjonariuszu"; "Taki mądry kot. Bardzo się cieszę, że przeżył" - pisali użytkownicy sieci.

Dubaj. Ulewne deszcze spowodowały powódź błyskawiczną

Zjednoczone Emiraty Arabskie nawiedziły intensywne ulewy. Tak dużych opadów deszczu nie było tam od 75 lat. W ich efekcie zalany został Dubaj, gdzie woda praktycznie odcięła od świata niektóre dzielnice. Woda była w stanie wedrzeć się nawet do mieszkań w wieżowcach.

Więcej na temat powodzi w Dubaju przeczytasz tutaj.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/CNN

podziel się:

Pozostałe wiadomości