Dom

  Jagoda kamczacka jest rośliną, którą warto uprawiać choćby z tego względu, że jej owoce są bardzo zdrowe. Jest mrozoodporna, więc dobrze nadaje się także do naszego klimatu. Dowiedz się, jak ją prawidłowo uprawiać, dlaczego warto to robić, a także jakie są zastosowania dla pysznych owoców jagody kamczackiej!

  Sezon na maliny trwa w najlepsze. Wśród wielu miłośników tych owoców stale powraca pytanie: myć czy nie myć? Wątpliwości nie powinny dziwić. To bardzo delikatne owoce, które nietrudno jest uszkodzić. Czy w taki razie maliny powinno się opłukiwać? Podpowiadamy, jak to zrobić prawidłowo.

  Wasz pupil nie lubi zostawać sam w domu, a wy od dłuższego czasu nie możecie wyjechać na upragnione wakacje? Podróżowanie ze zwierzętami bywa trudne, ale nikt nie powiedział, że jest niemożliwe. Dobra organizacja i sprawny research pozwalają wyruszyć na urlop nawet z całą załogą czworonogów. Najlepszym tego przykładem jest Małgorzata Głowacka, właścicielka piątki psiaków, z którymi jeździła na wakacje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

  Niekiedy, by odmienić wygląd wnętrza, nie trzeba inwestować w remont całego pokoju. Dobrym pomysłem na nadanie nowego charakteru pomieszczeniu jest renowacja mebli. Krzysztof Miruć w programie HGTV pt. "Zgłoś remont" pokazał, jak unowocześnić starą kanapę.

  Udając się za granicę, nie zawsze chcemy lub możemy zostawić z kimś naszego pupila. Podróże do innych krajów z czworonogiem wiążą się z koniecznością wyrobienia mu paszportu. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na przygotowanie podróży z psem, bowiem na cały proces wyrobienia paszportu dla psa składa się kilka kroków.

  Czereśnie są niezwykle często spotykane na działkach uprawnych. Niestety, należą do najbardziej wymagających roślin i nawet niewielkie zaniedbanie może doprowadzić do pojawienia się chorób oraz szkodników, żerujących na różnych częściach drzewa. Do najpowszechniejszych problemów czereśni należą m.in. mszyce, rak bakteryjny, żółtaczka liści oraz przędziorek. Jak je rozpoznać i leczyć?

  Bobrek trójlistkowy lub trójlistny jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych roślin. W Polsce jest jednak spotykany dość rzadko. Właściwości lecznicze mają jedynie liście bobrka, z których przygotowuje się odwary i napary. Ziele zaleca się wyłącznie do stosowania doraźnego. Sprawdź, z jakimi dolegliwościami pomaga się uporać bobrek i jak go uprawiać w oczku wodnym na przydomowej działce.

  Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka i pełnoprawny członek rodziny. Potrafi nas rozśmieszyć i rozczulić, ale przede wszystkim obdarzyć prawdziwą i bezwarunkową miłością. Pod naszym ostatnim postem na Facebooku pojawiło się ponad 6 tysięcy komentarzy, w których zamieszczaliście zdjęcia i filmy ukochanych pupili. Postanowiliśmy więc zrobić małe podsumowanie.

  Coraz powszechniej i chętniej zabieramy ze sobą nasze zwierzaki na wakacje. Najczęściej są to wyjazdy w góry, nad morze czy nad jezioro. W żadnym z tych miejsc nie można dać się ponieść wakacyjnemu szaleństwu i zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – naszego i pupila. Jeżeli wybieramy się nad wodę, warto zabrać ze sobą kapok dla psa. Świetnie sprawdzi się w kryzysowej sytuacji, ale pozwoli także poczuć się bezpieczniej i pewniej (głównie nam). Dzięki niemu zaoszczędzimy sobie mnóstwo stresu i będziemy spokojni o swojego pupila.

  W starym spichlerzu powstał nietuzinkowy apartament. W programie "Nieoczywiste miejsca" emitowanym w stacji HGTV, Katarzyna Jaroszyńska wraz z architektem i pomysłodawcą projektu pokazała niezwykle klimatyczną przestrzeń w Toruniu. Ze względu na wyjątkowo niski sufit musiała być zaaranżowana tak, by maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię.

  Duży pokój na poddaszu to spełnienie marzeń wielu dzieci. To właśnie tam, na najwyższym piętrze domu, gdzie kończą się ściany, a zaczyna dach, można urządzać nieskończenie wiele zabaw. Dwie siostry, bohaterki odcinka programu "Zgłoś remont", przez lata cieszyły się, że wspólnie mieszkają w jednym pomieszczeniu. Jednak teraz, gdy nieco podrosły, chciałyby mieć trochę więcej prywatności.

  Ceny remontów poszybowały w górę. Teraz za wykończenie czy odnowienie mieszkania, zapłacimy dużo więcej niż przed pandemią. Problem pojawia się także przy szukaniu odpowiedniej ekipy remontowej. Terminy są naprawdę odległe. Ile tak naprawdę kosztuje nas remont?

  Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.