W ogrodach, na działkach, a nawet na balkonach sierpień kusi nas wspaniale dojrzewającymi warzywami i pięknie kwitnącymi kwiatami. Prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?" Łukasz Skop poszukał trochę mniej oczywistych roślin jadalnych, które ukrywają się w trawie, tuż przy samej ziemi. Zobacz, co znalazł.

  Codziennie bywamy narażeni na nerwy związane z pracą czy nieprzyjemnymi zdarzeniami, które nas spotykają. Każdy ma swoje pomysły na rozładowanie negatywnych emocji – od uprawiania sportu po czytanie książek. Równie skuteczne może być również uprawianie ogródka. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści mogą z tego płynąć.

  Grzejniki łazienkowe nie bez powodu kojarzą się z dosyć topornymi i niezbyt atrakcyjnie prezentującymi się konstrukcjami. Jeszcze do niedawna właśnie takie urządzenia dominowały w budynkach z wielkiej płyty, a nawet w domach jednorodzinnych. Jednak z czasem do polskich łazienek zawitała moda z górnej półki. Od tej pory pojawiają się w nich grzejniki, którym nikt nie może odmówić nieprzeciętnych walorów wizualnych.

  Wybranie ekologicznych detergentów to działanie na korzyść środowiska. Tego rodzaju preparaty mają również wymierny wpływ na organizm człowieka. Przeznaczone są zwłaszcza dla dzieci, osób cierpiących na choroby skórne i alergików.

  Tapeta samoprzylepna pozwala wyeliminować największą trudność przy montażu, czyli odpowiednie nałożenie na ścianę. Nie musisz szykować kleju ani umiejętnie rozprowadzać go po materiale. Nie musisz się także martwić, jeśli przykleisz coś krzywo. Tapetę samoprzylepną po prostu odkleisz i nakleisz jeszcze raz.

  Rynek materacy pełen jest ofert i propozycji producentów, którzy starają się trafić zarówno do specjalistów, jak i zwykłych użytkowników. Szczególną grupą odbiorców są osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa lub są w trakcie rehabilitacji – to właśnie dla nich przygotowano materace medyczne. Cechują się one wysoką elastycznością, niewielką odkształcalnością i dużą odpornością na zużycie. Czym jednak warto kierować się podczas przeglądania kolejnych ofert? Poznaj materace medyczne marki Hilding Anders, które zostały docenione przez wielu branżowych ekspertów.

  Szczególnie w upalne miesiące roku powstaje potrzeba poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Cel ten można osiągnąć za pomocą klimatyzatorów. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się klimatyzatory przenośne – to proste, ale efektywne rozwiązanie. Aby wybrane urządzenie spełniało swoją rolę, niezbędne jest jednak zwrócenie uwagi na jego parametry techniczne, funkcje oraz dodatkowe wyposażenie.

  Gdy nadchodzą ciepłe miesiące życie przenosimy na taras lub do ogrodu. Pogoda w Polsce bywa jednak dość kapryśna, dlatego urządzenie "drugiego domu" wymaga odpowiednich rozwiązań. Czego nie powinno zabraknąć w naszej przestrzeni na świeżym powietrzu?

  W tym roku jest ich szczególnie dużo. Komary to prawdziwa zmora wakacji. Potrafią uprzykrzyć nawet najprzyjemniejszy wypoczynek. Łukasz Skop stwierdził, że musi znaleźć na nie skuteczny sposób. Jak postanowił, tak zrobił. Zobaczcie sami.

  Dieta BARF dla kota opiera się na założeniu, że naturalne i nieprzetworzone składniki w pokarmie zwierząt są dużo zdrowsze niż powszechnie stosowane gotowe karmy. Jadłospis czworonoga zawiera przede wszystkim surowe mięso, kości i jajka. Karma BARF powinna być przygotowywana przez właściciela.